XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
DLB
FKI
GRS
LAN
PET
PSL
SGSR
STEF
VOI
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U19
STM U17
STM U15
STM U13
STM U11
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
2. Klasse Graz Oberes Playoff
2. Klasse Graz Unteres Playoff
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Team
DLB4
FKI8
GRS6
LAN3
PET2
PSL1
SGSR3
STEF3
STEF4
VOI5
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
2. Klasse Graz Oberes Playoff
2. Klasse Graz Unteres Playoff
STMS U11
STMS U13 3-4
STMS U13 5-6
STMS U13 Finale
STMS U13 VR A
STMS U13 VR B
STMS U15
STMS U17
STMS U19
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
[alle]
DLB
FKI
GRS
LAN
PET
PSL
SGSR
STEF
VOI
[alle]
PSL1
PET2
STEF3
LAN3
SGSR3
DLB4
STEF4
VOI5
GRS6
FKI8
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 1. Klasse Südwest, Leg 2, Round 7 (duration: 18.04.2022-22.04.2022)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
7
Thu.
21.04.2022 19:00
STEF4
-
GRS6
6:2
SZ St. Stefan 160
Walter Lackner
Niklas Deutsch
3:1
Bastian Mildner
Peter Bydlinski
0:3
Norbert Hampel
Xiaoqiu Li
3:1
Christian Hampel
/
Norbert Hampel
Peter Bydlinski
/
Xiaoqiu Li
3:0
Walter Lackner
Peter Bydlinski
2:3
Norbert Hampel
Niklas Deutsch
3:0
Bastian Mildner
Xiaoqiu Li
3:2
Norbert Hampel
Peter Bydlinski
3:0
Show result
Game closed
2
7
Fri.
22.04.2022 19:00
PET2
-
PSL1
0:7
VS St. Peter i.S.
Gerhard Huber
Manfred Tömke
1:3
Joze Mori
Herwig Posedu
0:3
Michael Ullrich
Hans Schneebauer
1:3
Gerhard Huber
/
Adam Walter
Herwig Posedu
/
Hans Schneebauer
1:3
Gerhard Huber
Herwig Posedu
1:3
Michael Ullrich
Manfred Tömke
0:3
Joze Mori
Hans Schneebauer
2:3
Show result
Game closed
2
7
Tue.
19.04.2022 19:00
SGSR3
-
STEF3
5:5
VS Retznei Turnsaal
Markus Mitteregger
Helmut Oswald
0:3
Christoph Monschein
Peter Kremling
3:0
Karoly Andrasi
Josef Högler
1:3
Christoph Monschein
/
Karoly Andrasi
Helmut Oswald
/
Peter Kremling
3:1
Christoph Monschein
Helmut Oswald
3:0
Markus Mitteregger
Josef Högler
0:3
Karoly Andrasi
Peter Kremling
2:3
Christoph Monschein
Josef Högler
3:2
Karoly Andrasi
Helmut Oswald
3:1
Markus Mitteregger
Peter Kremling
2:3
Show result
Game closed
2
7
Fri.
22.04.2022 19:00
DLB4
-
VOI5
6:3
BSZ
Jürgen Zechner
Manfred Koschik
3:0
Hanna Mrak
Florian Schütz
0:3
Merlin Hirner
Anton Kitak
3:1
Jürgen Zechner
/
Hanna Mrak
Manfred Koschik
/
Florian Schütz
3:1
Jürgen Zechner
Florian Schütz
0:3
Merlin Hirner
Manfred Koschik
3:0
Hanna Mrak
Anton Kitak
0:3
Merlin Hirner
Florian Schütz
3:2
Jürgen Zechner
Anton Kitak
3:1
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy