XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BEBU
KAPF
LEO
LGW
TROF
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
STM U18 männlich
STM U18 weiblich
STM U13 männlich
STM U13 weiblich
STM U11
STM U15 männlich
STM U15 weiblich
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Team
BEBU2
KAPF5
KAPF6
KAPF7
LEO6
LGW1
LGW3
LGW4
TROF1
TROF2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Damen
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Ennstal
2. Klasse Graz A
2. Klasse Graz B
U18 Jugend Nord
U18 Jugend Süd
U15 Schüler Nord
U15 Schüler Süd
Mannschaft Herren HR
DA Mannschaft HR
Finalrunde
VR Gr A
VR Gr B
Finalrunde
VR Gr A
VR Gr B
Hauptrunde
Finalrunde
VR Gr A
VR Gr B
VR Gr C
VR Gr D
STM U18 Finalrunde 1-3
STM U18 VR A
STM U18 VR B
U13 Unterstufe Nord
U13 Unterstufe Süd
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
[alle]
BEBU
KAPF
LEO
LGW
TROF
[alle]
TROF1
LGW1
BEBU2
TROF2
LGW3
LGW4
KAPF5
KAPF6
LEO6
KAPF7
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsliga Nordost, Leg 2, Round 11 (duration: 25.04.2016-29.04.2016)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
11
Fri.
29.04.2016 18:00
TROF1
-
LGW4
7:0
TTHC Trofaiach
Markus Boiger
Bernhard Proksch
3:0
Hannes Simonitsch
Isaac Pereira Baptista
3:0
Andreas Kaiser
Thomas Wildling
3:0
Markus Boiger
/
Andreas Kaiser
Bernhard Proksch
/
Thomas Wildling
3:0
Markus Boiger
Isaac Pereira Baptista
3:0
Andreas Kaiser
Bernhard Proksch
3:0
Hannes Simonitsch
Thomas Wildling
3:0
Show result
Game closed
2
11
Wed.
24.02.2016 19:00
KAPF7
-
KAPF5
0:7
HS Dr. Körner / Turnhalle
Adnan Dedic
Fabian Granitz
1:3
Tarik Deumic
Wolfgang Heimrath
0:3
Armin Dedic
Walter Schwab
0:3
Adnan Dedic
/
Armin Dedic
Wolfgang Heimrath
/
Walter Schwab
0:3
Adnan Dedic
Wolfgang Heimrath
0:3
Armin Dedic
Fabian Granitz
2:3
Tarik Deumic
Walter Schwab
0:3
Show result
Game closed
2
11
Fri.
29.04.2016 19:00
BEBU2
-
LEO6
6:1
VS Bruck-Berndorf
Herwig Luftensteiner
Sascha Steiner
3:1
Heike Jauck
Alexander Steiner
3:0
Rosa Sauer
Nico Harecker
1:3
Heike Jauck
/
Rosa Sauer
Sascha Steiner
/
Nico Harecker
3:1
Heike Jauck
Sascha Steiner
3:0
Herwig Luftensteiner
Nico Harecker
3:2
Rosa Sauer
Alexander Steiner
3:2
Show result
Game closed
2
11
Fri.
29.04.2016 18:00 (PT)
LGW1
-
TROF2
6:1
TTHC Trofaiach
Steven Schloffer
Rudolf Handl
3:1
Heinz Dieter Berger
Rene Stöller
3:0
Peter Pensold
Ernst Kalcher
3:2
Steven Schloffer
/
Heinz Dieter Berger
Rudolf Handl
/
Heribert Heilinger
3:0
Steven Schloffer
Rene Stöller
3:0
Peter Pensold
Rudolf Handl
3:1
Heinz Dieter Berger
Ernst Kalcher
1:3
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy