XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ATU
IND
LAS
MUEN
POS
UTT
UWK
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U19
STM U17
STM U15
STM U13
STM U11
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Gebietsliga Südwest Oberes Playoff
Gebietsliga Südwest Unteres Playoff
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Team
ATU2
IND6
IND7
LAS1
MUEN3
MUEN4
MUEN5
POS2
UTT3
UTT4
UWK1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Gebietsliga Südwest Oberes ...
Gebietsliga Südwest Unteres...
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Ennstal Oberes Pl...
1. Klasse Ennstal Unteres P...
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
STMS U11
STMS U13 3-4
STMS U13 5-6
STMS U13 7-8
STMS U13 Finale
STMS U13 VR A
STMS U13 VR B
STMS U15 3-4
STMS U15 5-6
STMS U15 7-8
STMS U15 Finale
STMS U15 VR A
STMS U15 VR B
STMS U17
STMS U19
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
[alle]
ATU
IND
LAS
MUEN
POS
UTT
UWK
[alle]
UWK1
LAS1
ATU2
POS2
MUEN3
UTT3
MUEN4
UTT4
MUEN5
IND6
IND7
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsliga Graz/Umgebung, Leg 1, Round 7 (duration: 07.11.2022-11.11.2022)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
7
Tue.
08.11.2022 18:30
POS2
-
UTT4
6:1
VS Waltendorf
Ouwel Daniel Zhang
Gerald Sidak
0:3
Christian Lasser
Jürgen Pramer
3:0
Ema Toplek
Daniel Rössl
3:0
Christian Lasser
/
Ema Toplek
Gerald Sidak
/
Jürgen Pramer
3:2
Ouwel Daniel Zhang
Jürgen Pramer
3:1
Ema Toplek
Gerald Sidak
3:0
Christian Lasser
Daniel Rössl
3:0
Show result
Game closed
1
7
Wed.
09.11.2022 19:00
LAS1
-
MUEN3
0:7
HS Laßnitzhöhe
Herbert Schuchlenz
Siegfried Leitner
1:3
Reinhard Karner
Johannes Spöcklberger
1:3
Christian Palfinger
Karl Marguc
0:3
Herbert Schuchlenz
/
Christian Palfinger
Siegfried Leitner
/
Karl Marguc
1:3
Reinhard Karner
Siegfried Leitner
0:3
Herbert Schuchlenz
Karl Marguc
0:3
Christian Palfinger
Johannes Spöcklberger
1:3
Show result
Game closed
1
7
Tue.
08.11.2022 18:30
UWK1
-
MUEN5
5:5
Unionhalle
Markus Schneider
Robert Renn
2:3
Iwan Ocepek sen.
Andreas Mayer
3:0
Simon Grabner
Maximilian Nitz
0:3
Iwan Ocepek sen.
/
Simon Grabner
Andreas Mayer
/
Maximilian Nitz
3:2
Iwan Ocepek sen.
Robert Renn
3:0
Markus Schneider
Maximilian Nitz
2:3
Simon Grabner
Andreas Mayer
3:0
Iwan Ocepek sen.
Maximilian Nitz
2:3
Simon Grabner
Robert Renn
3:0
Markus Schneider
Andreas Mayer
2:3
Show result
Game closed
1
7
Fri.
11.11.2022 18:30
IND7
-
MUEN4
1:6
VS Mariagrün
Hannes Sunzenauer
Bettina Ratz
2:3
Ali Reza Panahi
Helmut Megla
1:3
Alois Schaffler
Myo Aung Zeya
0:3
Alois Schaffler
/
Ali Reza Panahi
Helmut Megla
/
Myo Aung Zeya
0:3
Ali Reza Panahi
Bettina Ratz
3:1
Hannes Sunzenauer
Myo Aung Zeya
0:3
Alois Schaffler
Helmut Megla
1:3
Show result
Game closed
1
7
Fri.
11.11.2022 18:30
IND6
-
UTT3
2:6
Unionhalle
Benjamin Hahn
w.o.
3:0
Julia Zeya
Walter Kober
0:3
Marc Katzer
Daniel Brandl
0:3
Benjamin Hahn
/
Marc Katzer
Daniel Brandl
/
Walter Kober
0:3
Benjamin Hahn
Walter Kober
0:3
Marc Katzer
w.o.
3:0
Julia Zeya
Daniel Brandl
0:3
Marc Katzer
Walter Kober
0:3
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy