XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ATU
FKI
IND
LAS
MUEN
POS
UWK
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U18
STM U15
STMS U13
STM U11
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
1. Klasse Südwest Oberes Playoff
1. Klasse Südwest Unteres Playoff
2. Klasse Graz
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Team
ATU2
FKI7
IND6
IND7
LAS2
LAS3
MUEN6
MUEN7
POS3
POS4
UWK2
View
Table&Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Damen
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
[alle]
ATU
FKI
IND
LAS
MUEN
POS
UWK
[alle]
UWK2
ATU2
LAS2
LAS3
POS3
POS4
IND6
MUEN6
FKI7
IND7
MUEN7
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 1. Klasse Graz, Leg 1, Round 1 (duration: 28.09.2020-02.10.2020)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Mon.
28.09.2020 19:00
POS3
-
POS4
5:3
Kleine ASVÖ-Halle
Gert Polzer
Stefan Schuler
3:2
Bernd Sonnenschein
Sayyed Mojtaba Musavi
1:3
Johann Freistätter
Wei Wang
3:2
Bernd Sonnenschein
Stefan Schuler
3:1
Gert Polzer
Wei Wang
3:2
Johann Freistätter
Sayyed Mojtaba Musavi
2:3
Bernd Sonnenschein
Wei Wang
0:3
Johann Freistätter
Stefan Schuler
3:1
Show result
Game closed
1
1
Wed.
30.09.2020 19:00
LAS2
-
ATU2
1:5
HS Laßnitzhöhe
Paul Rott
Robert Scharlach
1:3
Gerd Windecker
Hubert Wagner
1:3
Herbert Schuchlenz
Hannes Konrad
0:3
Gerd Windecker
Robert Scharlach
2:3
Paul Rott
Hannes Konrad
0:3
Herbert Schuchlenz
Hubert Wagner
3:0
Show result
Game closed
1
1
Thu.
01.10.2020 18:30
UWK2
-
FKI7
6:0
Unionhalle
Franz Sen Höllinger
Helmut Burschet
3:1
Simon Grabner
Attilio Mosettig
3:0
Peter Schieder
Walter Flock
3:2
Simon Grabner
Helmut Burschet
3:1
Franz Sen Höllinger
Walter Flock
3:0
Peter Schieder
Attilio Mosettig
3:1
Show result
Game closed
1
1
Thu.
01.10.2020 18:30
IND6
-
LAS3
1:5
VS Mariagrün
Georg Halatsch
Christian Cvetko
0:3
Ulrich Knafl
Paul Dohmen
0:3
Alois Schaffler
Silvia Schuchlenz
2:3
Ulrich Knafl
Christian Cvetko
3:1
Georg Halatsch
Silvia Schuchlenz
1:3
Alois Schaffler
Paul Dohmen
0:3
Show result
Game closed
1
1
Thu.
01.10.2020 19:00
MUEN6
-
MUEN7
3:5
Jugendkeller
Christian Schwarz
Piroz Darvishzad
3:0
Markus Weller
Dieter Stutte
3:0
Helmut Lienhart
Roland Unterweger
0:3
Markus Weller
Piroz Darvishzad
3:2
Christian Schwarz
Roland Unterweger
0:3
Helmut Lienhart
Dieter Stutte
1:3
Markus Weller
Roland Unterweger
1:3
Helmut Lienhart
Piroz Darvishzad
1:3
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy