XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
FULP
INZI
JOHN
LAMI
PSVT
TELF
WATT
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Herren Landesliga Grunddurchgang
Herren Landesliga Play-Off
Herren Gebietsklasse
Damen
U19
U17
U15
U13
Einsteigerbewerb
TTTV-Cup
League
Gebietsklasse Innsbruck/Oberland Frühjahr
Gebietsklasse Innsbruck/Oberland Herbst
Gebietsklasse Innsbruck/Unterland Frühjahr
Gebietsklasse Innsbruck/Unterland Herbst
Gebietsklasse Oberes Play-Off
Gebietsklasse Unteres Play-Off
Round
F08
F09
F10
F11
Team
FULP2
INZI3
INZI4
JOHN3
LAMI3
PSVT1
TELF1
WATT3
View
Table&Ranking
Double Ranking
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Tiroler MM Allgemein
[alle]
Einsteigerklasse
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga Meister-Play-Off
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga Play-Off A/B
Landesliga C Grunddurchgang
Landesliga Play-Off B/C
Landesliga D Grunddurchgang
Landesliga Play-Off C/D
Landesliga Abstiegs-Play-Off
Gebietsklasse Innsbruck/Obe...
Gebietsklasse Innsbruck/Obe...
Gebietsklasse Innsbruck/Unt...
Gebietsklasse Innsbruck/Unt...
Gebietsklasse Oberes Play-Off
Gebietsklasse Unteres Play-Off
Damen Finalturnier
Damen Grunddurchgang
U13 Plätze 1 - 9
U13 Plätze 10 - 17
U13 Plätze 19 - 23
U13 Vorrunde Gruppe A
U13 Vorrunde Gruppe B
U13 Vorrunde Gruppe C
U15 Plätze 1 - 8
U15 Plätze 9 - 17
U15 Vorrunde Gruppe A
U15 Vorrunde Gruppe B
U17 Liga
U19 Liga
TTTV-Cup
[a]
1
[a]
1
2
3
4
[alle]
FULP
INZI
JOHN
LAMI
PSVT
TELF
WATT
[alle]
TELF1
PSVT1
FULP2
LAMI3
INZI3
JOHN3
WATT3
INZI4
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsklasse Unteres Play-Off, Leg 1, Round 4 (duration: 14.04.2024-20.04.2024)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
4
Mon.
15.04.2024 19:30
FULP2
-
TELF1
8:2
Schulzentrum Fulpmes, Neue Sporthalle
Clemens Wanker
Florian Gantioler
3:2
Barbara Obernosterer
Hannes Glatzl
3:2
Carina Steirer
Christoph Fischer
3:1
Clemens Wanker
/
Carina Steirer
Florian Gantioler
/
Christoph Fischer
0:3
Clemens Wanker
Hannes Glatzl
3:0
Carina Steirer
Florian Gantioler
3:0
Barbara Obernosterer
Christoph Fischer
3:1
Carina Steirer
Hannes Glatzl
3:0
Clemens Wanker
Christoph Fischer
3:1
Barbara Obernosterer
Florian Gantioler
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
4
Tue.
16.04.2024 20:00
PSVT1
-
INZI3
8:2
Verbandshalle (Keller)
Andreas Fetz
Wolfgang Gritsch
3:2
Helmuth Weiskopf
Nihad Corbo
2:3
Günther Hofer
Gerhard Walch sen.
3:0
Andreas Fetz
/
Günther Hofer
Wolfgang Gritsch
/
Nihad Corbo
3:1
Helmuth Weiskopf
Wolfgang Gritsch
3:0
Andreas Fetz
Gerhard Walch sen.
3:1
Günther Hofer
Nihad Corbo
3:2
Helmuth Weiskopf
Gerhard Walch sen.
3:1
Günther Hofer
Wolfgang Gritsch
3:0
Andreas Fetz
Nihad Corbo
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
4
Tue.
02.04.2024 20:00
INZI4
-
WATT3
3:7
VS Inzing, Turnhalle Mehrzwecksaal (V)
Susanne Mayr
Jeffrey Öfner
1:3
Erika Peter
Dietmar Mayrl
0:3
Mario Noggler
Christoph Hoppichler
1:3
Erika Peter
/
Susanne Mayr
Jeffrey Öfner
/
Christoph Hoppichler
2:3
Susanne Mayr
Dietmar Mayrl
2:3
Mario Noggler
Jeffrey Öfner
1:3
Erika Peter
Christoph Hoppichler
3:2
Mario Noggler
Dietmar Mayrl
1:3
Susanne Mayr
Christoph Hoppichler
3:2
Erika Peter
Jeffrey Öfner
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
TTTV-contact
|
Privacy Policy