XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
HABE
HIRS
OSWA
PREG
RAIN
SROH
UBLF
WLDB
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
722 Perg Umgebung
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
761 LL - Wels - WL
762 Vöcklabruck+GM
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
HABE2
HIRS3
OSWA3
PREG4
RAIN3
RAIN4
SROH3
UBLF1
WLDB1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
OMC Regionalklasse
OMC Bezirksliga
OMC Bezirksklasse
OMC 1. Klasse
OMC 2. Klasse
151 Landesliga - Damen - Fr...
151 Landesliga - Damen - He...
251 Regionalliga - Damen - ...
251 Regionalliga - Damen - ...
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Kremstal / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Vöcklabruck
571 Bezirksliga Innviertel/...
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz Land...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
722 1. Klasse Perg Umgebung
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
762 1. Klasse Vöcklabruck+GM
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U11 Landesklasse
U11 Qualifikation 1
U11 Qualifikation 2
U13 Landesliga
U13 Landesklasse
U13 Qualifikation 1
U13 Qualifikation 2
U15 Landesklasse
U15 Landesliga
U15 1. Klasse
U15 Qualifikation 1
U15 Qualifikation 2
U15 Qualifikation 3
U18 Landesliga
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
HABE
HIRS
OSWA
PREG
RAIN
SROH
UBLF
WLDB
[alle]
UBLF1
WLDB1
HABE2
OSWA3
RAIN3
SROH3
HIRS3
RAIN4
PREG4
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 702 1. Klasse Mühlviertel-Mitte, Leg 2, Round 2 (duration: 28.01.2019-01.02.2019)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
2
Thu.
31.01.2019 19:30
HIRS3
-
WLDB1
6:8
VS Hirschbach
Herbert Pirklbauer
Georg Haider
3:2
Mathias Mayer
Markus Zwettler
3:0
Reinhard Stitz
Stefan Altmüller
3:1
Christoph Hammer
Friedrich Tröbinger
0:3
Mathias Mayer
/
Reinhard Stitz
Georg Haider
/
Friedrich Tröbinger
2:3
Mathias Mayer
Georg Haider
3:1
Herbert Pirklbauer
Markus Zwettler
2:3
Reinhard Stitz
Friedrich Tröbinger
1:3
Christoph Hammer
Stefan Altmüller
2:3
Herbert Pirklbauer
/
Christoph Hammer
Markus Zwettler
/
Stefan Altmüller
3:0
Mathias Mayer
Friedrich Tröbinger
2:3
Christoph Hammer
Georg Haider
2:3
Reinhard Stitz
Markus Zwettler
3:0
Herbert Pirklbauer
Stefan Altmüller
1:3
Show result
Confirmed by system
2
2
Fri.
01.02.2019 19:30
SROH3
-
UBLF1
2:8
VS Reichenau
Ali Tahernezhad
Karl Heinz Sudra
0:3
Rudolf Heindl
Andreas Enzenhofer
3:0
Angela Stockhammer
Josef Hofer
0:3
Ulrich Stockhammer
Markus Friedrich
0:3
Ulrich Stockhammer
/
Ali Tahernezhad
Markus Friedrich
/
Karl Heinz Sudra
0:3
Rudolf Heindl
Karl Heinz Sudra
3:1
Ali Tahernezhad
Andreas Enzenhofer
1:3
Angela Stockhammer
Markus Friedrich
0:3
Ulrich Stockhammer
Josef Hofer
1:3
Rudolf Heindl
/
Angela Stockhammer
Andreas Enzenhofer
/
Josef Hofer
0:3
Show result
Confirmed by system
2
2
Thu.
31.01.2019 19:00
PREG4
-
RAIN3
6:8
VS Pregarten
Felix Nöbauer
Christian Seidl
1:3
Gerald Pilgerstorfer
Matthias Jahn
3:1
Simon Hackl
Thomas Sonnleitner
3:0
Jürgen Riegler
Emmerich Wagner
1:3
Jürgen Riegler
/
Felix Nöbauer
Emmerich Wagner
/
Matthias Jahn
0:3
Gerald Pilgerstorfer
Christian Seidl
3:2
Felix Nöbauer
Matthias Jahn
1:3
Simon Hackl
Emmerich Wagner
3:1
Jürgen Riegler
Thomas Sonnleitner
3:1
Gerald Pilgerstorfer
/
Simon Hackl
Christian Seidl
/
Thomas Sonnleitner
2:3
Gerald Pilgerstorfer
Emmerich Wagner
1:3
Jürgen Riegler
Christian Seidl
1:3
Simon Hackl
Matthias Jahn
3:0
Felix Nöbauer
Thomas Sonnleitner
0:3
Show result
Confirmed by system
2
2
Fri.
01.02.2019 19:30
HABE2
-
RAIN4
9:1
Sporthalle Hagenberg
Andreas Hinterdorfer
Lukas Pühringer
3:0
Manuel Hinterdorfer
Samuel Lengauer
3:0
Walter Scheuchenpflug
Fabian Freudenthaler
3:2
Christian Tucho
Philip Seidl
3:1
Andreas Hinterdorfer
/
Walter Scheuchenpflug
Samuel Lengauer
/
Fabian Freudenthaler
3:2
Andreas Hinterdorfer
Samuel Lengauer
1:3
Manuel Hinterdorfer
Lukas Pühringer
3:1
Christian Tucho
Fabian Freudenthaler
3:2
Walter Scheuchenpflug
Philip Seidl
3:0
Manuel Hinterdorfer
/
Christian Tucho
Philip Seidl
/
Lukas Pühringer
3:1
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy