XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
GLOB
JUD
KNI
MIC
OBD
SLA
SZU
TROF
VOR
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U18
STM U15
STMS U13
STM U11
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Team
GLOB1
GLOB2
JUD1
KNI2
MIC2
OBD2
OBD3
SLA1
SZU3
SZU4
TROF2
VOR2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Damen
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
[alle]
GLOB
JUD
KNI
MIC
OBD
SLA
SZU
TROF
VOR
[alle]
GLOB1
JUD1
SLA1
GLOB2
TROF2
MIC2
OBD2
VOR2
KNI2
SZU3
OBD3
SZU4
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsliga Nordwest, Leg 1, Round 1 (duration: 23.09.2019-27.09.2019)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Fri.
27.09.2019 19:00
GLOB1
-
GLOB2
7:0
Volksschule Großlobming
Phillip Geiersberger
Michael Sauermoser
3:2
Georg Geiersberger
Wolfgang Herk
3:1
Wolfgang Wächter
Armin Puchleitner
3:0
Phillip Geiersberger
/
Wolfgang Wächter
Michael Sauermoser
/
Wolfgang Herk
3:0
Georg Geiersberger
Michael Sauermoser
3:2
Phillip Geiersberger
Armin Puchleitner
3:1
Wolfgang Wächter
Wolfgang Herk
3:0
Show result
Game closed
1
1
Thu.
26.09.2019 18:00
MIC2
-
JUD1
5:5
NMS St. Michael
Wolfgang Czismarics
Johannes Weihs
0:3
Erich Ferstl
Marcel Koini
3:2
Florian Kreßmaier
Erwin Sulzbacher
0:3
Erich Ferstl
/
Florian Kreßmaier
Marcel Koini
/
Erwin Sulzbacher
3:2
Erich Ferstl
Johannes Weihs
3:0
Wolfgang Czismarics
Erwin Sulzbacher
0:3
Florian Kreßmaier
Marcel Koini
3:0
Erich Ferstl
Erwin Sulzbacher
3:0
Florian Kreßmaier
Johannes Weihs
1:3
Wolfgang Czismarics
Marcel Koini
0:3
Show result
Game closed
1
1
Thu.
26.09.2019 19:00
VOR2
-
SZU3
0:7
Vordernberg, Turnsaal
Norbert Emmersdorfer
Vanessa Trattner
0:3
Bernhard Sorta
Ulrike Trattner
0:3
Raimund Portner
Thomas Messner
1:3
Bernhard Sorta
/
Raimund Portner
Vanessa Trattner
/
Thomas Messner
0:3
Bernhard Sorta
Vanessa Trattner
1:3
Norbert Emmersdorfer
Thomas Messner
1:3
Raimund Portner
Ulrike Trattner
0:3
Show result
Game closed
1
1
Thu.
26.09.2019 19:00
KNI2
-
SLA1
5:5
Landschacher Volksschule
Mario Eichwalder
Erwin Polanc
1:3
Stefan Brandl
Mike Bischof
0:3
Eduard Brandl
Rene Alc. Gusterer
3:0
Eduard Brandl
/
Stefan Brandl
Erwin Polanc
/
Rene Alc. Gusterer
3:1
Stefan Brandl
Erwin Polanc
2:3
Mario Eichwalder
Rene Alc. Gusterer
3:2
Eduard Brandl
Mike Bischof
3:0
Stefan Brandl
Rene Alc. Gusterer
1:3
Eduard Brandl
Erwin Polanc
3:1
Mario Eichwalder
Mike Bischof
0:3
Show result
Game closed
1
1
Tue.
24.09.2019 18:30
TROF2
-
SZU4
7:0
TTHC Trofaiach
Stefan Mayr
Albin Ebner
3:2
Manfred Spirk
Marco Christopher Bernhauser
3:0
Ernst Kalcher
Rupert Moser
3:2
Stefan Mayr
/
Manfred Spirk
Albin Ebner
/
Rupert Moser
3:0
Manfred Spirk
Albin Ebner
3:2
Stefan Mayr
Rupert Moser
3:1
Ernst Kalcher
Marco Christopher Bernhauser
3:0
Show result
Game closed
1
1
Tue.
01.10.2019 19:00
OBD2
-
OBD3
5:5
VS Obdach
Karl Miessbacher
Mario Maxl
2:3
Josef Johann Baumgartner
Armin Jarec
0:3
Gerhard Stelzer
Robert Moitzi
2:3
Gerhard Stelzer
/
Karl Miessbacher
Mario Maxl
/
Robert Moitzi
3:1
Karl Miessbacher
Armin Jarec
3:1
Gerhard Stelzer
Mario Maxl
3:0
Josef Johann Baumgartner
Robert Moitzi
1:3
Gerhard Stelzer
Armin Jarec
3:0
Karl Miessbacher
Robert Moitzi
3:2
Josef Johann Baumgartner
Mario Maxl
0:3
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy