XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
DLB
FKI
GRS
LAN
PET
SGSR
STEF
VOI
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U19
STM U17
STM U15
STM U13
STM U11
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Ennstal Oberes Playoff
1. Klasse Ennstal Unteres Playoff
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Team
DLB4
FKI8
FKI9
GRS5
LAN3
PET2
SGSR3
SGSR4
STEF3
STEF4
VOI4
VOI5
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Gebietsliga Südwest Oberes ...
Gebietsliga Südwest Unteres...
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Ennstal Oberes Pl...
1. Klasse Ennstal Unteres P...
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
STMS U11
STMS U13 3-4
STMS U13 5-6
STMS U13 7-8
STMS U13 Finale
STMS U13 VR A
STMS U13 VR B
STMS U15 3-4
STMS U15 5-6
STMS U15 7-8
STMS U15 Finale
STMS U15 VR A
STMS U15 VR B
STMS U17
STMS U19
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
[alle]
DLB
FKI
GRS
LAN
PET
SGSR
STEF
VOI
[alle]
PET2
STEF3
LAN3
SGSR3
STEF4
DLB4
VOI4
SGSR4
GRS5
VOI5
FKI8
FKI9
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 1. Klasse Südwest, Leg 2, Round 3 (duration: 06.02.2023-10.02.2023)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
3
Fri.
10.02.2023 19:00
VOI5
-
GRS5
6:1
VS 1+3 "alt"
Florian Schütz
Xiaoqiu Li
3:0
Manfred Koschik
Peter Bydlinski
0:3
Thomas Grambichler
Niklas Deutsch
3:2
Thomas Grambichler
/
Florian Schütz
Xiaoqiu Li
/
Peter Bydlinski
3:0
Florian Schütz
Peter Bydlinski
3:0
Thomas Grambichler
Xiaoqiu Li
3:0
Manfred Koschik
Niklas Deutsch
3:2
Show result
Game closed
2
3
Fri.
10.02.2023 19:00
DLB4
-
FKI8
6:2
BSZ
w.o.
Franz Graßl
0:3
Artur Zechner
Elias Deutsch
3:0
Merlin Hirner
Robert Kerschbaum
3:1
Artur Zechner
/
Merlin Hirner
Robert Kerschbaum
/
Franz Graßl
3:2
Artur Zechner
Franz Graßl
3:1
w.o.
Robert Kerschbaum
0:3
Merlin Hirner
Elias Deutsch
3:1
Artur Zechner
Robert Kerschbaum
3:0
Show result
Game closed
2
3
Tue.
07.02.2023 19:00
SGSR3
-
STEF3
6:3
VS Retznei Turnsaal
Markus Mitteregger
Peter Kremling
2:3
Christoph Monschein
Helmut Oswald
3:1
Karoly Andrasi
Peter Korp
3:1
Christoph Monschein
/
Karoly Andrasi
Peter Korp
/
Peter Kremling
3:2
Markus Mitteregger
Helmut Oswald
2:3
Karoly Andrasi
Peter Kremling
1:3
Christoph Monschein
Peter Korp
3:1
Karoly Andrasi
Helmut Oswald
3:0
Markus Mitteregger
Peter Korp
3:1
Show result
Game closed
2
3
Fri.
10.02.2023 18:30
SGSR4
-
PET2
6:3
NMS Strass
Mathias Kicker
Joze Mori
3:1
Patrick Lorber
Adam Walter
0:3
Thomas Gratsch
Michael Ullrich
3:0
Mathias Kicker
/
Thomas Gratsch
Joze Mori
/
Adam Walter
3:0
Mathias Kicker
Adam Walter
0:3
Thomas Gratsch
Joze Mori
3:0
Patrick Lorber
Michael Ullrich
0:3
Thomas Gratsch
Adam Walter
3:1
Mathias Kicker
Michael Ullrich
3:1
Show result
Game closed
2
3
Mon.
06.02.2023 19:00
VOI4
-
LAN3
0:7
Voitsberg Turnsaal Neue VS
Erich Focke
Wolfgang Temmel
0:3
Heinz Haller
Günter Neubauer
0:3
Oliver Söll
Martin Schrammel
2:3
Heinz Haller
/
Oliver Söll
Günter Neubauer
/
Martin Schrammel
1:3
Heinz Haller
Wolfgang Temmel
2:3
Erich Focke
Martin Schrammel
0:3
Oliver Söll
Günter Neubauer
0:3
Show result
Game closed
2
3
Fri.
10.02.2023 19:00
FKI9
-
STEF4
7:0
Sportzentrum Feldkirchen
Stefan Vodica
Bastian Mildner
3:1
Lukas Lendl
Camillo Ledinski
3:0
Paul Krenn
Walter Lackner
3:0
Lukas Lendl
/
Stefan Vodica
Bastian Mildner
/
Walter Lackner
3:0
Lukas Lendl
Bastian Mildner
3:1
Stefan Vodica
Walter Lackner
3:0
Paul Krenn
Camillo Ledinski
3:0
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy