XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
GAMI
GOTS
NSTL
REIN
SGUR
USCH
UYBS
WIES
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Mitte
Nord
Ost
Süd
West
Damen
Senioren
U19
U17
U15
U13
U11
Championship Cup
Challenge Cup
Nachwuchs Challenge Cup
Nachwuchs Rookie Cup
Damen Cup
Qualifikationsspiele
League
Unterliga (1550 RC-Punkte)
1. Klasse (1350 RC-Punkte)
2. Klasse (1150 RC-Punkte)
3. Klasse A (850 RC-Punkte)
3. Klasse B (850 RC-Punkte)
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
GAMI2
GOTS1
GOTS2
NSTL1
REIN2
SGUR5
SGUR6
USCH4
UYBS1
WIES3
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Results:
Karl Nenning
(
RC-Graph
), 43 matches, 27 wins, 16 losses, winning percentage: 62,8 %
Date
League / Tournament
Leg
R.
Game
Result (Home:Away)
all seasons
2023/2024
all leagues and tournaments
only leagues
only tournaments
2. Klasse West (1150 RC-Punkte) (2023/2024)
all
1
2
all
1
2
3
4
5
6
7
8
9
all opponents
Aigner Andreas
Aigner Johann
Bauer Helfried
Baumgartner Markus
Berger Markus
Bierbaumer Andreas
Bierbaumer Uli
Brunner Nicole
Daurer Franz
Dorninger Rene
Heiß Jan
Höller Wilfried
Jungwirth Elisabeth
Kronister Gerhard
Mayr Alois
Prüller Michael
Reiterlehner Walter
Richtasch Martin
Schagerl Philipp
Seyrlehner Leopold
Spring Gernot
Stadler Johannes
Staindl Roland
Stöckler Markus
Teufel Manfred
Thaller Stefan
Tunc Varujan
Wimmer Ferdinand
Zulechner Christian
players of all clubs
GAMI
GOTS
REIN
SGUR
USCH
UYBS
WIES
all
W
L
22.04.2024
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
2
9
VIII:
Markus Berger (SGUR5)
RC Rating (30.06.2024): 1207 ± 67
-
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
0:3
22.04.2024
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
2
9
IV:
Johann Aigner (SGUR5)
RC Rating (30.06.2024): 889 ± 59
-
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
0:3
22.04.2024
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
2
9
I:
Ferdinand Wimmer (SGUR5)
RC Rating (30.06.2024): 945 ± 58
-
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
3:0
17.04.2024
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
2
8
VI:
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
-
Walter Reiterlehner (USCH4)
RC Rating (30.06.2024): 766 ± 68
3:0
17.04.2024
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
2
8
III:
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
-
Gerhard Kronister (USCH4)
RC Rating (30.06.2024): 1036 ± 56
1:3
09.04.2024
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
2
7
VI:
Elisabeth Jungwirth (WIES3)
RC Rating (30.06.2024): 998 ± 55
-
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
0:3
09.04.2024
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
2
7
II:
Rene Dorninger (WIES3)
RC Rating (30.06.2024): 1085 ± 55
-
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
3:2
26.02.2024
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
2
6
IV:
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
-
Andreas Bierbaumer (GOTS1)
RC Rating (30.06.2024): 1172 ± 57
1:3
26.02.2024
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
2
6
II:
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
-
Uli Bierbaumer (GOTS1)
RC Rating (30.06.2024): 1020 ± 53
0:3
04.03.2024
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
2
5
VIII:
Helfried Bauer (SGUR6)
RC Rating (30.06.2024): 803 ± 61
-
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
1:3
04.03.2024
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
2
5
IV:
Andreas Aigner (SGUR6)
RC Rating (30.06.2024): 1163 ± 58
-
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
3:0
04.03.2024
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
2
5
I:
Roland Staindl (SGUR6)
RC Rating (30.06.2024): 742 ± 62
-
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
0:3
11.03.2024
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
2
4
IV:
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
-
Nicole Brunner (GOTS2)
RC Rating (30.06.2024): 1163 ± 58
2:3
11.03.2024
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
2
4
II:
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
-
Markus Baumgartner (GOTS2)
RC Rating (30.06.2024): 1015 ± 59
3:0
15.02.2024
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
2
2
IV:
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
-
Franz Daurer (REIN2)
RC Rating (30.06.2024): 843 ± 61
3:0
15.02.2024
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
2
2
II:
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
-
Manfred Teufel (REIN2)
RC Rating (30.06.2024): 833 ± 54
3:0
13.01.2024
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
2
1
VIII:
Gernot Spring (GAMI2)
RC Rating (30.06.2024): 1076 ± 61
-
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
0:3
13.01.2024
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
2
1
IV:
Varujan Tunc (GAMI2)
RC Rating (30.06.2024): 1120 ± 59
-
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
3:1
13.01.2024
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
2
1
I:
Martin Richtasch (GAMI2)
RC Rating (30.06.2024): 920 ± 76
-
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
0:3
27.11.2023
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
1
9
V:
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
-
Markus Stöckler (SGUR5)
RC Rating (30.06.2024): 1240 ± 66
0:3
27.11.2023
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
1
9
I:
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
-
Johann Aigner (SGUR5)
RC Rating (30.06.2024): 889 ± 59
3:0
06.12.2023
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
1
8
VIII:
Philipp Schagerl (USCH4)
RC Rating (30.06.2024): 932 ± 56
-
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
0:3
06.12.2023
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
1
8
IV:
Christian Zulechner (USCH4)
RC Rating (30.06.2024): 1241 ± 100
-
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
1:3
06.12.2023
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
1
8
I:
Walter Reiterlehner (USCH4)
RC Rating (30.06.2024): 766 ± 68
-
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
1:3
20.11.2023
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
1
7
VII:
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
-
Rene Dorninger (WIES3)
RC Rating (30.06.2024): 1085 ± 55
1:3
20.11.2023
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
1
7
IV:
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
-
Jan Heiß (WIES3)
RC Rating (30.06.2024): 856 ± 58
3:0
20.11.2023
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
1
7
II:
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
-
Elisabeth Jungwirth (WIES3)
RC Rating (30.06.2024): 998 ± 55
1:3
13.11.2023
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
1
6
VII:
Andreas Bierbaumer (GOTS1)
RC Rating (30.06.2024): 1172 ± 57
-
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
3:1
13.11.2023
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
1
6
V:
Wilfried Höller (GOTS1)
RC Rating (30.06.2024): 561 ± 69
-
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
0:3
13.11.2023
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
1
6
III:
Uli Bierbaumer (GOTS1)
RC Rating (30.06.2024): 1020 ± 53
-
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
3:1
02.12.2023
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
1
5
VIII:
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
-
Stefan Thaller (SGUR6)
RC Rating (30.06.2024): 804 ± 70
3:0
02.12.2023
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
1
5
VI:
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
-
Roland Staindl (SGUR6)
RC Rating (30.06.2024): 742 ± 62
3:1
02.12.2023
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
1
5
III:
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
-
Andreas Aigner (SGUR6)
RC Rating (30.06.2024): 1163 ± 58
2:3
03.11.2023
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
1
4
V:
Markus Baumgartner (GOTS2)
RC Rating (30.06.2024): 1015 ± 59
-
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
2:3
03.11.2023
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
1
4
III:
Nicole Brunner (GOTS2)
RC Rating (30.06.2024): 1163 ± 58
-
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
3:1
23.10.2023
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
1
3
VII:
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
-
Michael Prüller (UYBS1)
RC Rating (30.06.2024): 1223 ± 59
0:3
23.10.2023
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
1
3
IV:
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
-
Leopold Seyrlehner (UYBS1)
RC Rating (30.06.2024): 1111 ± 55
3:0
23.10.2023
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
1
3
II:
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
-
Alois Mayr (UYBS1)
RC Rating (30.06.2024): 1098 ± 85
3:2
12.10.2023
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
1
2
VII:
Johannes Stadler (REIN2)
RC Rating (30.06.2024): 1006 ± 55
-
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
0:3
12.10.2023
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
1
2
V:
Manfred Teufel (REIN2)
RC Rating (30.06.2024): 833 ± 54
-
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
0:3
12.10.2023
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
1
2
III:
Franz Daurer (REIN2)
RC Rating (30.06.2024): 843 ± 61
-
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
0:3
16.09.2023
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
1
1
VIII:
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
-
Varujan Tunc (GAMI2)
RC Rating (30.06.2024): 1120 ± 59
3:0
16.09.2023
2. Klasse West (1150 RC-Punkte)
1
1
III:
Karl Nenning (NSTL1)
RC Rating (30.06.2024): 1054 ± 53
-
Gernot Spring (GAMI2)
RC Rating (30.06.2024): 1076 ± 61
3:0
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
NÖTTV-contact
|
Privacy Policy