XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
GSCH
LNZG
NEUK
RÜST
SGTV
TIMK
VÖCK
WLFG
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U17
U15
U13
U11
League
601 Linz/Mühlviertel West
602 Mühlviertel Mitte Nord
611 Linz Umg. / MV - FR
612 Linz Umg. / MV - PE
621 Enns Umg. / MV Ost
631 Steyr Umg. / LL
632 Steyr Umg. Süd
641 Linz / Wels -Umgebung
651 LL - WE - WL - GM
652 Salzkammergut
661 LL - Wels Umg. Nord
662 Vöcklabruck/Hausruck
671 Innviertel/Braunau
672 Innviertel/Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
GSCH2
LNZG4
NEUK2
RÜST4
SGTV2
TIMK1
TIMK2
VÖCK3
WLFG2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
742 1. Klasse LL Süd
751 1. Klasse Salzkammergut
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U13 männlich Landesliga
U13 männlich Landesklasse
U13 männlich Qualifikation 1
U13 männlich Qualifikation 2
U15 männlich Landesliga
U15 männlich 1. Klasse
U15 männlich Qualifikation 1
U15 männlich Qualifikation 2
U17 Landesliga
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
GSCH
LNZG
NEUK
RÜST
SGTV
TIMK
VÖCK
WLFG
[alle]
TIMK1
NEUK2
WLFG2
GSCH2
SGTV2
TIMK2
VÖCK3
LNZG4
RÜST4
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 662 Bezirksklasse Vöcklabruck/Hausruck, Leg 2, Round 2 (duration: 30.01.2023-04.02.2023)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
2
Wed.
01.02.2023 19:30
TIMK2
-
SGTV2
8:3
NMS Timelkam
Johann Weißl
w.o.
3:0
Alfred Orgler
Roland Zweimüller
0:3
Wolfgang Walter
Karl Schürrer
3:1
Eckhard Födinger
Gerhard Studener
3:2
Eckhard Födinger
/
Johann Weißl
Roland Zweimüller
/
Gerhard Studener
3:1
Johann Weißl
Roland Zweimüller
1:3
Alfred Orgler
w.o.
3:0
Eckhard Födinger
Karl Schürrer
3:0
Wolfgang Walter
Gerhard Studener
2:3
Alfred Orgler
/
Wolfgang Walter
w.o.
/
w.o.
3:0
Eckhard Födinger
Roland Zweimüller
3:2
Show result
Confirmed by system
2
2
Fri.
03.02.2023 19:30
GSCH2
-
RÜST4
6:8
VS Gschwandt
Tom Kronberger
Manuel Schmidberger
3:0
Hannes Kronberger
Martin Rebhan
2:3
Michael Haberleitner
Toni Prantl
1:3
Lisa Murauer
Pascal Humer
3:0
Tom Kronberger
/
Hannes Kronberger
Martin Rebhan
/
Toni Prantl
2:3
Tom Kronberger
Martin Rebhan
3:2
Hannes Kronberger
Manuel Schmidberger
1:3
Lisa Murauer
Toni Prantl
3:1
Michael Haberleitner
Pascal Humer
1:3
Lisa Murauer
/
Michael Haberleitner
Pascal Humer
/
Manuel Schmidberger
3:1
Lisa Murauer
Martin Rebhan
3:1
Tom Kronberger
Pascal Humer
2:3
Hannes Kronberger
Toni Prantl
1:3
Michael Haberleitner
Manuel Schmidberger
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
2
Thu.
02.02.2023 19:15
LNZG4
-
NEUK2
8:5
Dreifach-Sporthalle Lenzing
Werner Ludwig
Josef Pollhammer
0:3
Mario Schneeberger
Franz Schlager
3:0
Christopher Moro
Josef Köttl
3:1
Duy Dung Phan
Helmut Schlosser
1:3
Duy Dung Phan
/
Mario Schneeberger
Helmut Schlosser
/
Josef Köttl
0:3
Mario Schneeberger
Josef Pollhammer
3:0
Werner Ludwig
Franz Schlager
3:0
Christopher Moro
Helmut Schlosser
2:3
Duy Dung Phan
Josef Köttl
3:0
Christopher Moro
/
Werner Ludwig
Franz Schlager
/
Josef Pollhammer
3:0
Mario Schneeberger
Helmut Schlosser
3:1
Duy Dung Phan
Josef Pollhammer
1:3
Christopher Moro
Franz Schlager
3:0
Show result
Confirmed by system
2
2
Fri.
03.02.2023 19:30
VÖCK3
-
WLFG2
4:8
VS Vöcklamarkt
w.o.
Albert Mayr
0:3
Harald Eder
Hannes Thaller
1:3
Alfred Pühringer
Thomas Hutterer
3:0
Roland Alexander Brandmayr
Hubert Distler
3:0
Roland Alexander Brandmayr
/
Alfred Pühringer
Hannes Thaller
/
Hubert Distler
0:3
w.o.
Hannes Thaller
0:3
Harald Eder
Albert Mayr
1:3
Roland Alexander Brandmayr
Thomas Hutterer
3:0
Alfred Pühringer
Hubert Distler
3:1
w.o.
/
w.o.
Thomas Hutterer
/
Albert Mayr
0:3
Roland Alexander Brandmayr
Hannes Thaller
0:3
w.o.
Hubert Distler
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy