XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
DOB
IND
KAPF
LEO
LIGI
SFP
ÜBBA
UTT
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
STM U18 männlich
STM U18 weiblich
STM U13 männlich
STM U13 weiblich
STM U11
STM U15 männlich
STM U15 weiblich
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Team
DOB1
DOB2
IND1
IND2
KAPF2
KAPF3
LEO2
LEO3
LIGI1
SFP2
ÜBBA1
UTT1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Damen
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Ennstal
2. Klasse Graz A
2. Klasse Graz B
U18 Jugend Nord
U18 Jugend Süd
U15 Schüler Nord
U15 Schüler Süd
Mannschaft Herren HR
DA Mannschaft HR
Finalrunde
VR Gr A
VR Gr B
Finalrunde
VR Gr A
VR Gr B
Hauptrunde
Finalrunde
VR Gr A
VR Gr B
VR Gr C
VR Gr D
STM U18 Finalrunde 1-3
STM U18 VR A
STM U18 VR B
U13 Unterstufe Nord
U13 Unterstufe Süd
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
[alle]
DOB
IND
KAPF
LEO
LIGI
SFP
ÜBBA
UTT
[alle]
UTT1
LIGI1
ÜBBA1
DOB1
IND1
KAPF2
SFP2
DOB2
LEO2
IND2
KAPF3
LEO3
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Landesliga Herren, Leg 1, Round 8 (duration: 16.11.2015-20.11.2015)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
8
Fri.
20.11.2015 19:00
KAPF3
-
SFP2
6:2
HS Dr. Körner / Turnhalle
Christoph Pichler
Martin Brandstätter
3:0
Michael Galitschitsch
Herbert Sidak
0:3
Andreas Weißenbacher
Raimund Heigl
3:1
Christoph Pichler
/
Andreas Weißenbacher
Martin Brandstätter
/
Herbert Sidak
3:2
Christoph Pichler
Herbert Sidak
3:0
Andreas Weißenbacher
Martin Brandstätter
3:0
Michael Galitschitsch
Raimund Heigl
0:3
Andreas Weißenbacher
Herbert Sidak
3:2
Show result
Game closed
1
8
Fri.
20.11.2015 18:30
ÜBBA1
-
DOB2
4:6
VS Übelbach
Mirnes Korugic
Edgar Walter
1:3
Holger Graf
Philipp Walter
3:0
Lisa Storer
Armin Siari
0:3
Holger Graf
/
Lisa Storer
Edgar Walter
/
Armin Siari
0:3
Holger Graf
Edgar Walter
0:3
Mirnes Korugic
Armin Siari
2:3
Lisa Storer
Philipp Walter
3:2
Holger Graf
Armin Siari
3:2
Lisa Storer
Edgar Walter
3:1
Mirnes Korugic
Philipp Walter
0:3
Show result
Game closed
1
8
Fri.
20.11.2015 19:00
KAPF2
-
IND2
7:0
HS Dr. Körner / Turnhalle
David Ye
Peter Haidl
3:1
Oliver Heimrath
Marco Pfleger
3:0
Hannes Zenz
Martin Jandl
3:0
Oliver Heimrath
/
Hannes Zenz
Martin Jandl
/
Peter Haidl
3:1
Oliver Heimrath
Peter Haidl
3:0
David Ye
Martin Jandl
3:0
Hannes Zenz
Marco Pfleger
3:0
Show result
Game closed
1
8
Fri.
20.11.2015 19:00
IND1
-
LEO3
6:3
Unionhalle
Nikolaus Kalogeropoulos
Florian Gutschi
3:1
Maximilian Ederegger
Stefan Hufnagl
1:3
Patrick Peitler
Robert Kienreich
3:1
Nikolaus Kalogeropoulos
/
Patrick Peitler
Florian Gutschi
/
Stefan Hufnagl
3:0
Nikolaus Kalogeropoulos
Stefan Hufnagl
2:3
Patrick Peitler
Florian Gutschi
3:0
Maximilian Ederegger
Robert Kienreich
0:3
Patrick Peitler
Stefan Hufnagl
3:0
Nikolaus Kalogeropoulos
Robert Kienreich
3:0
Show result
Game closed
1
8
Fri.
20.11.2015 18:30
DOB1
-
LEO2
6:4
Jugendzentrum Don Bosco
Michael Kerber
w.o.
3:0
Manuel Matlschweiger
Thomas Tripolt
1:3
Matthias Eibegger
Reinhard Sorger
3:1
Michael Kerber
/
Matthias Eibegger
Thomas Tripolt
/
Reinhard Sorger
3:2
Michael Kerber
Thomas Tripolt
0:3
Matthias Eibegger
w.o.
3:0
Manuel Matlschweiger
Reinhard Sorger
0:3
Matthias Eibegger
Thomas Tripolt
3:0
Michael Kerber
Reinhard Sorger
2:3
Manuel Matlschweiger
w.o.
3:0
Show result
Game closed
1
8
Fri.
20.11.2015 19:00
UTT1
-
LIGI1
1:6
Union Sportzentrum
Daniel Rössl
Reinhard Mühlberger
0:3
Konstantin Spiess
Simon Diethard
0:3
Arnd Grill
Thomas Strommer
3:0
Arnd Grill
/
Konstantin Spiess
Simon Diethard
/
Thomas Strommer
0:3
Daniel Rössl
Simon Diethard
0:3
Arnd Grill
Reinhard Mühlberger
1:3
Konstantin Spiess
Thomas Strommer
0:3
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy