XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
FISG
FULP
HALS
INNS
MAST
MILS
REUT
RUM
SVGT
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Austragung laufend
Zusammenfassungen
U13 Unterstufe
League
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga A Oberes Play-Off
Landesliga A Unteres Play-Off
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga B Oberes Play-Off
Landesliga B Unteres Play-Off
Landesliga C
Landesliga D
Gebietsklasse Innsbruck 1
Gebietsklasse Innsbruck 2
Gebietsklasse Unterland
Round
Leg 1:
H01
H02
H03
H04
H05
H06
H07
H08
H09
Leg 2:
F01
F02
F03
F04
F05
F06
F07
F08
F09
Team
FISG1
FULP4
HALS3
INNS5
MAST1
MILS4
REUT3
RUM4
SVGT6
View
Table&Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Tiroler MM Allgemein
[alle]
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga A Oberes Play-Off
Landesliga A Unteres Play-Off
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga B Oberes Play-Off
Landesliga B Unteres Play-Off
Landesliga C
Landesliga D
Gebietsklasse Innsbruck 1
Gebietsklasse Innsbruck 2
Gebietsklasse Unterland
Qualifikation LLA / LLB
Qualifikation LLB / LLC
Qualifikation LLC / LLD
Damen Klasse
U13 Endrunde Frühjahr Gruppe A
U13 Endrunde Frühjahr Gruppe B
U13 Endrunde Frühjahr Plätz...
U13 Endrunde Frühjahr Plätz...
U13 Endrunde Herbst Gruppe A
U13 Endrunde Herbst Gruppe B
U13 Endrunde Herbst Plätze ...
U13 Endrunde Herbst Plätze ...
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe A
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe B
U13 Vorrunde Herbst Gruppe A
U13 Vorrunde Herbst Gruppe B
U13 Vorrunde Herbst Gruppe C
U13 Vorrunde Herbst Gruppe D
U15 Schüler Liga
U15 Schüler Klasse
U18 Jugend Liga
U18 Jugend Klasse
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
FISG
FULP
HALS
INNS
MAST
MILS
REUT
RUM
SVGT
[alle]
FISG1
MAST1
REUT3
HALS3
FULP4
MILS4
RUM4
INNS5
SVGT6
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsklasse Innsbruck 2, Leg 1, Round 1 (duration: 23.09.2012-29.09.2012)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Thu.
27.09.2012 20:00
FISG1
-
SVGT6
9:6
Verbandshalle (Keller)
Thomas Sprenger
Ferdinand Gamharter
3:0
Egon Stöger
Lukas Egger
3:1
Gerhard Nussbaumer
Stefan Ritsch
1:3
Rudolf Iglseder
Albert Plachel
3:2
Thomas Sprenger
Lukas Egger
1:3
Egon Stöger
Ferdinand Gamharter
3:0
Gerhard Nussbaumer
Albert Plachel
3:1
Rudolf Iglseder
Stefan Ritsch
0:3
Egon Stöger
Albert Plachel
3:0
Rudolf Iglseder
Lukas Egger
1:3
Thomas Sprenger
Stefan Ritsch
1:3
Gerhard Nussbaumer
Ferdinand Gamharter
1:3
Egon Stöger
Stefan Ritsch
3:1
Gerhard Nussbaumer
Lukas Egger
3:0
Thomas Sprenger
Albert Plachel
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
1
1
Fri.
28.09.2012 19:00
REUT3
-
RUM4
9:5
NMS Reutte Untermarkt, Turnsaal
Michael Kraus
Fabian Nagiller
3:1
Gerhard Mader
Peter Jastner
2:3
Gerhard Wagner
Julia Hauser
3:0
Laura Köpfle
Heiner Rett
3:0
Gerhard Mader
Fabian Nagiller
3:0
Michael Kraus
Peter Jastner
0:3
Laura Köpfle
Julia Hauser
0:3
Gerhard Wagner
Heiner Rett
3:0
Laura Köpfle
Peter Jastner
1:3
Gerhard Mader
Heiner Rett
3:2
Gerhard Wagner
Fabian Nagiller
3:0
Michael Kraus
Julia Hauser
0:3
Gerhard Wagner
Peter Jastner
3:1
Gerhard Mader
Julia Hauser
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
1
1
Tue.
25.09.2012 20:00
HALS3
-
MILS4
9:6
Turnhalle TV Hall 1862 (T)
Andreas Winkler
Wolfgang Falkner
3:0
Peter Hagen
Erich Salzmann
3:0
Othmar Jakober
Horst Fili
0:3
Hans Mangott
Gerold Hartung
3:0
Andreas Winkler
Erich Salzmann
3:0
Peter Hagen
Wolfgang Falkner
3:0
Othmar Jakober
Gerold Hartung
1:3
Hans Mangott
Horst Fili
2:3
Peter Hagen
Gerold Hartung
3:0
Hans Mangott
Erich Salzmann
1:3
Andreas Winkler
Horst Fili
2:3
Othmar Jakober
Wolfgang Falkner
3:0
Peter Hagen
Horst Fili
3:0
Othmar Jakober
Erich Salzmann
0:3
Andreas Winkler
Gerold Hartung
3:1
Show result
Game closed
1
1
Fri.
28.09.2012 19:30
FULP4
-
INNS5
9:7
Schulzentrum Fulpmes, Neue Sporthalle
Herbert Ebenberger
Gerhard Enders
3:2
Barbara Obernosterer
Andreas Hauser
0:3
Ernst Barth
Andreas Wimmler
1:3
Clemens Linder
Melina Kofler
3:1
Herbert Ebenberger
Andreas Hauser
2:3
Barbara Obernosterer
Gerhard Enders
3:1
Ernst Barth
Melina Kofler
3:0
Clemens Linder
Andreas Wimmler
1:3
Barbara Obernosterer
Melina Kofler
3:1
Clemens Linder
Andreas Hauser
1:3
Herbert Ebenberger
Andreas Wimmler
2:3
Ernst Barth
Gerhard Enders
3:1
Barbara Obernosterer
Andreas Wimmler
1:3
Ernst Barth
Andreas Hauser
3:2
Herbert Ebenberger
Melina Kofler
3:0
Clemens Linder
Gerhard Enders
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
TTTV-contact
|
Privacy Policy