XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BEBU
KAPF
LEO
LGW
MUER
SUF
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U19
STM U17
STM U15
STM U13
STM U11
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Gebietsliga Südwest Oberes Playoff
Gebietsliga Südwest Unteres Playoff
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
Team
BEBU2
KAPF7
LEO6
LGW1
LGW2
MUER1
SUF1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Gebietsliga Südwest Oberes ...
Gebietsliga Südwest Unteres...
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Ennstal Oberes Pl...
1. Klasse Ennstal Unteres P...
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
STMS U11
STMS U13 3-4
STMS U13 5-6
STMS U13 7-8
STMS U13 Finale
STMS U13 VR A
STMS U13 VR B
STMS U15 3-4
STMS U15 5-6
STMS U15 7-8
STMS U15 Finale
STMS U15 VR A
STMS U15 VR B
STMS U17
STMS U19
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
BEBU
KAPF
LEO
LGW
MUER
SUF
[alle]
SUF1
MUER1
LGW1
BEBU2
LGW2
LEO6
KAPF7
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsliga Nordost, Leg 2, Round 1 (duration: 23.01.2023-27.01.2023)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
1
Wed.
25.01.2023 19:00
BEBU2
-
MUER1
7:0
VS Bruck-Berndorf
Michael Zucker
Johann Bauer
3:1
Herwig Luftensteiner
Rudolf Pirstinger
3:1
Michael Ully
Artem Fedorov
3:0
Michael Zucker
/
Herwig Luftensteiner
Johann Bauer
/
Artem Fedorov
3:1
Herwig Luftensteiner
Johann Bauer
3:0
Michael Zucker
Artem Fedorov
3:0
Michael Ully
Rudolf Pirstinger
3:0
Show result
Game closed
2
1
Thu.
26.01.2023 18:30
LEO6
-
LGW1
4:6
Tischtenniszentrum SV Leoben
Martin Anzenberger
Michael Schütter
3:0
Erwin Krase
Michael Koopmans
1:3
Tibor Böcz
Manuel Baier
3:0
Erwin Krase
/
Martin Anzenberger
Michael Schütter
/
Michael Koopmans
1:3
Martin Anzenberger
Michael Koopmans
2:3
Tibor Böcz
Michael Schütter
1:3
Erwin Krase
Manuel Baier
3:2
Tibor Böcz
Michael Koopmans
2:3
Martin Anzenberger
Manuel Baier
3:1
Erwin Krase
Michael Schütter
0:3
Show result
Game closed
2
1
Fri.
27.01.2023 19:00
KAPF7
-
SUF1
6:1
HS Dr. Körner / Turnhalle
Janine Brunner
Janusz Wolowiec
3:1
Bettina Ladinik
Klaus Zink
3:0
Walter Weißenbacher
Mario Winter
3:1
Bettina Ladinik
/
Walter Weißenbacher
Janusz Wolowiec
/
Mario Winter
3:1
Bettina Ladinik
Janusz Wolowiec
3:2
Janine Brunner
Mario Winter
0:3
Walter Weißenbacher
Klaus Zink
3:1
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy