XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BBRZ
FEDO
GENG
SARL
STRH
WLDG
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U17
U15
U13
U11
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
752 Salzkammergut 2
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
Team
BBRZ4
FEDO2
FEDO3
GENG2
SARL1
SARL2
STRH3
WLDG3
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./MV West
511 Bezirksliga Linz Umg./MV Mitte
521 Bezirksliga Linz Umg./MV Ost
531 Bezirksliga Steyr Umg. / LL
541 Bezirksliga Kremstal / Wels
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühlviertel West
602 Bezirksklasse Mühlviertel Mitte Nord
611 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - FR
612 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - PE
621 Bezirksklasse Enns Umg. / MV Ost
631 Bezirksklasse Steyr Umg. / LL
632 Bezirksklasse Steyr Umg. Süd
641 Bezirksklasse Linz / Wels -Umgebung
651 Bezirksklasse LL - WE - WL - GM
652 Bezirksklasse Salzkammergut
661 Bezirksklasse LL - Wels Umg. Nord
662 Bezirksklasse Vöcklabruck/Hausruck
671 Bezirksklasse Innviertel/Braunau
672 Bezirksklasse Innviertel/Schärding
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-Mitte
711 1. Klasse Linz - Linz U. - UU
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
752 1. Klasse Salzkammergut 2
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schärding
801 2. Klasse Linz / Mühlviertel
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
BBRZ
FEDO
GENG
SARL
STRH
WLDG
[alle]
SARL1
FEDO2
GENG2
SARL2
STRH3
FEDO3
WLDG3
BBRZ4
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 701 1. Klasse Mühlviertel-West, Leg 1, Round 6 (duration: 20.11.2023-)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
6
Wed.
22.11.2023 19:00
BBRZ4
-
SARL2
0:10
FAB
Helmut Mittermayer
Thomas Scharinger
0:3
Sylvia Pichler
Vitus Kehrer
1:3
Christian Kerpal
Siegfried Lenk
0:3
Otmar Penz
Franz Hauer
1:3
Sylvia Pichler
/
Helmut Mittermayer
Franz Hauer
/
Thomas Scharinger
0:3
Sylvia Pichler
Thomas Scharinger
0:3
Helmut Mittermayer
Vitus Kehrer
0:3
Christian Kerpal
Franz Hauer
0:3
Otmar Penz
Siegfried Lenk
0:3
Christian Kerpal
/
Otmar Penz
Vitus Kehrer
/
Siegfried Lenk
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
6
Fri.
24.11.2023 19:30
STRH3
-
FEDO2
8:2
VS Stroheim
Lothar Baumgartner
Gerald Grasl
3:0
Martin Weiß
Jan-Simon Gumpenberger
3:1
Johann Eckmayr
Daniel Rabeder
0:3
Engelbert Eckmayr
Helmut Gumpenberger
3:1
Engelbert Eckmayr
/
Martin Weiß
Helmut Gumpenberger
/
Daniel Rabeder
3:0
Lothar Baumgartner
Jan-Simon Gumpenberger
1:3
Martin Weiß
Gerald Grasl
3:0
Engelbert Eckmayr
Daniel Rabeder
3:0
Johann Eckmayr
Helmut Gumpenberger
3:1
Lothar Baumgartner
/
Johann Eckmayr
Jan-Simon Gumpenberger
/
Gerald Grasl
3:0
Show result
Confirmed by system
1
6
Mon.
20.11.2023 19:30
WLDG3
-
GENG2
2:8
VS Walding
Dietmar Franzen
Michael Schicho
0:3
Nico Buschbacher
Samuel Durstberger
3:1
Christian Buschbacher
Matthias Schicho
3:0
Elias Bayer
Johann Pargfrieder
0:3
Nico Buschbacher
/
Elias Bayer
Johann Pargfrieder
/
Michael Schicho
2:3
Nico Buschbacher
Michael Schicho
1:3
Dietmar Franzen
Samuel Durstberger
1:3
Christian Buschbacher
Johann Pargfrieder
0:3
Elias Bayer
Matthias Schicho
0:3
Christian Buschbacher
/
Dietmar Franzen
Samuel Durstberger
/
Matthias Schicho
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
6
Wed.
22.11.2023 19:00
SARL1
-
FEDO3
10:0
Theresia Kiesel Halle
Wolfgang Hauer
Christian Stumpner
3:0
Karl Gindl
Johann Preining
3:0
Thomas Mayrhofer
Herman Gumpenberger
3:0
Klaus Holzmüller
Hans Ahamer
3:0
Wolfgang Hauer
/
Klaus Holzmüller
Johann Preining
/
Herman Gumpenberger
3:0
Wolfgang Hauer
Johann Preining
3:0
Karl Gindl
Christian Stumpner
3:0
Klaus Holzmüller
Herman Gumpenberger
3:0
Thomas Mayrhofer
Hans Ahamer
3:0
Karl Gindl
/
Thomas Mayrhofer
Hans Ahamer
/
Christian Stumpner
3:0
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy