XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ESTB
FLOR
KOPF
RIEI
SGSS
URIE
VICH
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U17
U15
U13
U11
League
601 Linz/Mühlviertel West
602 Mühlviertel Mitte Nord
611 Linz Umg. / MV - FR
612 Linz Umg. / MV - PE
621 Enns Umg. / MV Ost
631 Steyr Umg. / LL
632 Steyr Umg. Süd
641 Linz / Wels -Umgebung
651 LL - WE - WL - GM
652 Salzkammergut
661 LL - Wels Umg. Nord
662 Vöcklabruck/Hausruck
671 Innviertel/Braunau
672 Innviertel/Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
ESTB1
FLOR2
KOPF2
RIEI1
RIEI2
SGSS5
URIE3
URIE4
VICH3
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./MV West
511 Bezirksliga Linz Umg./MV Mitte
521 Bezirksliga Linz Umg./MV Ost
531 Bezirksliga Steyr Umg. / LL
541 Bezirksliga Kremstal / Wels
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühlviertel West
602 Bezirksklasse Mühlviertel Mitte Nord
611 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - FR
612 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - PE
621 Bezirksklasse Enns Umg. / MV Ost
631 Bezirksklasse Steyr Umg. / LL
632 Bezirksklasse Steyr Umg. Süd
641 Bezirksklasse Linz / Wels -Umgebung
651 Bezirksklasse LL - WE - WL - GM
652 Bezirksklasse Salzkammergut
661 Bezirksklasse LL - Wels Umg. Nord
662 Bezirksklasse Vöcklabruck/Hausruck
671 Bezirksklasse Innviertel/Braunau
672 Bezirksklasse Innviertel/Schärding
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-Mitte
711 1. Klasse Linz - Linz U. - UU
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
752 1. Klasse Salzkammergut 2
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schärding
801 2. Klasse Linz / Mühlviertel
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
ESTB
FLOR
KOPF
RIEI
SGSS
URIE
VICH
[alle]
RIEI1
ESTB1
RIEI2
FLOR2
KOPF2
VICH3
URIE3
URIE4
SGSS5
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 672 Bezirksklasse Innviertel/Schärding, Leg 1, Round 7 (duration: 27.11.2023-)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
7
Fri.
01.12.2023 19:45
ESTB1
-
FLOR2
8:2
VS Esternberg
David Fuchs
Thomas Karl
3:0
Stefan Pankratz
Wolfgang Schmid
3:0
Thomas Majer
Roland Gnida
3:1
Samuel Majer
Karel Hartl
3:2
Stefan Pankratz
/
Samuel Majer
Karel Hartl
/
Thomas Karl
3:2
Stefan Pankratz
Thomas Karl
0:3
David Fuchs
Wolfgang Schmid
3:0
Thomas Majer
Karel Hartl
2:3
Samuel Majer
Roland Gnida
3:1
Thomas Majer
/
David Fuchs
Wolfgang Schmid
/
Roland Gnida
3:2
Show result
Confirmed by Away-Team
1
7
Mon.
27.11.2023 19:30
VICH3
-
RIEI2
4:8
VS Vichtenstein
Gerhard Enders
Romuald Wachowiak
0:3
Erich Scharinger
Alfred Hager
3:0
Michael Lauber
Berthold Amsz
3:0
Klaus Marböck
Josef Trinh
1:3
Klaus Marböck
/
Erich Scharinger
Josef Trinh
/
Berthold Amsz
2:3
Erich Scharinger
Romuald Wachowiak
1:3
Gerhard Enders
Alfred Hager
1:3
Michael Lauber
Josef Trinh
0:3
Klaus Marböck
Berthold Amsz
3:2
Gerhard Enders
/
Michael Lauber
Alfred Hager
/
Romuald Wachowiak
0:3
Erich Scharinger
Josef Trinh
3:1
Klaus Marböck
Romuald Wachowiak
2:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
7
Wed.
27.09.2023 19:30
URIE3
-
URIE4
8:2
VS Riedau
Walter Mayer
Angela Berger
2:3
Josef Heinzl
Michael Reischl
1:3
Josef Klugsberger
Rudolf Wimmer
3:0
Tobias Köstlinger
Leander Berrer
3:1
Josef Klugsberger
/
Walter Mayer
Leander Berrer
/
Michael Reischl
3:1
Josef Heinzl
Angela Berger
3:1
Walter Mayer
Michael Reischl
3:2
Josef Klugsberger
Leander Berrer
3:0
Tobias Köstlinger
Rudolf Wimmer
3:0
Josef Heinzl
/
Tobias Köstlinger
Angela Berger
/
Rudolf Wimmer
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
1
7
Mon.
27.11.2023 19:30
RIEI1
-
KOPF2
4:8
HS II Ried im Innkreis
Erich Benedik
Sebastian Aichlseder
3:1
Manfred Rauchenecker
Andreas Schmalhofer
0:3
Karl Kern
Dominik Lehr
1:3
Peter Vogl sen.
Matthias Pöchersdorfer
1:3
Manfred Rauchenecker
/
Karl Kern
Andreas Schmalhofer
/
Dominik Lehr
0:3
Erich Benedik
Andreas Schmalhofer
3:2
Manfred Rauchenecker
Sebastian Aichlseder
3:1
Peter Vogl sen.
Dominik Lehr
3:0
Karl Kern
Matthias Pöchersdorfer
0:3
Erich Benedik
/
Peter Vogl sen.
Matthias Pöchersdorfer
/
Sebastian Aichlseder
1:3
Peter Vogl sen.
Andreas Schmalhofer
1:3
Erich Benedik
Matthias Pöchersdorfer
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy