XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ESTB
KOPF
SGSS
URIE
WAIZ
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U17
U15
U13
U11
League
701 Mühlviertel-West
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
742 LL Süd
751 Salzkammergut
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
Team
ESTB1
KOPF3
SGSS5
SGSS6
URIE4
URIE5
WAIZ6
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
742 1. Klasse LL Süd
751 1. Klasse Salzkammergut
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U13 männlich Landesliga
U13 männlich Landesklasse
U13 männlich Qualifikation 1
U13 männlich Qualifikation 2
U15 männlich Landesliga
U15 männlich 1. Klasse
U15 männlich Qualifikation 1
U15 männlich Qualifikation 2
U17 Landesliga
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
ESTB
KOPF
SGSS
URIE
WAIZ
[alle]
ESTB1
KOPF3
URIE4
URIE5
SGSS5
WAIZ6
SGSS6
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 781 1. Klasse Innv. / Schärding, Leg 2, Round 2 (duration: 30.01.2023-04.02.2023)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
2
Thu.
02.02.2023 19:30
ESTB1
-
SGSS5
9:1
VS Esternberg
Michael Wallner
Alexander Eder
3:0
Samuel Majer
Felix Freelandt
3:0
Thomas Majer
Nico Hager
3:1
David Fuchs
Max Hasibeder
3:0
David Fuchs
/
Thomas Majer
Alexander Eder
/
Nico Hager
3:1
Samuel Majer
Alexander Eder
3:0
Michael Wallner
Felix Freelandt
3:1
Thomas Majer
Max Hasibeder
2:3
David Fuchs
Nico Hager
3:0
Samuel Majer
/
Michael Wallner
Max Hasibeder
/
Felix Freelandt
3:1
Show result
Confirmed by system
2
2
Fri.
03.02.2023 19:30
URIE5
-
SGSS6
8:4
VS Riedau
Rudolf Wimmer
Andreas Meindl
3:1
Leander Berrer
Jannik Haas
3:1
Michael Reischl
Lorenz Teufelberger
3:2
Angela Berger
Carina Mayer
0:3
Leander Berrer
/
Michael Reischl
Carina Mayer
/
Andreas Meindl
3:1
Leander Berrer
Andreas Meindl
2:3
Rudolf Wimmer
Jannik Haas
3:2
Michael Reischl
Carina Mayer
3:2
Angela Berger
Lorenz Teufelberger
1:3
Angela Berger
/
Rudolf Wimmer
Jannik Haas
/
Lorenz Teufelberger
3:1
Leander Berrer
Carina Mayer
2:3
Angela Berger
Andreas Meindl
3:0
Show result
Confirmed by system
2
2
Fri.
03.02.2023 19:30
KOPF3
-
URIE4
7:7
NMS Kopfing
Marcel Keiser
Jakob Wiesinger
1:3
Dominik Lehr
Michael Schärfl
3:1
Georg Nöbauer
Robert Nechvile
1:3
Julian Aichinger
Bernhard Köstlinger
3:0
Dominik Lehr
/
Julian Aichinger
Bernhard Köstlinger
/
Robert Nechvile
3:0
Dominik Lehr
Jakob Wiesinger
3:2
Marcel Keiser
Michael Schärfl
1:3
Georg Nöbauer
Bernhard Köstlinger
0:3
Julian Aichinger
Robert Nechvile
3:0
Georg Nöbauer
/
Marcel Keiser
Jakob Wiesinger
/
Michael Schärfl
2:3
Dominik Lehr
Bernhard Köstlinger
3:0
Julian Aichinger
Jakob Wiesinger
3:0
Georg Nöbauer
Michael Schärfl
0:3
Marcel Keiser
Robert Nechvile
0:3
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy