XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
JUD
KNI
OBD
ZEL
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
League
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
Team
JUD1
JUD2
JUD3
KNI3
KNI4
OBD2
OBD3
ZEL3
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Gebietsliga Nordwest
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
OBD
[alle]
BEBU1 (1. Damen-Bundesliga)
ÜBBA1 (1. Damen-Bundesliga)
BEBU2 (2. Damen-Bundesliga)
UNZ1 (Landesliga Damen)
WEI1 (Landesliga Damen)
WOER1 (Landesliga Damen)
POS1 (Landesliga Damen)
WOER2 (Landesliga Damen)
WOER3 (Landesliga Damen)
BEBU3 (Landesliga Damen)
SGLG (Meister Play-Off ...)
SGLG1 (1. Herren-Bundesliga)
KAPF1 (1. Herren-Bundesliga)
LEO1 (2. Herren-Bundesliga)
SGLG2 (2. Herren-Bundesliga)
KAPF2 (2. Herren-Bundesliga)
UTT1 (Landesliga Herren)
SFP1 (Landesliga Herren)
IND1 (Landesliga Herren)
SJE1 (Landesliga Herren)
ZEL1 (Landesliga Herren)
OBD1 (Landesliga Herren)
LIZ1 (Landesliga Herren)
KNI1 (Landesliga Herren)
BEBU1 (Landesliga Herren)
SJE2 (Landesliga Herren)
LEO2 (Landesliga Herren)
SGLG3 (Landesliga Herren)
LEO3 (Landesliga Herren)
SGLG4 (Landesliga Herren)
DLB1 (Unterliga Süd)
ATU1 (Unterliga Süd)
HAR1 (Unterliga Süd)
ÜBBA1 (Unterliga Süd)
VOI1 (Unterliga Süd)
STR1 (Unterliga Süd)
WEI1 (Unterliga Süd)
VOR1 (Unterliga Nord)
BRE1 (Unterliga Nord)
MAZ1 (Unterliga Nord)
MUEN1 (Unterliga Süd)
WOER1 (Unterliga Nord)
BEBU2 (Unterliga Nord)
LIZ2 (Unterliga Nord)
ZEL2 (Unterliga Nord)
KNI2 (Unterliga Nord)
IND2 (Unterliga Süd)
SFP2 (Unterliga Süd)
BRE2 (Unterliga Nord)
SFP3 (Unterliga Süd)
KAPF3 (Unterliga Nord)
LEO4 (Unterliga Nord)
SGLG5 (Unterliga Süd)
LEO5 (Unterliga Nord)
MIDO1 (Gebietsliga Nordost)
MUER1 (Gebietsliga Nordost)
MIC1 (Gebietsliga Nordost)
PET1 (Gebietsliga Südwest)
POS1 (Gebietsliga Graz/...)
LGW1 (Gebietsliga Nordost)
UWK1 (Gebietsliga Graz/...)
AFUE1 (Gebietsliga Südost)
HOFS1 (Gebietsliga Südost)
FEL1 (Gebietsliga Südost)
VTT1 (Gebietsliga Südost)
JUD1 (Gebietsliga Nordwest)
LAS1 (Gebietsliga Graz/...)
ADM1 (Gebietsliga Ennstal)
TROF1 (Gebietsliga Ennstal)
SEL1 (Gebietsliga Ennstal)
LDL1 (Gebietsliga Ennstal)
UWK2 (Gebietsliga Graz/...)
VOI2 (Gebietsliga Südwest)
DLB2 (Gebietsliga Südwest)
LAS2 (Gebietsliga Graz/...)
ATU2 (Gebietsliga Graz/...)
HAR2 (Gebietsliga Südost)
UTT2 (Gebietsliga Graz/...)
MUEN2 (Gebietsliga Graz/...)
WEI2 (Gebietsliga Südost)
ÜBBA2 (Gebietsliga Südwest)
HOFS2 (Gebietsliga Südost)
FEL2 (Gebietsliga Südost)
AFUE2 (Gebietsliga Südost)
PET2 (Gebietsliga Südwest)
OBD2 (Gebietsliga Nordwest)
JUD2 (Gebietsliga Nordwest)
VOR2 (Gebietsliga Ennstal)
ADM2 (Gebietsliga Ennstal)
WOER2 (Gebietsliga Ennstal)
DLB3 (Gebietsliga Südwest)
ÜBBA3 (Gebietsliga Südwest)
SJE3 (Gebietsliga Südwest)
OBD3 (Gebietsliga Nordwest)
UTT3 (Gebietsliga Graz/...)
LIZ3 (Gebietsliga Ennstal)
WOER3 (Gebietsliga Ennstal)
KNI3 (Gebietsliga Nordwest)
ZEL3 (Gebietsliga Nordwest)
JUD3 (Gebietsliga Nordwest)
BRE3 (Gebietsliga Nordost)
BEBU3 (Gebietsliga Nordost)
UWK3 (Gebietsliga Graz/...)
HAR3 (Gebietsliga Südost)
KAPF4 (Gebietsliga Nordost)
HAR4 (Gebietsliga Südost)
SJE4 (Gebietsliga Graz/...)
KNI4 (Gebietsliga Nordwest)
SFP4 (Gebietsliga Südwest)
SFP5 (Gebietsliga Südwest)
LEO6 (Gebietsliga Nordost)
SGLG6 (Gebietsliga Graz/...)
SGLG7 (Gebietsliga Südwest)
LEO7 (Gebietsliga Nordost)
SGLG8 (Gebietsliga Südwest)
LAG1 (1.Klasse Südwest)
LAN1 (1.Klasse Südwest)
GRA1 (1.Klasse Graz)
ATS1 (1.Klasse Graz)
SÖLK1 (1.Klasse Ennstal)
POS2 (1.Klasse Graz)
LDL2 (1.Klasse Ennstal)
SEL2 (1.Klasse Ennstal)
LAN2 (1.Klasse Südwest)
STR2 (1.Klasse Südwest)
IND3 (1.Klasse Graz)
LAS3 (1.Klasse Graz)
MUEN3 (1.Klasse Graz)
PET3 (1.Klasse Südwest)
VOI3 (1.Klasse Südwest)
LAN3 (1.Klasse Südwest)
LIZ4 (1.Klasse Ennstal)
WOER4 (1.Klasse Ennstal)
MUEN4 (1.Klasse Graz)
UWK4 (1.Klasse Graz)
ÜBBA4 (1.Klasse Südwest)
DLB4 (1.Klasse Südwest)
MUEN5 (1.Klasse Graz)
SJE5 (1.Klasse Südwest)
WOER5 (1.Klasse Ennstal)
SFP6 (1.Klasse Graz)
WOER6 (1.Klasse Ennstal)
SFP7 (1.Klasse Südwest)
SGLG9 (1.Klasse Südwest)
SGLG10 (1.Klasse Südwest)
HGS1 (2.Klasse Graz)
FRO1 (2.Klasse Graz)
ATS2 (2.Klasse Graz)
POS3 (2.Klasse Graz)
IND4 (2.Klasse Graz)
LAS4 (2.Klasse Graz)
UTT4 (2.Klasse Graz)
POS4 (2.Klasse Graz)
LAS5 (2.Klasse Graz)
MUEN6 (2.Klasse Graz)
SGLG11 (2.Klasse Graz)
SGLG12 (2.Klasse Graz)
WEI1 (Jugend Ost)
HAR1 (Jugend Ost)
VTT1 (Jugend Ost)
FEL1 (Jugend Ost)
AFUE1 (Jugend Ost)
VOI1 (Jugend Süd)
UTT1 (Jugend Süd)
UWK1 (Jugend Süd)
SJE1 (Jugend Süd)
SFP1 (Jugend Süd)
ÜBBA1 (Jugend Süd)
SGLG1 (Jugend Süd)
POS1 (Jugend Süd)
DLB1 (Jugend Süd)
LEO1 (Jugend Nordwest)
OBD1 (Jugend Nordwest)
KNI1 (Jugend Nordwest)
WOER1 (Jugend Nordost)
MIC1 (Jugend Nordwest)
ZEL1 (Jugend Nordwest)
LIZ1 (Jugend Nordost)
BEBU1 (Jugend Nordost)
KAPF1 (Jugend Nordost)
MIDO1 (Jugend Nordost)
KNI2 (Jugend Nordwest)
WOER2 (Jugend Nordost)
WEI2 (Jugend Ost)
HAR2 (Jugend Ost)
BEBU2 (Jugend Nordost)
FEL2 (Jugend Ost)
SFP2 (Jugend Süd)
KAPF2 (Jugend Nordost)
ZEL2 (Jugend Nordwest)
LEO2 (Jugend Nordwest)
KAPF3 (Jugend Nordost)
LEO3 (Jugend Nordwest)
KAPF4 (Jugend Nordost)
KNI1 (Schüler Nordwest)
SFP1 (Schüler Süd A)
WEI1 (Schüler Süd A)
VOI1 (Schüler Süd A)
DLB1 (Schüler Süd A)
AFUE1 (Schüler Süd A)
LAG1 (Schüler Süd A)
SJE1 (Schüler Süd B)
POS1 (Schüler Süd B)
UWK1 (Schüler Süd B)
SGLG1 (Schüler Süd B)
FRO1 (Schüler Süd B)
ÜBBA1 (Schüler Süd B)
UTT1 (Schüler Süd B)
LEO1 (Schüler Nordwest)
MAZ1 (Schüler Nordost)
KAPF1 (Schüler Nordost)
ZEL1 (Schüler Nordwest)
JUD1 (Schüler Nordwest)
TROF1 (Schüler Nordost)
LIZ1 (Schüler Nordost)
BEBU1 (Schüler Nordost)
LEO2 (Schüler Nordwest)
BEBU2 (Schüler Nordost)
POS2 (Schüler Süd B)
KAPF2 (Schüler Nordost)
SFP2 (Schüler Süd A)
LAG2 (Schüler Süd A)
KNI2 (Schüler Nordwest)
JUD2 (Schüler Nordwest)
LEO3 (Schüler Nordwest)
KAPF3 (Schüler Nordost)
KAPF4 (Schüler Nordost)
LEO1 (Senioren)
HAR1 (Senioren)
BRE1 (Senioren)
KNI1 (Senioren)
VOI1 (Senioren)
SFP1 (Senioren)
WEI1 (Senioren)
LEO2 (Senioren)
BEBU1 (Unterstufe Nordost)
LAG1 (Unterstufe Süd)
VOI1 (Unterstufe Süd)
SJE1 (Unterstufe Süd)
SFP1 (Unterstufe Süd)
ÜBBA1 (Unterstufe Süd)
SGLG1 (Unterstufe Süd)
OBD1 (Unterstufe Nordost)
KAPF1 (Unterstufe Nordost)
ZEL1 (Unterstufe Nordost)
LEO1 (Unterstufe Nordost)
JUD1 (Unterstufe Nordost)
TROF1 (Unterstufe Nordost)
KNI1 (Unterstufe Nordost)
POS1 (Unterstufe Süd)
STR1 (Unterstufe Süd)
LAG2 (Unterstufe Süd)
KAPF2 (Unterstufe Nordost)
LEO2 (Unterstufe Nordost)
SFP2 (Unterstufe Süd)
JUD2 (Unterstufe Nordost)
POS2 (Unterstufe Süd)
KAPF3 (Unterstufe Nordost)
KAPF4 (Unterstufe Nordost)
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsliga Nordwest, OBD3 (TTC Elektro Zöhrer Obdach)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Tue.
13.10.2009 19:00
OBD2
-
OBD3
6:1
Karl Miessbacher
Karl Tschauder
Josef Flötschinger
Mario Maxl
Helmut Mödritscher
Josef Pojer
Helmut Mödritscher
/
Herbert Glöckler
Mario Maxl
/
Karl Tschauder
Karl Miessbacher
Mario Maxl
Helmut Mödritscher
Karl Tschauder
Josef Flötschinger
Josef Pojer
Show result
Confirmed by system
1
2
Tue.
20.10.2009 19:00
KNI4
-
OBD3
6:2
Wolfgang Gruber
Josef Pojer
Florian Worsch
Mario Maxl
Peter Liebminger
Karl Tschauder
Florian Worsch
/
Peter Liebminger
Mario Maxl
/
Karl Tschauder
Wolfgang Gruber
Mario Maxl
Peter Liebminger
Josef Pojer
Florian Worsch
Karl Tschauder
Peter Liebminger
Mario Maxl
Show result
Confirmed by system
1
3
Tue.
27.10.2009 19:00
OBD3
-
ZEL3
0:7
Karl Tschauder
Ingo Schlapschy
Mario Maxl
Moritz Frewein
Josef Pojer
Stefan Hasler
Mario Maxl
/
Josef Pojer
Moritz Frewein
/
Stefan Hasler
Mario Maxl
Ingo Schlapschy
Karl Tschauder
Stefan Hasler
Josef Pojer
Moritz Frewein
Show result
Confirmed by system
1
4
Thu.
05.11.2009 19:00
JUD1
-
OBD3
7:0
Josef Höden
Josef Pojer
Andreas Stermole
Robert Moitzi
Martin Maier
Mario Maxl
Josef Höden
/
Andreas Stermole
Josef Pojer
/
Mario Maxl
Andreas Stermole
Josef Pojer
Josef Höden
Mario Maxl
Martin Maier
Robert Moitzi
Show result
Confirmed by system
1
5
Tue.
10.11.2009 19:00
OBD3
-
KNI3
5:5
Josef Pojer
Franz Schaar
Alfred Mayrhofer
Mario Eichwalder
Mario Maxl
Stefan Brandl
Mario Maxl
/
Josef Pojer
Christoph Eichler
/
Stefan Brandl
Josef Pojer
Mario Eichwalder
Mario Maxl
Franz Schaar
Alfred Mayrhofer
Stefan Brandl
Mario Maxl
Mario Eichwalder
Josef Pojer
Stefan Brandl
Alfred Mayrhofer
Franz Schaar
Show result
Confirmed by system
1
6
Thu.
19.11.2009 19:00
JUD2
-
OBD3
0:7
Manuel Mühlberger
Karl Tschauder
Alfred Maier
Josef Pojer
Johannes Weihs
Robert Moitzi
Manuel Mühlberger
/
Alfred Maier
Josef Pojer
/
Mario Maxl
Alfred Maier
Karl Tschauder
Manuel Mühlberger
Robert Moitzi
Johannes Weihs
Josef Pojer
Show result
Confirmed by system
1
7
Thu.
19.11.2009 19:00
OBD3
-
JUD3
7:0
Karl Tschauder
Sylvana Trügler
Josef Pojer
Markus Allmer
Robert Moitzi
Martin Kranz
Josef Pojer
/
Mario Maxl
Markus Allmer
/
Martin Kranz
Karl Tschauder
Markus Allmer
Robert Moitzi
Sylvana Trügler
Josef Pojer
Martin Kranz
Show result
Confirmed by system
2
1
Tue.
02.03.2010 19:00
OBD3
-
OBD2
3:6
Josef Pojer
Josef Flötschinger
Robert Moitzi
Helmut Mödritscher
Mario Maxl
Karl Miessbacher
Mario Maxl
/
Robert Moitzi
Karl Miessbacher
/
Helmut Mödritscher
Josef Pojer
Helmut Mödritscher
Mario Maxl
Josef Flötschinger
Robert Moitzi
Karl Miessbacher
Mario Maxl
Helmut Mödritscher
Josef Pojer
Karl Miessbacher
Show result
Confirmed by system
2
2
Tue.
09.03.2010 19:00
OBD3
-
KNI4
3:6
Josef Pojer
Florian Worsch
Robert Moitzi
Peter Liebminger
Mario Maxl
Wolfgang Gruber
Josef Pojer
/
Mario Maxl
Florian Worsch
/
Peter Liebminger
Josef Pojer
Peter Liebminger
Mario Maxl
Florian Worsch
Robert Moitzi
Wolfgang Gruber
Mario Maxl
Peter Liebminger
Josef Pojer
Wolfgang Gruber
Show result
Confirmed by system
2
3
Fri.
19.03.2010 19:00
ZEL3
-
OBD3
7:0
Moritz Frewein
Josef Pojer
Ingo Schlapschy
Mario Maxl
Lea Schlapschy
Robert Moitzi
Moritz Frewein
/
Ingo Schlapschy
Mario Maxl
/
Josef Pojer
Moritz Frewein
Mario Maxl
Lea Schlapschy
Josef Pojer
Ingo Schlapschy
Robert Moitzi
Show result
Confirmed by system
2
4
Tue.
23.03.2010 19:00
OBD3
-
JUD1
0:7
Robert Moitzi
Josef Höden
Mario Maxl
Martin Maier
Josef Pojer
Andreas Stermole
Mario Maxl
/
Robert Moitzi
Martin Maier
/
Martin Maier
Mario Maxl
Josef Höden
Robert Moitzi
Andreas Stermole
Josef Pojer
Martin Maier
Show result
Confirmed by system
2
5
Tue.
06.04.2010 19:00
KNI3
-
OBD3
6:1
Markus Schaar
Mario Maxl
Stefan Brandl
Josef Pojer
Franz Schaar
Robert Moitzi
Stefan Brandl
/
Franz Schaar
Mario Maxl
/
Josef Pojer
Stefan Brandl
Mario Maxl
Markus Schaar
Robert Moitzi
Franz Schaar
Josef Pojer
Show result
Confirmed by system
2
6
Tue.
13.04.2010 19:00
OBD3
-
JUD2
7:0
Josef Pojer
Alfred Maier
Mario Maxl
Johannes Weihs
Robert Moitzi
Martin Kranz
Robert Moitzi
/
Mario Maxl
Martin Kranz
/
Johannes Weihs
Mario Maxl
Alfred Maier
Josef Pojer
Martin Kranz
Robert Moitzi
Johannes Weihs
Show result
Confirmed by system
2
7
Thu.
22.04.2010 19:00
JUD3
-
OBD3
0:7
Sylvana Trügler
Josef Pojer
Markus Allmer
Robert Moitzi
Stefan Egger
Mario Maxl
Markus Allmer
/
Stefan Egger
Robert Moitzi
/
Mario Maxl
Markus Allmer
Josef Pojer
Sylvana Trügler
Mario Maxl
Stefan Egger
Robert Moitzi
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy