XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
FULP
KRAM
KUST
SCHZ
SILZ
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Austragung laufend
Zusammenfassungen
Unterstufe U13
League
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga A Oberes Playoff
Landesliga A Unteres Playoff
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga B Oberes Playoff
Landesliga B Unteres Playoff
Landesliga C1
Landesliga C2
Gebietsklasse Innsbruck 1
Gebietsklasse Innsbruck 2
Gebietsklasse Unterland/Ostt.
Round
Leg 1:
F01
F02
F03
F04
F05
Leg 2:
F06
F07
F08
F09
F10
Team
FULP2
KRAM1
KUST2
KUST3
SCHZ1
SILZ1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Tiroler MM Allgemein
[alle]
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga A Oberes Playoff
Landesliga A Unteres Playoff
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga B Oberes Playoff
Landesliga B Unteres Playoff
Landesliga C1
Landesliga C2
Gebietsklasse Innsbruck 1
Gebietsklasse Innsbruck 2
Gebietsklasse Unterland/Ostt.
Qualifikation LL B/LL C
Damenklasse
U13 Endrunde Frühjahr Gruppe A
U13 Endrunde Frühjahr Gruppe B
U13 Endrunde Frühjahr Plätz...
U13 Endrunde Frühjahr Plätz...
U13 Endrunde Herbst Gruppe A
U13 Endrunde Herbst Gruppe B
U13 Endrunde Herbst Plätze ...
U13 Endrunde Herbst Plätze ...
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe A
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe B
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe C
U13 Vorrunde Frühjahr Playoff
U13 Vorrunde Herbst Gruppe A
U13 Vorrunde Herbst Gruppe B
U13 Vorrunde Herbst Gruppe C
U13 Vorrunde Herbst Gruppe D
U15 Schüler Liga
U15 Schüler Klasse
U18 Jugend Liga
U18 Jugend Klasse
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
[alle]
FULP
KRAM
KUST
SCHZ
SILZ
[alle]
KRAM1
SCHZ1
SILZ1
FULP2
KUST2
KUST3
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Landesliga B Oberes Playoff, Leg 2, Round 2 (duration: 11.03.2012-17.03.2012)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
2
Tue.
13.03.2012 20:00
KUST2
-
SCHZ1
2:6
VS Zell, Turnhalle
Andreas Moser
Alfred Heinrich
3:0
Daniela Moser
Peter Klötzel
0:3
Hermann Moser
Bernhard Schmelzer
0:3
Hermann Moser
/
Andreas Moser
Bernhard Schmelzer
/
Peter Klötzel
0:3
Andreas Moser
Peter Klötzel
0:3
Hermann Moser
Alfred Heinrich
3:0
Daniela Moser
Bernhard Schmelzer
0:3
Hermann Moser
Peter Klötzel
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
2
Fri.
16.03.2012 20:00 (PT)
KUST3
-
KRAM1
1:6
Mittelschule Rattenberg (R)
Nikolaus Mairhofer
Alexander Schwarz
0:3
Andreas Hahn
Harald Foidl
3:0
Martin Friess
Hansjörg Toll
0:3
Nikolaus Mairhofer
/
Andreas Hahn
Harald Foidl
/
Hansjörg Toll
1:3
Nikolaus Mairhofer
Harald Foidl
2:3
Martin Friess
Alexander Schwarz
1:3
Andreas Hahn
Hansjörg Toll
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
2
Fri.
16.03.2012 20:00
FULP2
-
SILZ1
2:6
Schulzentrum Fulpmes, Neue Sporthalle
Andreas Proksch
Robert Sollerer
1:3
Christian Mair
Daniel Schleich
0:3
Andreas Proksch
/
Christian Mair
Daniel Schleich
/
Robert Sollerer
3:0
Andreas Proksch
Ewald Knausz
0:3
Christian Mair
Robert Sollerer
3:0
Christian Mair
Ewald Knausz
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
TTTV-contact
|
Privacy Policy