XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BBRZ
BSVL
ERNS
FROB
KEFR
PFAN
SGSS
SPGI
WELS
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
UNIQA-Herren-TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-RL/RK/BL
UNIQA-Herren-BK/1.KL
Round
1. Runde
Viertelfinale
Halbinfale
Finale
Team
BBRZ1
BSVL2
ERNS1
FROB4
KEFR2
PFAN1
SGSS1
SPGI1
WELS7
View
Table&Ranking
Double Ranking
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Cup
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
761 1. Klasse LL - Wels - WL
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
841 2. Klasse Kremstal 2. R...
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
[a]
1
[a]
1
2
3
4
[alle]
BBRZ
BSVL
ERNS
FROB
KEFR
PFAN
SGSS
SPGI
WELS
[alle]
SPGI1
SGSS1
ERNS1
BBRZ1
PFAN1
BSVL2
KEFR2
FROB4
WELS7
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL, Leg 1, Round 3 (duration: 30.05.2022-05.06.2022)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
3
Fri.
03.06.2022 19:30
SGSS1
-
FROB4
8:3
VS Schardenberg
Rafael Fesel
Werner Bichler
1:3
Thomas Mittermaier
Rainer Rapp
3:2
Raphael Mühlbacher
Sukhbat Munkh
3:1
Gabriel Fesel
Felix Grurl
3:0
Gabriel Fesel
/
Thomas Mittermaier
Felix Grurl
/
Rainer Rapp
3:1
Rafael Fesel
Rainer Rapp
0:3
Thomas Mittermaier
Werner Bichler
3:1
Gabriel Fesel
Sukhbat Munkh
3:0
Raphael Mühlbacher
Felix Grurl
3:2
Raphael Mühlbacher
/
Rafael Fesel
Sukhbat Munkh
/
Werner Bichler
2:3
Gabriel Fesel
Rainer Rapp
3:2
Show result
Confirmed by system
1
3
Fri.
03.06.2022 19:30
PFAN1
-
ERNS1
8:5
VS Pfandl
Clemens Schiffer
Kurt Freudenthaler
1:3
Alexander Höllwerth
Michael Pumberger
3:0
Stefan Buchmayr
Andreas Obermayr
3:1
Alexander Obrenovic
Günter Bauer jun.
0:3
Alexander Höllwerth
/
Clemens Schiffer
Günter Bauer jun.
/
Kurt Freudenthaler
3:1
Alexander Höllwerth
Kurt Freudenthaler
3:0
Clemens Schiffer
Michael Pumberger
1:3
Stefan Buchmayr
Günter Bauer jun.
3:2
Alexander Obrenovic
Andreas Obermayr
3:1
Stefan Buchmayr
/
Alexander Obrenovic
Michael Pumberger
/
Andreas Obermayr
1:3
Alexander Höllwerth
Günter Bauer jun.
3:0
Alexander Obrenovic
Kurt Freudenthaler
0:3
Stefan Buchmayr
Michael Pumberger
3:1
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy