XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
GRS
GUNT
KAPF
LEO
SALZ
SGEB
SGGM
SGML
SGPP
SKFL
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Eröffnungsturnier
Grunddurchgang
Finalturnier
ÖM U21 männlich
ÖM U21 weiblich
ÖM U18 männlich
ÖM U18 weiblich
ÖM U15 männlich
ÖM U15 weiblich
ÖM U13 männlich
ÖM U13 weiblich
ÖM U11
League
1. Damen-Bundesliga
1. Herren-Bundesliga
2. Damen-Bundesliga
2. Herren-Bundesliga A
2. Herren-Bundesliga B
Challenge Damen-Bundesliga
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Team
GRS1
GUNT1
KAPF2
LEO1
SALZ1
SGEB1
SGGM1
SGML1
SGPP1
SKFL1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
1. Damen-Bundesliga
1. Damen-Bundesliga Platz 1-8
1. Damen-Bundesliga Qualifi...
2. Damen-Bundesliga
Challenge Damen-Bundesliga ...
Challenge Damen-Bundesliga
1. Herren-Bundesliga
1. Herren-Bundesliga Platz ...
2. Herren-Bundesliga A
2. Herren-Bundesliga B
2. Herren-Bundesliga Platz ...
2. Herren-Bundesliga Qualif...
2. Herren-Bundesliga Qualif...
2. Herren-Bundesliga Qualif...
2. Herren-Bundesliga Qualif...
2. Herren-Bundesliga Qualif...
ÖM U11 Platz 1-3
ÖM U11 Platz 4-6
ÖM U11 Platz 7-9
ÖM U11 Vorrunde A
ÖM U11 Vorrunde B
ÖM U11 Vorrunde C
ÖM U13 männlich
ÖM U13 weiblich Platz 1-4
ÖM U13 weiblich Platz 5-7
ÖM U13 weiblich Vorrunde A
ÖM U13 weiblich Vorrunde B
ÖM U15 männlich Platz 1-4
ÖM U15 männlich Platz 5-7
ÖM U15 männlich Vorrunde A
ÖM U15 männlich Vorrunde B
ÖM U15 weiblich
ÖM U18 männlich Platz 1-3
ÖM U18 männlich Platz 4-6
ÖM U18 männlich Platz 7-9
ÖM U18 männlich Vorrunde A
ÖM U18 männlich Vorrunde B
ÖM U18 männlich Vorrunde C
ÖM U18 weiblich Platz 1-4
ÖM U18 weiblich Platz 5-7
ÖM U18 weiblich Vorrunde A
ÖM U18 weiblich Vorrunde B
ÖM U21 männlich Platz 1-3
ÖM U21 männlich Platz 4-6
ÖM U21 männlich Platz 7-10
ÖM U21 männlich Vorrunde A
ÖM U21 männlich Vorrunde B
ÖM U21 männlich Vorrunde C
ÖM U21 weiblich Platz 1-4
ÖM U21 weiblich Platz 5-6
ÖM U21 weiblich Vorrunde A
ÖM U21 weiblich Vorrunde B
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
[alle]
GRS
GUNT
KAPF
LEO
SALZ
SGEB
SGGM
SGML
SGPP
SKFL
[alle]
NÖTTV - GUNT1
NÖTTV - SGGM1
NÖTTV - SGPP1
OÖTTV - SGEB1
STTTV - GRS1
STTTV - LEO1
STTTV - KAPF2
STTV - SALZ1
WTTV - SGML1
WTTV - SKFL1
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 2. Herren-Bundesliga B, Leg 2, Round 6 (original date: 18.03.2018)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
6
Sun.
18.03.2018 10:00
SGGM1
-
SGEB1
3:6
ATUS Halle Gumpoldskirchen
Franz Kraus-Güntner
Simon Oberfichtner
0:3
Jörg-Peter Pichler
Martin Leonhartsberger
0:3
Alexander Reitner
Jonas Promberger
3:2
Jörg-Peter Pichler
Simon Oberfichtner
0:3
Alexander Reitner
Martin Leonhartsberger
0:3
Franz Kraus-Güntner
Jonas Promberger
3:1
Alexander Reitner
Simon Oberfichtner
2:3
Jörg-Peter Pichler
Jonas Promberger
3:1
Franz Kraus-Güntner
Martin Leonhartsberger
2:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
6
Sun.
18.03.2018 10:00
GUNT1
-
SALZ1
1:6
VS I Guntramsdorf / Turnhalle
Amir Ahmed
Andreas Büttner
2:3
(2,-7,6,-5,-4)
Michael Malek
Christian Luginger
0:3
(-7,-3,-1)
Dominik Tarmann
Michael Trink
1:3
(-7,-4,9,-4)
Michael Malek
Andreas Büttner
3:1
(8,-10,7,8)
Dominik Tarmann
Christian Luginger
0:3
(-8,-5,-7)
Amir Ahmed
Michael Trink
2:3
(-11,6,-8,9,-7)
Dominik Tarmann
Andreas Büttner
0:3
(-1,-4,-4)
Show result
Confirmed by Away-Team
2
6
Sun.
18.03.2018 10:00
KAPF2
-
LEO1
6:2
HS Dr. Körner / Turnhalle
Christoph Pichler
Thomas Probst
0:3
Patrick Peitler
Martin Köberl
3:2
David Ye
Johannes Schönleitner
3:1
Patrick Peitler
Thomas Probst
3:1
David Ye
Martin Köberl
3:2
Christoph Pichler
Johannes Schönleitner
3:0
David Ye
Thomas Probst
1:3
Patrick Peitler
Johannes Schönleitner
3:1
Show result
Confirmed by system
2
6
Sun.
18.03.2018 10:00
SGPP1
-
GRS1
6:1
NMS Pottenbrunn / Turnhalle
Pavel Weinstein
Thomas Müllner
2:3
Balazs Fixl
Lukas Nepozitek
3:1
Lukas Wenda
Philipp Buchreiter
3:2
Balazs Fixl
Thomas Müllner
3:1
Lukas Wenda
Lukas Nepozitek
3:1
Pavel Weinstein
Philipp Buchreiter
3:1
Lukas Wenda
Thomas Müllner
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
ÖTTV-contact
|
Privacy Policy