XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
DLB
GRS
LAN
PET
PSL
RETZ
VOI
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
STM U18 männlich
STM U18 weiblich
STM U13 männlich
STM U13 weiblich
STM U11
STM U15 männlich
STM U15 weiblich
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Ennstal
2. Klasse Graz A
2. Klasse Graz B
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Team
DLB4
GRS5
GRS6
LAN1
LAN2
LAN3
PET1
PET2
PSL1
RETZ3
RETZ4
VOI4
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Damen
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Ennstal
2. Klasse Graz A
2. Klasse Graz B
U18 Jugend Nord
U18 Jugend Süd
U15 Schüler Nord
U15 Schüler Süd
Mannschaft Herren HR
DA Mannschaft HR
Finalrunde
VR Gr A
VR Gr B
Finalrunde
VR Gr A
VR Gr B
Hauptrunde
Finalrunde
VR Gr A
VR Gr B
VR Gr C
VR Gr D
STM U18 Finalrunde 1-3
STM U18 VR A
STM U18 VR B
U13 Unterstufe Nord
U13 Unterstufe Süd
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
[alle]
DLB
GRS
LAN
PET
PSL
RETZ
VOI
[alle]
LAN1
PET1
PSL1
LAN2
PET2
LAN3
RETZ3
DLB4
VOI4
RETZ4
GRS5
GRS6
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 1. Klasse Südwest, Leg 2, Round 6 (duration: 14.03.2016-18.03.2016)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
6
Thu.
17.03.2016 19:00
VOI4
-
LAN3
7:0
Voitsberg Turnsaal Neue VS
Jan Pieter Da-Re
Heinz Becker
3:1
Heinz Haller
Kurt Krejci
3:2
Erich Steinacher
Wolfgang Temmel
3:1
Erich Steinacher
/
Jan Pieter Da-Re
Heinz Becker
/
Wolfgang Temmel
3:0
Jan Pieter Da-Re
Kurt Krejci
3:0
Erich Steinacher
Heinz Becker
3:1
Heinz Haller
Wolfgang Temmel
3:1
Show result
Game closed
2
6
Thu.
17.03.2016 19:00
PSL1
-
RETZ3
6:4
VS Lieboch Turnsaal
Sanel Masic
Herbert Verwüster
1:3
Manfred Tömke
Kevin Verwüster
3:0
Hasib Haskic
Andreas Herzog
0:3
Manfred Tömke
/
Hasib Haskic
Herbert Verwüster
/
Andreas Herzog
3:1
Manfred Tömke
Herbert Verwüster
3:0
Sanel Masic
Andreas Herzog
1:3
Hasib Haskic
Kevin Verwüster
3:0
Manfred Tömke
Andreas Herzog
3:1
Hasib Haskic
Herbert Verwüster
2:3
Sanel Masic
Kevin Verwüster
3:0
Show result
Game closed
2
6
Wed.
16.03.2016 19:00
LAN2
-
RETZ4
6:3
VS Lannach
Florian Brunner
Rene Stückelschweiger
1:3
Martin Schrammel
Werner Hiptmayer
3:0
August Lienhart
Lisa Kalita
1:3
Martin Schrammel
/
August Lienhart
Rene Stückelschweiger
/
Lisa Kalita
3:0
Martin Schrammel
Rene Stückelschweiger
3:2
Florian Brunner
Lisa Kalita
0:3
August Lienhart
Werner Hiptmayer
3:0
Martin Schrammel
Lisa Kalita
3:2
August Lienhart
Rene Stückelschweiger
3:1
Show result
Game closed
2
6
Wed.
16.03.2016 19:00
LAN1
-
DLB4
3:6
VS Lannach
Manfred Bretterklieber
Matthias Steiner
1:3
Johannes Buchacher
Merlin Hirner
3:0
Günter Neubauer
Günter Unger
0:3
Manfred Bretterklieber
/
Johannes Buchacher
Merlin Hirner
/
Matthias Steiner
3:0
Johannes Buchacher
Matthias Steiner
0:3
Manfred Bretterklieber
Günter Unger
0:3
Günter Neubauer
Merlin Hirner
3:0
Johannes Buchacher
Günter Unger
0:3
Günter Neubauer
Matthias Steiner
0:3
Show result
Game closed
2
6
Fri.
18.03.2016 19:00
GRS5
-
PET1
2:6
BG Rein / Turnhalle
Andreas Pilich
Michael Ullrich
0:3
Robert Benedikt
Josef Moser
1:3
Thomas Semanek
Adam Walter
1:3
Robert Benedikt
/
Thomas Semanek
Adam Walter
/
Josef Moser
0:3
Robert Benedikt
Michael Ullrich
3:1
Andreas Pilich
Adam Walter
1:3
Thomas Semanek
Josef Moser
3:0
Robert Benedikt
Adam Walter
0:3
Show result
Game closed
2
6
Mon.
14.03.2016 19:00
GRS6
-
PET2
6:1
BG Rein / Turnhalle
Peter Bydlinski
Wolfgang Riegler
3:0
Erich Stindl
Peter Korp
3:0
Matthias Müllner
Gerhard Huber
3:0
Peter Bydlinski
/
Erich Stindl
Peter Korp
/
Gerhard Huber
3:0
Erich Stindl
Wolfgang Riegler
3:0
Peter Bydlinski
Gerhard Huber
0:3
Matthias Müllner
Peter Korp
3:0
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy