XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
GURN
LAVA
LEPE
LIEB
PAUL
SITT
VÖLM
WOBE
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Allgemein
Senioren
Jugend U18
Schüler U15
Unterstufe U13
Mini Unterstufe U11
League
Kärntner Liga
Entscheidung Unterliga
Unterliga Ost
Unterliga West
1.Klasse Ost
1.Klasse West
Entscheidung 1.Klasse
2.Klasse Ost
2.Klasse West
Entscheidung 2.Klasse
3.Klasse Mitte
3.Klasse Ost
3.Klasse West
Entscheidung 3. Klasse
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
GURN5
LAVA3
LEPE2
LIEB4
PAUL3
PAUL4
SITT2
VÖLM5
WOBE3
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Mannschaftsmeisterschaft
[alle]
Jugend (U18) Klasse A
Jugend (U18) Liga
Jugend (U18) Klasse B
Kärntner Liga
Entscheidung Unterliga
Unterliga Ost
Unterliga West
1.Klasse Ost
1.Klasse West
Entscheidung 1.Klasse
2.Klasse Ost
2.Klasse West
Entscheidung 2.Klasse
3.Klasse Mitte
3.Klasse Ost
3.Klasse West
Entscheidung 3. Klasse
Miniunterstufe (U11)
Schüler (U15)
Senioren Liga
Senioren Klasse Ost
Senioren Klasse West
Unterstufe (U13)
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
GURN
LAVA
LEPE
LIEB
PAUL
SITT
VÖLM
WOBE
[alle]
SITT2
LEPE2
PAUL3
WOBE3
LAVA3
PAUL4
LIEB4
GURN5
VÖLM5
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 3.Klasse Ost, Leg 1, Round 1 (duration: 26.09.2016-02.10.2016)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Fri.
30.09.2016 18:30
PAUL3
-
PAUL4
8:2
MS St.Paul i. Lav.
Karl Mataln
Günter Stauber
2:3
Daniel Loibnegger
Lukas Steiner
3:0
Franz Krall
Sabrina Pototschnig
3:0
Daniel Loibnegger
/
Franz Krall
Günter Stauber
/
Lukas Steiner
3:0
Daniel Loibnegger
Günter Stauber
3:0
Karl Mataln
Sabrina Pototschnig
3:0
Franz Krall
Lukas Steiner
3:0
Daniel Loibnegger
Sabrina Pototschnig
3:1
Franz Krall
Günter Stauber
2:3
Karl Mataln
Lukas Steiner
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
1
1
Fri.
30.09.2016 19:30
SITT2
-
WOBE3
0:10
VS St. Philippen / Turnhalle
Michael Tamegger
Alexander Verschnig
0:3
Michael Hobel
Jonas Hofmeister
0:3
Markus Haberz
Raphael Krainbucher
0:3
Michael Tamegger
/
Gottfried Hobel
Jonas Hofmeister
/
Christoph Krainbucher
2:3
Michael Hobel
Alexander Verschnig
0:3
Michael Tamegger
Raphael Krainbucher
0:3
Markus Haberz
Jonas Hofmeister
0:3
Michael Hobel
Raphael Krainbucher
0:3
Markus Haberz
Alexander Verschnig
0:3
Michael Tamegger
Jonas Hofmeister
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
1
Fri.
30.09.2016 18:00
GURN5
-
LEPE2
0:10
VS Gurnitz / Turnhalle
Lena Maier
Raphael Osina
1:3
Florian Jan
Igor Orasche
0:3
Markus Neubauer
Romario Orasche
0:3
Lena Maier
/
Pascal Loritsch
Raphael Osina
/
Igor Orasche
0:3
Florian Jan
Raphael Osina
0:3
Lena Maier
Romario Orasche
0:3
Markus Neubauer
Igor Orasche
0:3
Florian Jan
Romario Orasche
0:3
Markus Neubauer
Raphael Osina
0:3
Lena Maier
Igor Orasche
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
1
Wed.
28.09.2016 19:30
LIEB4
-
VÖLM5
8:2
Kulturhaus Liebenfels
Richard Fink
Brigitte Hegeler
2:3
Johann Herrnhofer
Kevin Mulle
3:0
Mario Ruehs
w.o.
3:0
Richard Fink
/
Johann Herrnhofer
Brigitte Hegeler
/
Kevin Mulle
3:0
Johann Herrnhofer
Brigitte Hegeler
3:1
Richard Fink
w.o.
3:0
Mario Ruehs
Kevin Mulle
3:0
Johann Herrnhofer
w.o.
3:0
Mario Ruehs
Brigitte Hegeler
1:3
Richard Fink
Kevin Mulle
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
KTTV-contact
|
Privacy Policy