XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ANGE
DÜRN
LASS
MARK
OGÄN
SGGL
SIER
STRA
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Mitte
Nord
Ost
Süd
West
Damen
Senioren
U19
U17
U15
U13
U11
Championship Cup
Challenge Cup
Nachwuchs Challenge Cup
Nachwuchs Rookie Cup
Damen Cup
Qualifikationsspiele
League
Unterliga A (1450 RC-Punkte)
Unterliga B (1450 RC-Punkte)
1. Klasse A (1250 RC-Punkte)
1. Klasse B (1250 RC-Punkte)
2. Klasse A (1000 RC-Punkte)
2. Klasse B (1000 RC-Punkte)
3. Klasse A (700 RC-Punkte)
3. Klasse B (700 RC-Punkte)
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
ANGE2
DÜRN2
DÜRN3
LASS5
LASS6
MARK6
OGÄN6
SGGL4
SIER7
STRA4
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Results:
Paul Lima sen.
(
RC-Graph
), 32 matches, 14 wins, 18 losses, winning percentage: 43,8 %
Date
League / Tournament
Leg
R.
Game
Result (Home:Away)
all seasons
2023/2024
all leagues and tournaments
only leagues
only tournaments
1. Klasse Ost B (1250 RC-Punkte) (2023/2024)
NÖTTV 41. Sierndorfer Tischtennis Turnier (2023/2024)
NÖTTV Weihnachtsturnier 2023 UTTC Gänserndorf (2023/2024)
Unterliga Ost B (1450 RC-Punkte) (2023/2024)
all
1
2
all
3
5
6
7
8
9
all opponents
Auer Sebastian
Broser Gertrude
Divic Karlo
Fuhrmann Reinhard
Gastinger Herbert
Grün Harald
Guganeder Patrick
Hiermann Andreas
Hirsch Harald
Huszar Zuzana
Klaic Anto
Klaic Ivo
Kudilek Gerhard
Landbauer Hermann
Leister Günther
Loimer Arnold
Marsik Milos
Mayer Robert
Mühlgassner Gerhard
Nahodil Günter
Petuely Reinhard
Polevkovits Lorenz
Prenner Helmut
Schnirch Heinz
Schopf Martin
Schöner Harald
Stranzl Christopher
Ulram Leopold
Zapletal Christian
Zernpfennig Verena
Zetik Jacob
players of all clubs
HAGE
LALE
LASS
LEOP
MARK
MATZ
MIST
NEUS
NFS
OGÄN
POSW
SIER
SSTO
UGÄN
WULT
WÖRD
all
W
L
26.04.2024
1. Klasse Ost B (1250 RC-Punkte)
2
9
Günther Leister (LASS4)
RC Rating (30.06.2024): 1116 ± 51
-
Paul Lima sen. (UGÄN5)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
1:3
26.04.2024
1. Klasse Ost B (1250 RC-Punkte)
2
9
Gerhard Kudilek (LASS4)
RC Rating (30.06.2024): 1225 ± 56
-
Paul Lima sen. (UGÄN5)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
3:2
26.04.2024
1. Klasse Ost B (1250 RC-Punkte)
2
9
Zuzana Huszar (LASS4)
RC Rating (30.06.2024): 824 ± 61
-
Paul Lima sen. (UGÄN5)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
1:3
01.05.2024
NÖTTV 41. Sierndorfer Tischtennis Turnier
Einzel 1200
Jacob Zetik (MIST)
RC Rating (30.06.2024): 981 ± 53
-
Paul Lima sen. (UGÄN)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
L
01.05.2024
NÖTTV 41. Sierndorfer Tischtennis Turnier
Einzel 1200
Martin Schopf (SIER)
RC Rating (30.06.2024): 729 ± 53
-
Paul Lima sen. (UGÄN)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
W
01.05.2024
NÖTTV 41. Sierndorfer Tischtennis Turnier
Einzel 1450
Paul Lima sen. (UGÄN)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
-
Arnold Loimer (WÖRD)
RC Rating (30.06.2024): 1329 ± 45
L
01.05.2024
NÖTTV 41. Sierndorfer Tischtennis Turnier
Einzel 1450
Paul Lima sen. (UGÄN)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
-
Sebastian Auer (SIER)
RC Rating (30.06.2024): 1357 ± 48
L
01.05.2024
NÖTTV 41. Sierndorfer Tischtennis Turnier
Einzel 1450
Christian Zapletal (LEOP)
RC Rating (30.06.2024): 1219 ± 54
-
Paul Lima sen. (UGÄN)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
L
01.05.2024
NÖTTV 41. Sierndorfer Tischtennis Turnier
Einzel 1450
Gerhard Mühlgassner (NFS)
RC Rating (30.06.2024): 1415 ± 41
-
Paul Lima sen. (UGÄN)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
L
01.05.2024
NÖTTV 41. Sierndorfer Tischtennis Turnier
Einzel 1200
Harald Grün (LALE)
RC Rating (30.06.2024): 1141 ± 45
-
Paul Lima sen. (UGÄN)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
L
01.05.2024
NÖTTV 41. Sierndorfer Tischtennis Turnier
Einzel 1200
Herbert Gastinger (SSTO)
RC Rating (30.06.2024): 938 ± 49
-
Paul Lima sen. (UGÄN)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
W
01.05.2024
NÖTTV 41. Sierndorfer Tischtennis Turnier
Einzel 1200
Christopher Stranzl (SIER)
RC Rating (30.06.2024): 1161 ± 48
-
Paul Lima sen. (UGÄN)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
L
05.04.2024
1. Klasse Ost B (1250 RC-Punkte)
2
7
Harald Schöner (MARK4)
RC Rating (30.06.2024): 953 ± 52
-
Paul Lima sen. (UGÄN5)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
2:3
05.04.2024
1. Klasse Ost B (1250 RC-Punkte)
2
7
Robert Mayer (MARK4)
RC Rating (30.06.2024): 1019 ± 65
-
Paul Lima sen. (UGÄN5)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
2:3
02.03.2024
Unterliga Ost B (1450 RC-Punkte)
2
5
Patrick Guganeder (WULT1)
RC Rating (30.06.2024): 1182 ± 55
-
Paul Lima sen. (UGÄN4)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
3:2
02.03.2024
Unterliga Ost B (1450 RC-Punkte)
2
5
Milos Marsik (WULT1)
RC Rating (30.06.2024): 1106 ± 54
-
Paul Lima sen. (UGÄN4)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
3:0
08.12.2023
NÖTTV Weihnachtsturnier 2023 UTTC Gänserndorf
Bewerb B 2400
Paul Lima sen. (UGÄN)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
-
Harald Hirsch (UGÄN)
RC Rating (30.06.2024): 940 ± 60
3:0
08.12.2023
NÖTTV Weihnachtsturnier 2023 UTTC Gänserndorf
Bewerb B 2400
Paul Lima sen. (UGÄN)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
-
Andreas Hiermann (UGÄN)
RC Rating (30.06.2024): 1135 ± 55
0:3
08.12.2023
NÖTTV Weihnachtsturnier 2023 UTTC Gänserndorf
Bewerb B 2400
Karlo Divic (POSW)
RC Rating (30.06.2024): 1100 ± 64
-
Paul Lima sen. (UGÄN)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
1:3
08.12.2023
NÖTTV Weihnachtsturnier 2023 UTTC Gänserndorf
Bewerb B 2400
Reinhard Petuely (MIST)
RC Rating (30.06.2024): 1034 ± 53
-
Paul Lima sen. (UGÄN)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
2:3
08.12.2023
NÖTTV Weihnachtsturnier 2023 UTTC Gänserndorf
Bewerb B 2400
Verena Zernpfennig (OGÄN)
RC Rating (30.06.2024): 1237 ± 50
-
Paul Lima sen. (UGÄN)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
3:2
05.12.2023
1. Klasse Ost B (1250 RC-Punkte)
1
8
Günter Nahodil (HAGE3)
RC Rating (30.06.2024): 842 ± 60
-
Paul Lima sen. (UGÄN5)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
3:0
05.12.2023
1. Klasse Ost B (1250 RC-Punkte)
1
8
Lorenz Polevkovits (HAGE3)
RC Rating (30.06.2024): 1134 ± 54
-
Paul Lima sen. (UGÄN5)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
3:0
24.11.2023
1. Klasse Ost B (1250 RC-Punkte)
1
7
Paul Lima sen. (UGÄN5)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
-
Helmut Prenner (MARK4)
RC Rating (30.06.2024): 800 ± 65
3:1
24.11.2023
1. Klasse Ost B (1250 RC-Punkte)
1
7
Paul Lima sen. (UGÄN5)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
-
Robert Mayer (MARK4)
RC Rating (30.06.2024): 1019 ± 65
1:3
24.11.2023
1. Klasse Ost B (1250 RC-Punkte)
1
7
Paul Lima sen. (UGÄN5)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
-
Hermann Landbauer (MARK4)
RC Rating (30.06.2024): 1071 ± 51
0:3
18.11.2023
1. Klasse Ost B (1250 RC-Punkte)
1
6
Heinz Schnirch (MATZ3)
RC Rating (30.06.2024): 1164 ± 55
-
Paul Lima sen. (UGÄN5)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
3:0
18.11.2023
1. Klasse Ost B (1250 RC-Punkte)
1
6
Gertrude Broser (MATZ3)
RC Rating (30.06.2024): 898 ± 60
-
Paul Lima sen. (UGÄN5)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
0:3
03.11.2023
1. Klasse Ost B (1250 RC-Punkte)
1
5
Paul Lima sen. (UGÄN5)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
-
Reinhard Fuhrmann (NEUS1)
RC Rating (30.06.2024): 934 ± 54
3:1
03.11.2023
1. Klasse Ost B (1250 RC-Punkte)
1
5
Paul Lima sen. (UGÄN5)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
-
Leopold Ulram (NEUS1)
RC Rating (30.06.2024): 918 ± 55
3:0
07.10.2023
1. Klasse Ost B (1250 RC-Punkte)
1
3
Paul Lima sen. (UGÄN5)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
-
Anto Klaic (MARK5)
RC Rating (30.06.2024): 999 ± 51
1:3
07.10.2023
1. Klasse Ost B (1250 RC-Punkte)
1
3
Paul Lima sen. (UGÄN5)
RC Rating (30.06.2024): 1018 ± 55
-
Ivo Klaic (MARK5)
RC Rating (30.06.2024): 882 ± 60
3:0
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
NÖTTV-contact
|
Privacy Policy