XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ATS
ATU
IND
MUEN
UTT
UWK
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U19
STM U17
STM U15
STM U13
STM U11
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Team
ATS2
ATU1
IND5
IND6
MUEN3
MUEN4
MUEN5
MUEN6
MUEN7
UTT3
UTT4
UWK1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Nordwest
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
3. Klasse Graz
STMS U13 3-4
STMS U13 5-6
STMS U13 Finale
STMS U13 VR A
STMS U13 VR B
STM U15 VR A
STM U15 VR B
STMS U15 Finale
STMS U15 Finale 3-4
STMS U15 Finale 5-6
STMS U15 Finale 7-8
STMS U17
STMS U19
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
[alle]
ATS
ATU
IND
MUEN
UTT
UWK
[alle]
ATU1
UWK1
ATS2
MUEN3
UTT3
UTT4
MUEN4
MUEN5
IND5
MUEN6
IND6
MUEN7
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsliga Graz/Umgebung, Leg 2, Round 5 (duration: 26.02.2024-01.03.2024)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
5
Tue.
27.02.2024 19:00
MUEN5
-
UWK1
5:5
Jugendkeller
Laszlo Schooltink
Bertrand Georges Fonteyn
3:1
Roland Unterweger
Simon Grabner
1:3
Werner Unterweger
Iwan Ocepek sen.
2:3
Laszlo Schooltink
/
Werner Unterweger
Bertrand Georges Fonteyn
/
Iwan Ocepek sen.
3:2
Laszlo Schooltink
Simon Grabner
2:3
Werner Unterweger
Bertrand Georges Fonteyn
1:3
Roland Unterweger
Iwan Ocepek sen.
3:0
Werner Unterweger
Simon Grabner
0:3
Laszlo Schooltink
Iwan Ocepek sen.
3:0
Roland Unterweger
Bertrand Georges Fonteyn
3:1
Show result
Game closed
2
5
Wed.
10.01.2024 19:00
MUEN7
-
MUEN6
6:1
Jugendkeller
Milica Jovanovic
Andreas Mayer
3:1
Markus Weller
Markus Fritz
3:2
Florian Pöttler
Maximilian Nitz
3:0
Milica Jovanovic
/
Florian Pöttler
Andreas Mayer
/
Maximilian Nitz
3:1
Milica Jovanovic
Markus Fritz
3:0
Florian Pöttler
Andreas Mayer
3:2
Markus Weller
Maximilian Nitz
1:3
Show result
Game closed
2
5
Wed.
28.02.2024 19:00
IND5
-
ATU1
6:1
Unionhalle
Matthias Steiner
w.o.
3:0
Nikita Ruzin
Hubert Wagner
3:0
Robert Gumpenberger
Hannes Konrad
3:0
Nikita Ruzin
/
Robert Gumpenberger
Hannes Konrad
/
Hubert Wagner
3:0
Matthias Steiner
Hubert Wagner
0:3
Robert Gumpenberger
w.o.
3:0
Nikita Ruzin
Hannes Konrad
3:0
Show result
Game closed
2
5
Mon.
26.02.2024 19:00
UTT3
-
MUEN4
6:3
Union Sportzentrum
Daniel Rössl
Bettina Ratz
3:0
Walter Kober
Helmut Megla
1:3
Daniel Brandl
Myo Aung Zeya
1:3
Walter Kober
/
Daniel Brandl
Helmut Megla
/
Myo Aung Zeya
3:2
Walter Kober
Bettina Ratz
3:2
Daniel Rössl
Myo Aung Zeya
0:3
Daniel Brandl
Helmut Megla
3:2
Walter Kober
Myo Aung Zeya
3:0
Daniel Brandl
Bettina Ratz
3:1
Show result
Game closed
2
5
Mon.
26.02.2024 19:00
MUEN3
-
IND6
6:2
Jugendkeller
Johannes Spöcklberger
Ali Reza Panahi
3:1
Mario Lovenyak
Tobias Holter
0:3
Martin Lang
Lukas Fürst
1:3
Martin Lang
/
Johannes Spöcklberger
Tobias Holter
/
Lukas Fürst
3:1
Johannes Spöcklberger
Tobias Holter
3:2
Martin Lang
Ali Reza Panahi
3:1
Mario Lovenyak
Lukas Fürst
3:2
Martin Lang
Tobias Holter
3:0
Show result
Game closed
2
5
Tue.
27.02.2024 19:00
ATS2
-
UTT4
4:6
Stadion Eggenberg
Florian Schweighofer
Martin Presenhuber
1:3
Edmund Weinmüller
Ewald Puhr
3:2
Vitus Ohaeri
Jürgen Pramer
3:2
Edmund Weinmüller
/
Florian Schweighofer
Ewald Puhr
/
Jürgen Pramer
2:3
Edmund Weinmüller
Martin Presenhuber
3:0
Florian Schweighofer
Jürgen Pramer
1:3
Vitus Ohaeri
Ewald Puhr
0:3
Edmund Weinmüller
Jürgen Pramer
3:1
Vitus Ohaeri
Martin Presenhuber
0:3
Florian Schweighofer
Ewald Puhr
0:3
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy