XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BEBU
FROB
KUST
LZFR
OBERP
OSSI
VILL
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Österreichischer Tischtennis-Cup
Grunddurchgang
Finalturnier
ÖM U21 männlich
ÖM U21 weiblich
ÖM U18 männlich
ÖM U18 weiblich
ÖM U15 männlich
ÖM U15 weiblich
ÖM U13 männlich
ÖM U13 weiblich
ÖM U11
League
1. Damen-Bundesliga
1. Herren-Bundesliga
2. Damen-Bundesliga
2. Herren-Bundesliga A
2. Herren-Bundesliga B
Challenge Damen-Bundesliga
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
Team
BEBU1
FROB1
FROB2
KUST1
LZFR1
OBERP1
OSSI1
VILL1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Damen
[alle]
1. Damen-Bundesliga
1. Damen-Bundesliga Platz 1-4
1. Damen-Bundesliga Platz 5-8
1. Damen-Bundesliga Qualifi...
2. Damen-Bundesliga
Challenge Damen-Bundesliga
Challenge Damen-Bundesliga ...
1. Herren-Bundesliga
1. Herren-Bundesliga Platz 1-4
1. Herren-Bundesliga Platz 5-8
2. Herren-Bundesliga A
2. Herren-Bundesliga B
2. Herren-Bundesliga Platz ...
2. Herren-Bundesliga Qualif...
2. Herren-Bundesliga Qualif...
2. Herren-Bundesliga Qualif...
2. Herren-Bundesliga Qualif...
2. Herren-Bundesliga Qualif...
ÖM U11 Platz 1-3
ÖM U11 Platz 4-6
ÖM U11 Platz 7-9
ÖM U11 Vorrunde A
ÖM U11 Vorrunde B
ÖM U11 Vorrunde C
ÖM U13 männlich
ÖM U13 weiblich
ÖM U15 männlich
ÖM U15 weiblich Platz 1-4
ÖM U15 weiblich Platz 5-6
ÖM U15 weiblich Vorrunde A
ÖM U15 weiblich Vorrunde B
ÖM U18 männlich Platz 1-3
ÖM U18 männlich Platz 4-6
ÖM U18 männlich Platz 7-9
ÖM U18 männlich Vorrunde A
ÖM U18 männlich Vorrunde B
ÖM U18 männlich Vorrunde C
ÖM U18 weiblich Platz 1-4
ÖM U18 weiblich Platz 5-7
ÖM U18 weiblich Vorrunde A
ÖM U18 weiblich Vorrunde B
ÖM U21 männlich Platz 1-3
ÖM U21 männlich Platz 4-6
ÖM U21 männlich Platz 7-9
ÖM U21 männlich Vorrunde A
ÖM U21 männlich Vorrunde B
ÖM U21 männlich Vorrunde C
ÖM U21 weiblich Platz 1-4
ÖM U21 weiblich Platz 5-7
ÖM U21 weiblich Vorrunde A
ÖM U21 weiblich Vorrunde B
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
Österreichischer Tischtenni...
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
BEBU
FROB
KUST
LZFR
OBERP
OSSI
VILL
[alle]
BTTV - OBERP1
KTTV - VILL1
KTTV - OSSI1
OÖTTV - LZFR1
OÖTTV - FROB1
OÖTTV - FROB2
STTTV - BEBU1
TTTV - KUST1
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 1. Damen-Bundesliga, Leg 2, Round 3 (original date: 02.02.2019)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
3
Thu.
07.02.2019 15:30
FROB1
-
LZFR1
4:3
Sportpark Lissfeld
Sofia Polcanova
Anita Rodrigues
3:0
Karoline Mischek
Margarita Baltusyte
3:1
Linda Bergström
Yue Wu
1:3
Karoline Mischek
/
Linda Bergström
Margarita Baltusyte
/
Yue Wu
1:3
Sofia Polcanova
Margarita Baltusyte
3:1
Karoline Mischek
Yue Wu
2:3
Linda Bergström
Ines Diendorfer
3:1
Show result
Confirmed by system
2
3
Sat.
02.02.2019 13:00
VILL1
-
KUST1
4:3
Sportpark Lissfeld
Liudmila Kiritsa
Nathaly Paredes
3:1
Kiara Segula
Anita Nyitrai
1:3
Anna Zsofia Fenyvesi
Györgyi Bene
3:1
Liudmila Kiritsa
/
Anna Zsofia Fenyvesi
Györgyi Bene
/
Nathaly Paredes
3:0
Liudmila Kiritsa
Anita Nyitrai
3:0
Anna Zsofia Fenyvesi
Nathaly Paredes
2:3
Kiara Segula
Györgyi Bene
0:3
Show result
Confirmed by system
2
3
Sat.
02.02.2019 13:00
OSSI1
-
BEBU1
6:1
Sportpark Lissfeld
Aleksandra Vovk
Katja Tomazic
3:2
Victoria Ehn
Nicole Galitschitsch
0:3
Spela Burgar
Teresa Oppelz
3:1
Aleksandra Vovk
/
Spela Burgar
Nicole Galitschitsch
/
Katja Tomazic
3:2
Aleksandra Vovk
Nicole Galitschitsch
3:0
Spela Burgar
Katja Tomazic
3:0
Victoria Ehn
Teresa Oppelz
3:0
Show result
Confirmed by system
2
3
Sat.
02.02.2019 13:00
FROB2
-
OBERP1
7:0
Sportpark Lissfeld
Denise Payet
Nora Haraszti
3:1
Sophia Kellermann
Kristina Österreicher
3:0
Rebekka Carlsen
Lena Palatin
3:2
Denise Payet
/
Sophia Kellermann
Kristina Österreicher
/
Nora Haraszti
3:1
Denise Payet
Kristina Österreicher
3:1
Rebekka Carlsen
Nora Haraszti
3:0
Sophia Kellermann
Lena Palatin
3:2
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
ÖTTV-contact
|
Privacy Policy