XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BEBU
FKI
IND
TTS
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U19
STM U17
STM U15
STM U13
STM U11
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
STMS U13 3-4
STMS U13 5-6
STMS U13 Finale
STMS U13 VR A
STMS U13 VR B
Round
1
2
3
Team
BEBU1
FKI1
IND1
TTS1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Steirische Meisterschaften U13 Team
[alle]
STMS U13 VR A
[a]
1
[a]
1
2
3
[alle]
FKI
[alle]
IND1 (Bundesliga-Cup Damen)
BEBU1 (1. Damen-Bundesli...)
IND1 (1. Damen-Bundesli...)
SGVDB1 (2. Damen-Bundesliga)
BEBU2 (2. Damen-Bundesliga)
IND2 (2. Damen-Bundesliga)
KAPF1 (1. Herren-Bundesl...)
SGVDB1 (1. Herren-Bundesl...)
GRS1 (Qualifikation 2. ...)
GRS1 (Qualifikation 2. ...)
FKI1 (2. Herren-Bundesl...)
LEO1 (2. Herren-Bundesl...)
LEO1 (2. Herren-Bundesl...)
FKI1 (2. Herren-Bundesl...)
KAPF2 (2. Herren-Bundesl...)
KAPF2 (2. Herren-Bundesl...)
AFUE1 (Landesliga Herren)
IND1 (Landesliga Herren)
DLB1 (Landesliga Herren)
GRS1 (Landesliga Herren)
POS1 (Landesliga Herren)
FKI2 (Landesliga Herren)
IND2 (Landesliga Herren)
GRS2 (Landesliga Herren)
LEO2 (Landesliga Herren)
SGVDB2 (Landesliga Herren)
SGVDB3 (Landesliga Herren)
KAPF3 (Landesliga Herren)
LIGI1 (Oberliga Herren)
BRE1 (Oberliga Herren)
UTT1 (Oberliga Herren)
BEBU1 (Oberliga Herren)
MUEN1 (Oberliga Herren)
OBD1 (Oberliga Herren)
ÜBBA1 (Oberliga Herren)
FKI3 (Oberliga Herren)
LEO3 (Oberliga Herren)
FKI4 (Oberliga Herren)
KAPF4 (Oberliga Herren)
SGVDB4 (Oberliga Herren)
WOER1 (Unterliga Nord)
MAZ1 (Unterliga Nord)
LIZ1 (Unterliga Nord)
LGW1 (Unterliga Nord)
SZU1 (Unterliga Nord)
KNI1 (Unterliga Nord)
SVA1 (Unterliga Nord)
LAN1 (Unterliga Süd)
VOR1 (Unterliga Nord)
ATS1 (Unterliga Süd)
SGSR1 (Unterliga Süd)
AFUE2 (Unterliga Süd)
UTT2 (Unterliga Süd)
POS2 (Unterliga Süd)
BRE2 (Unterliga Nord)
MUEN2 (Unterliga Süd)
VOR2 (Unterliga Nord)
GRS3 (Unterliga Süd)
IND3 (Unterliga Süd)
LEO4 (Unterliga Nord)
IND4 (Unterliga Süd)
FKI5 (Unterliga Süd)
LEO5 (Unterliga Nord)
SGVDB5 (Unterliga Süd)
GLOB1 (Gebietsliga Nordwest)
HAR1 (Gebietsliga Südost)
TROF1 (Gebietsliga Nordwest)
MUER1 (Gebietsliga Nordost)
PSL1 (Gebietsliga Südwest)
KAIN1 (Gebietsliga Südost)
FEL1 (Gebietsliga Südost)
SUF1 (Gebietsliga Nordost)
MIDO1 (Gebietsliga Nordost)
WEI1 (Gebietsliga Südost)
PET1 (Gebietsliga Südwest)
TTS1 (Gebietsliga Nordwest)
ARD1 (Gebietsliga Ennstal)
STEF1 (Gebietsliga Südwest)
UWK1 (Gebietsliga Graz/...)
MIC1 (Gebietsliga Nordwest)
JUD1 (Gebietsliga Nordwest)
SLA1 (Gebietsliga Nordwest)
HTTC1 (Gebietsliga Nordwest)
ADM1 (Gebietsliga Ennstal)
SÖLK1 (Gebietsliga Ennstal)
ATU1 (Gebietsliga Graz/...)
LGW2 (Gebietsliga Nordost)
BEBU2 (Gebietsliga Nordost)
GLOB2 (Gebietsliga Nordwest)
WEI2 (Gebietsliga Südost)
KNI2 (Gebietsliga Nordwest)
LAN2 (Gebietsliga Südwest)
LIGI2 (Gebietsliga Südwest)
WOER2 (Gebietsliga Ennstal)
ATS2 (Gebietsliga Graz/...)
SGSR2 (Gebietsliga Südwest)
SVA2 (Gebietsliga Ennstal)
DLB2 (Gebietsliga Südwest)
OBD2 (Gebietsliga Nordwest)
BEBU3 (Gebietsliga Nordost)
UTT3 (Gebietsliga Graz/...)
AFUE3 (Gebietsliga Südost)
MUEN3 (Gebietsliga Graz/...)
LGW3 (Gebietsliga Nordost)
OBD3 (Gebietsliga Nordwest)
MUEN4 (Gebietsliga Graz/...)
GRS4 (Gebietsliga Südwest)
AFUE4 (Gebietsliga Südost)
UTT4 (Gebietsliga Graz/...)
MUEN5 (Gebietsliga Graz/...)
IND5 (Gebietsliga Graz/...)
KAPF5 (Gebietsliga Nordost)
MUEN6 (Gebietsliga Graz/...)
FKI6 (Gebietsliga Südwest)
IND6 (Gebietsliga Graz/...)
SGVDB6 (Gebietsliga Südwest)
FKI7 (Gebietsliga Südwest)
SGVDB7 (Gebietsliga Südwest)
LEO7 (Gebietsliga Nordost)
MUEN7 (Gebietsliga Graz/...)
FDO1 (1. Klasse Nordost)
FRO1 (1. Klasse Graz)
LAS1 (1. Klasse Graz)
MTE1 (1. Klasse Ennstal)
TTS2 (1. Klasse Nordwest)
TROF2 (1. Klasse Ennstal)
MUER2 (1. Klasse Nordost)
PET2 (1. Klasse Südwest)
UWK2 (1. Klasse Graz)
SUF2 (1. Klasse Nordost)
HTTC2 (1. Klasse Ennstal)
LIZ2 (1. Klasse Ennstal)
ATU2 (1. Klasse Graz)
MIDO2 (1. Klasse Nordost)
LAS2 (1. Klasse Graz)
JUD2 (1. Klasse Nordwest)
SÖLK2 (1. Klasse Ennstal)
STEF2 (1. Klasse Südwest)
PSL2 (1. Klasse Südwest)
GLOB3 (1. Klasse Nordwest)
ATS3 (1. Klasse Graz)
VOR3 (1. Klasse Ennstal)
SGSR3 (1. Klasse Südwest)
WOER3 (1. Klasse Ennstal)
POS3 (1. Klasse Graz)
LAN3 (1. Klasse Südwest)
TTS3 (1. Klasse Nordwest)
STEF3 (1. Klasse Südwest)
SVA3 (1. Klasse Ennstal)
JUD3 (1. Klasse Nordwest)
STEF4 (1. Klasse Südwest)
WOER4 (1. Klasse Ennstal)
POS4 (1. Klasse Graz)
GLOB4 (1. Klasse Nordwest)
LGW4 (1. Klasse Nordost)
TTS4 (1. Klasse Nordwest)
GRS5 (1. Klasse Südwest)
POS5 (1. Klasse Graz)
TTS5 (1. Klasse Nordwest)
WOER5 (1. Klasse Ennstal)
KAPF6 (1. Klasse Nordost)
KAPF7 (1. Klasse Nordost)
IND7 (1. Klasse Graz)
SGVDB8 (1. Klasse Südwest)
FKI8 (1. Klasse Graz)
LEO8 (1. Klasse Nordost)
MUEN8 (1. Klasse Graz)
FKI9 (1. Klasse Südwest)
LEO9 (1. Klasse Nordost)
LEO10 (1. Klasse Ennstal)
GRA1 (2. Klasse Graz)
FRO2 (2. Klasse Graz)
UWK3 (2. Klasse Graz)
LAS3 (2. Klasse Graz)
ATS4 (2. Klasse Graz)
LAS4 (2. Klasse Graz)
ATS5 (2. Klasse Graz)
UTT5 (2. Klasse Graz)
POS6 (2. Klasse Graz)
IND8 (2. Klasse Graz)
IND9 (2. Klasse Graz)
IND10 (2. Klasse Graz)
ATU3 (3. Klasse Graz)
UWK4 (3. Klasse Graz)
UWK5 (3. Klasse Graz)
ATS6 (3. Klasse Graz)
POS7 (3. Klasse Graz)
MUEN9 (3. Klasse Graz)
IND11 (3. Klasse Graz)
SPLILA1 (STMS U13 Finale)
FKI1 (STMS U13 5-6)
BEBU1 (STMS U13 3-4)
IND1 (STMS U13 Finale)
SPATBU1 (STMS U13 3-4)
SPATBU1 (STMS U13 VR B)
SPLILA1 (STMS U13 VR B)
IND1 (STMS U13 VR A)
TTS1 (STMS U13 VR A)
BEBU1 (STMS U13 VR A)
FKI1 (STMS U13 VR A)
IND2 (STMS U13 5-6)
IND2 (STMS U13 VR B)
SPLD1 (STM U15 VR A)
FKI1 (STM U15 VR B)
IND1 (STM U15 VR A)
FKI1 (STMS U15 Finale 7-8)
LIGI1 (STMS U15 Finale 5-6)
ATS1 (STMS U15 Finale 3-4)
LEO1 (STMS U15 Finale 7-8)
LIGI1 (STM U15 VR B)
SPLD1 (STMS U15 Finale 3-4)
LEO1 (STM U15 VR A)
ATS1 (STM U15 VR B)
IND1 (STMS U15 Finale)
IND2 (STMS U15 Finale)
IND2 (STM U15 VR B)
IND3 (STMS U15 Finale 5-6)
IND3 (STM U15 VR A)
SPLGAT1 (STMS U17)
SPLELI1 (STMS U17)
KAPF1 (STMS U17)
IND1 (STMS U17)
STEF1 (STMS U17)
SPDBK1 (STMS U19)
BEBU1 (STMS U19)
LGW1 (STMS U19)
BEBU2 (STMS U19)
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: STMS U13 VR A, FKI1 (TTC Feldkirchen)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Sun.
05.11.2023 10:00
FKI1
-
BEBU1
2:3
Sebastian Sirk
Oliver Stangl
3:0
Gabriel Pohlmann
Sandra Polzhofer
0:3
Gabriel Pohlmann
/
Sebastian Sirk
Sandra Polzhofer
/
Oliver Stangl
1:3
Sebastian Sirk
Sandra Polzhofer
3:2
Gabriel Pohlmann
Oliver Stangl
0:3
Show result
Game unconfirmed
1
2
Sun.
05.11.2023 11:00
FKI1
-
TTS1
3:0
Sebastian Sirk
Jennypher Joanna Fixl
3:0
Gabriel Pohlmann
Thomas Brunner
3:2
Sebastian Sirk
/
Gabriel Pohlmann
Thomas Brunner
/
Jennypher Joanna Fixl
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
1
3
Sun.
05.11.2023 12:00
IND1
-
FKI1
3:1
Philipp Haas
Sebastian Sirk
1:3
Nikita Ruzin
Gabriel Pohlmann
3:0
Nikita Ruzin
/
Philipp Haas
Sebastian Sirk
/
Gabriel Pohlmann
3:0
Nikita Ruzin
Sebastian Sirk
3:1
Show result
Game unconfirmed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy