XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ANNA
GALZ
GURN
KBSV
LAVÖ
LEPE
LIEB
PAUL
SPEW
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Allgemein
Senioren
Unter 19
Unter 15
Unter13
League
Kärntner Liga
Entscheidung Unterliga
Qualifikation Liga
Unterliga Ost
Unterliga West
1. Klasse Ost
1. Klasse West
Entscheidung 1.Klasse
2. Klasse Ost
2. Klasse West
Entscheidung 2.Klasse
3. Klasse Ost
3. Klasse West
Entscheidung 3.Klasse
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Team
ANNA3
GALZ1
GURN2
GURN3
KBSV1
LAVA
LEPE2
LIEB2
PAUL2
SPEW
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Mannschaftsmeisterschaft
[alle]
Kärntner Liga
Entscheidung Unterliga
Qualifikation Liga
Unterliga Ost
Unterliga West
1. Klasse Ost
1. Klasse West
Entscheidung 1.Klasse
2. Klasse Ost
2. Klasse West
Entscheidung 2.Klasse
3. Klasse Ost
3. Klasse West
Entscheidung 3.Klasse
Senioren Liga
Senioren Klasse Ost
Senioren Klasse West
Unter 13
Unter 15 Liga
Unter 15 Klasse
Unter 19
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
[alle]
ANNA
GALZ
GURN
KBSV
LAVÖ
LEPE
LIEB
PAUL
SPEW
[alle]
LAVA
SPEW
GALZ1
KBSV1
PAUL2
GURN2
LIEB2
LEPE2
ANNA3
GURN3
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 2. Klasse Ost, Leg 2, Round 5 (duration: 21.03.2022-27.03.2022)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
5
Fri.
25.03.2022 19:00
ANNA3
-
LIEB2
6:4
MS Annabichl / Turnhalle
Walter Gratzer
Markus Omelko jun.
2:3
Georg Schreier
Johanna Pink
3:1
Uwe Hribernig
Walter Wallner
3:2
Walter Gratzer
/
Uwe Hribernig
Markus Omelko jun.
/
Johanna Pink
3:0
Georg Schreier
Markus Omelko jun.
0:3
Walter Gratzer
Walter Wallner
0:3
Uwe Hribernig
Johanna Pink
3:0
Georg Schreier
Walter Wallner
3:2
Uwe Hribernig
Markus Omelko jun.
0:3
Walter Gratzer
Johanna Pink
3:2
Show result
Confirmed by Away-Team
2
5
Fri.
25.03.2022 19:00
PAUL2
-
GURN2
1:9
MS St.Paul i. Lav.
Lukas Rothleitner
Robert Nekam
0:3
Günter Stauber
Peter Koch
1:3
Franz Krall
Gerhard Hafner
0:3
Franz Krall
/
Lukas Rothleitner
Gerhard Hafner
/
Robert Nekam
0:3
Günter Stauber
Robert Nekam
0:3
Lukas Rothleitner
Gerhard Hafner
1:3
Franz Krall
Peter Koch
3:2
Günter Stauber
Gerhard Hafner
0:3
Franz Krall
Robert Nekam
0:3
Lukas Rothleitner
Peter Koch
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
5
Wed.
23.03.2022 19:00
LEPE2
-
GALZ1
10:0
MS Eisenkappel
Raphael Osina
Wolfgang Köchl
3:0
Igor Orasche
Harald Darnhofer
3:1
Simon Osina
Anton Offner
3:0
Raphael Osina
/
Igor Orasche
Wolfgang Köchl
/
Anton Offner
3:0
Igor Orasche
Wolfgang Köchl
3:1
Raphael Osina
Anton Offner
3:0
Simon Osina
Harald Darnhofer
3:0
Igor Orasche
Anton Offner
3:0
Simon Osina
Wolfgang Köchl
3:0
Raphael Osina
Harald Darnhofer
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
5
Thu.
24.03.2022 19:00
SPEW
-
KBSV1
5:5
VS St.Peter a. W./ Turnhalle
Albin Hubounig
Josef Eberhard
3:1
Hubert Schildberger
Herbert Ziervogel
3:1
Walter Machne
Sebastian Berger
1:3
Walter Machne
/
Hartwig Wolbank
Sebastian Berger
/
Josef Eberhard
1:3
Hubert Schildberger
Josef Eberhard
0:3
Albin Hubounig
Sebastian Berger
0:3
Walter Machne
Herbert Ziervogel
3:0
Hubert Schildberger
Sebastian Berger
0:3
Walter Machne
Josef Eberhard
3:0
Albin Hubounig
Herbert Ziervogel
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
KTTV-contact
|
Privacy Policy