XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
FULP
INNS
INZI
KRAM
REUT
SVGT
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Herren Landesliga Grunddurchgang
Herren Landesliga Play-Off
Herren Gebietsklassen
Damen
U18 Jugend
U15 Schüler
U13 Unterstufe Herbst
U13 Unterstufe Frühjahr
Einsteigerklassen
League
Landesliga Meister-Play-Off
Landesliga Play-Off A/B
Landesliga Play-Off B/C
Landesliga Play-Off C/D
Landesliga Abstiegs-Play-Off
Round
Leg 1:
F01
F02
F03
F04
F05
Leg 2:
F06
F07
F08
F09
F10
Team
FULP1
INNS3
INZI1
KRAM1
REUT1
SVGT1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Tiroler MM Allgemein
[alle]
Einsteigerklasse
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga Meister-Play-Off
Landesliga Play-Off A/B
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga Play-Off B/C
Landesliga C Grunddurchgang
Landesliga Play-Off C/D
Landesliga Abstiegs-Play-Off
Landesliga D Grunddurchgang
Gebietsklasse Innsbruck 1
Gebietsklasse Innsbruck 2
Gebietsklasse Unterland
GK Platzierungsspiele der Z...
Qualifikation LLA Sommer 2013
Damenklasse Frühjahr
Damenklasse Herbst
Endrunde Frühjahr Gruppe A
Endrunde Frühjahr Gruppe B
Endrunde Frühjahr Plätze 1 - 4
Endrunde Frühjahr Plätze 5 - 8
Endrunde Herbst Gruppe A
Endrunde Herbst Gruppe B
Endrunde Herbst Plätze 1 - 4
Endrunde Herbst Plätze 5 - 8
Vorrunde Frühjahr Gruppe A
Vorrunde Frühjahr Gruppe B
Vorrunde Herbst Gruppe A
Vorrunde Herbst Gruppe B
Vorrunde Herbst Gruppe C
Vorrunde Herbst Gruppe D
U15 Schüler Liga
U15 Schüler Klasse
U18 Jugend Liga
U18 Jugend Klasse
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
[alle]
FULP
INNS
INZI
KRAM
REUT
SVGT
[alle]
FULP1
REUT1
INZI1
KRAM1
SVGT1
INNS3
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Landesliga Meister-Play-Off, Leg 1, Round 4 (duration: 23.02.2014-01.03.2014)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
4
Fri.
28.02.2014 19:00
REUT1
-
FULP1
6:4
NMS Reutte Untermarkt, Turnsaal
Manfred Storf
Erich Lechner
2:3
Michael Steskal
Horst Trefalt
2:3
Piotr Chmielak
Alexander Rainalter
3:1
Michael Steskal
/
Piotr Chmielak
Horst Trefalt
/
Alexander Rainalter
3:1
Manfred Storf
Horst Trefalt
0:3
Piotr Chmielak
Erich Lechner
3:0
Michael Steskal
Alexander Rainalter
3:2
Piotr Chmielak
Horst Trefalt
3:0
Manfred Storf
Alexander Rainalter
1:3
Michael Steskal
Erich Lechner
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
1
4
Fri.
28.02.2014 20:30
SVGT1
-
INZI1
6:2
DVS Reichenau, Turnsaal 2 (T)
Stefan Dietrich
Jakob Wieser
3:0
Martin Kirchmair
Oliver Gstrein-Gutkauf
0:3
Michael Mitteregger
Gabriele Kirchmair
3:0
Michael Mitteregger
/
Stefan Dietrich
Oliver Gstrein-Gutkauf
/
Gabriele Kirchmair
3:0
Stefan Dietrich
Oliver Gstrein-Gutkauf
3:1
Michael Mitteregger
Jakob Wieser
3:0
Martin Kirchmair
Gabriele Kirchmair
0:3
Michael Mitteregger
Oliver Gstrein-Gutkauf
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
1
4
Tue.
25.02.2014 19:45
INNS3
-
KRAM1
6:2
DVS Reichenau, Turnsaal 1 (W)
Herbert Falkner
Dietmar Stubenvoll
2:3
Gerhard Stecher
Alexander Schwarz
3:1
Jaron Edlinger
Hansjörg Toll
3:2
Gerhard Stecher
/
Jaron Edlinger
Dietmar Stubenvoll
/
Hansjörg Toll
3:1
Gerhard Stecher
Dietmar Stubenvoll
3:0
Herbert Falkner
Hansjörg Toll
1:3
Jaron Edlinger
Alexander Schwarz
3:0
Gerhard Stecher
Hansjörg Toll
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
TTTV-contact
|
Privacy Policy