XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ASTY
ERNS
HAHO
RAMI
SGDI
SGNS
SGSY
SUEN
VALI
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
601 Linz/Mühlviertel West
602 Mühlviertel Mitte Nord
611 Linz Umg. / MV - FR
612 Linz Umg. / MV - PE
621 Enns Umg. / MV Ost
622 Mühlviertel Perg
631 Steyr Umg. / LL
632 Steyr Umg. Süd
641 Linz / Wels -Umgebung
642 Wels - Kremstal
651 LL - WE - WL - GM
652 Salzkammergut
661 LL - Wels Umg. Nord
662 Vöcklabruck/Hausruck
671 Innviertel/Braunau
672 Innviertel/Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
ASTY3
ERNS3
HAHO4
RAMI4
SGDI6
SGNS4
SGNS6
SGSY3
SUEN1
VALI4
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
OMC Regionalklasse
151 Landesliga - Damen
151 Landesliga - Damen - Fr...
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Kremstal / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
722 1. Klasse Perg Umgebung
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
762 1. Klasse Vöcklabruck+GM
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U11 Landeklasse
U11 Qualifikation 1
U11 Qualifikation 2
U11 Landesliga W
U13 Landesliga
U13 Landesklasse
U13 Qualifikation 1
U13 Qualifikation 2
U15 Landesliga
U15 Landesklasse
U15 1. Klasse
U15 Qualifikation 1
U15 Qualifikation 2
U18 Landesliga
U18 Landesklasse
U18 Qualifikation 1
U18 Qualifikation 2
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
ASTY
ERNS
HAHO
RAMI
SGDI
SGNS
SGSY
SUEN
VALI
[alle]
SUEN1
SGSY3
ASTY3
ERNS3
HAHO4
RAMI4
SGNS4
VALI4
SGNS6
SGDI6
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 631 Bezirksklasse Steyr Umg. / LL, Leg 2, Round 7 (duration: 09.03.2020-14.03.2020)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
7
Mon.
09.03.2020 19:30
HAHO4
-
ASTY3
2:8
VS Haidershofen
Mario Mühlberger
Martin Spannring
0:3
Marianne Kampleitner
Hannes Radler
0:3
Manfred Kleindeßner
Christian Lechner
3:2
Manfred Fröschl
Darius Restea
3:2
Manfred Fröschl
/
Manfred Kleindeßner
Christian Lechner
/
Martin Spannring
0:3
Mario Mühlberger
Hannes Radler
1:3
Marianne Kampleitner
Martin Spannring
0:3
Manfred Fröschl
Christian Lechner
2:3
Manfred Kleindeßner
Darius Restea
1:3
Mario Mühlberger
/
Marianne Kampleitner
Hannes Radler
/
Darius Restea
1:3
Show result
Confirmed by system
2
7
Fri.
13.03.2020 19:00
SUEN1
-
SGDI6
Volksschule II
Result not submitted.
2
7
Mon.
09.03.2020 19:30
SGSY3
-
RAMI4
8:2
NMS Ennsleite
Erwin Scheucher
Erwin Kloiber
3:0
Dietger Greisinger
Stefan Bürstmayr
0:3
Alfred Schmid
Daniel Reitzenberger
3:0
Bernhard Concin
Franz Kloiber jun.
3:1
Erwin Scheucher
/
Dietger Greisinger
Stefan Bürstmayr
/
Daniel Reitzenberger
1:3
Erwin Scheucher
Stefan Bürstmayr
3:0
Dietger Greisinger
Erwin Kloiber
3:1
Bernhard Concin
Daniel Reitzenberger
3:0
Alfred Schmid
Franz Kloiber jun.
3:1
Bernhard Concin
/
Alfred Schmid
Erwin Kloiber
/
Franz Kloiber jun.
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
7
Fri.
13.03.2020 19:00
SGNS6
-
ERNS3
VS Sierninghofen
Result not submitted.
2
7
Tue.
10.03.2020 19:30
VALI4
-
SGNS4
8:2
IBM/SMS St. Valentin
Karl Schnetzinger
Josef Gollner
3:1
Niklas Eder
Ferdinand Köttenstorfer
2:3
Peter Grafinger
Manfred Kutsam
3:1
Slawomir Piotr Kopec
Walter Stellnberger
3:1
Slawomir Piotr Kopec
/
Peter Grafinger
Josef Gollner
/
Manfred Kutsam
3:2
Niklas Eder
Josef Gollner
0:3
Karl Schnetzinger
Ferdinand Köttenstorfer
3:1
Peter Grafinger
Walter Stellnberger
3:0
Slawomir Piotr Kopec
Manfred Kutsam
3:2
Niklas Eder
/
Karl Schnetzinger
Walter Stellnberger
/
Ferdinand Köttenstorfer
3:2
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy