XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ATS
ATU
IND
MUEN
UTT
UWK
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U19
STM U17
STM U15
STM U13
STM U11
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Team
ATS2
ATU1
IND5
IND6
MUEN3
MUEN4
MUEN5
MUEN6
MUEN7
UTT3
UTT4
UWK1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Nordwest
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
3. Klasse Graz
STMS U13 3-4
STMS U13 5-6
STMS U13 Finale
STMS U13 VR A
STMS U13 VR B
STM U15 VR A
STM U15 VR B
STMS U15 Finale
STMS U15 Finale 3-4
STMS U15 Finale 5-6
STMS U15 Finale 7-8
STMS U17
STMS U19
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
[alle]
ATS
ATU
IND
MUEN
UTT
UWK
[alle]
ATU1
UWK1
ATS2
MUEN3
UTT3
UTT4
MUEN4
MUEN5
IND5
MUEN6
IND6
MUEN7
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsliga Graz/Umgebung, Leg 1, Round 8 (duration: 13.11.2023-17.11.2023)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
8
Wed.
30.08.2023 18:30
MUEN5
-
MUEN3
0:7
Jugendkeller
Wolfgang Kaiba sen.
Rainer Deutsch
0:3
Piroz Darvishzad
Martin Lang
0:3
Werner Unterweger
Johannes Spöcklberger
0:3
Piroz Darvishzad
/
Werner Unterweger
Martin Lang
/
Johannes Spöcklberger
0:3
Piroz Darvishzad
Rainer Deutsch
1:3
Wolfgang Kaiba sen.
Johannes Spöcklberger
0:3
Werner Unterweger
Martin Lang
0:3
Show result
Game closed
1
8
Mon.
13.11.2023 19:00
UTT3
-
ATS2
4:6
Union Sportzentrum
Daniel Rössl
Manuel Kalss
3:1
Walter Kober
Vitus Ohaeri
2:3
Gerald Sidak
Edmund Weinmüller
0:3
Daniel Rössl
/
Walter Kober
Manuel Kalss
/
Edmund Weinmüller
3:2
Walter Kober
Manuel Kalss
3:1
Daniel Rössl
Edmund Weinmüller
2:3
Gerald Sidak
Vitus Ohaeri
1:3
Walter Kober
Edmund Weinmüller
1:3
Gerald Sidak
Manuel Kalss
3:2
Daniel Rössl
Vitus Ohaeri
0:3
Show result
Game closed
1
8
Wed.
15.11.2023 19:00
IND5
-
UTT4
4:6
Unionhalle
Marius Nagel
Jürgen Pramer
3:1
Ali Reza Panahi
Martin Presenhuber
3:2
Robert Gumpenberger
Alexander Meyer
0:3
Robert Gumpenberger
/
Ali Reza Panahi
Jürgen Pramer
/
Alexander Meyer
3:2
Ali Reza Panahi
Jürgen Pramer
1:3
Marius Nagel
Alexander Meyer
0:3
Robert Gumpenberger
Martin Presenhuber
0:3
Ali Reza Panahi
Alexander Meyer
1:3
Robert Gumpenberger
Jürgen Pramer
3:1
Marius Nagel
Martin Presenhuber
0:3
Show result
Game closed
1
8
Thu.
16.11.2023 19:00
MUEN7
-
IND6
1:6
Jugendkeller
Milica Jovanovic
Tobias Holter
0:3
Markus Weller
Alois Schaffler
0:3
Florian Pöttler
Lukas Fürst
2:3
Milica Jovanovic
/
Florian Pöttler
Tobias Holter
/
Alois Schaffler
2:3
Milica Jovanovic
Alois Schaffler
2:3
Florian Pöttler
Tobias Holter
3:2
Markus Weller
Lukas Fürst
0:3
Show result
Game closed
1
8
Tue.
21.11.2023 19:00
UWK1
-
MUEN4
6:3
Unionhalle
Bertrand Georges Fonteyn
Helmut Megla
3:1
Iwan Ocepek sen.
Bettina Ratz
3:0
Simon Grabner
Myo Aung Zeya
1:3
Simon Grabner
/
Bertrand Georges Fonteyn
Myo Aung Zeya
/
Helmut Megla
3:2
Iwan Ocepek sen.
Helmut Megla
3:1
Bertrand Georges Fonteyn
Myo Aung Zeya
1:3
Simon Grabner
Bettina Ratz
3:0
Iwan Ocepek sen.
Myo Aung Zeya
0:3
Simon Grabner
Helmut Megla
3:0
Show result
Game closed
1
8
Wed.
15.11.2023 18:30
MUEN6
-
ATU1
6:3
Jugendkeller
Maximilian Nitz
Hannes Konrad
3:0
Markus Fritz
Manuel Konrad
3:0
Robert Renn
Hubert Wagner
0:3
Markus Fritz
/
Robert Renn
Hannes Konrad
/
Hubert Wagner
3:0
Markus Fritz
Hannes Konrad
3:1
Maximilian Nitz
Hubert Wagner
0:3
Robert Renn
Manuel Konrad
3:0
Markus Fritz
Hubert Wagner
0:3
Robert Renn
Hannes Konrad
3:2
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy