XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BBRZ
FEDO
GENG
SARL
STRH
WLDG
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U17
U15
U13
U11
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
752 Salzkammergut 2
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
Team
BBRZ4
FEDO2
FEDO3
GENG2
SARL1
SARL2
STRH3
WLDG3
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
752 1. Klasse Salzkammergut 2
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
801 2. Klasse Linz / Mühlvi...
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
BBRZ
FEDO
GENG
SARL
STRH
WLDG
[alle]
SARL1
FEDO2
GENG2
SARL2
STRH3
FEDO3
WLDG3
BBRZ4
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 701 1. Klasse Mühlviertel-West, Leg 1, Round 2 (duration: 09.10.2023-)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
2
Fri.
13.10.2023 19:30
GENG2
-
BBRZ4
9:1
VS Untergeng
Michael Schicho
Helmut Mittermayer
3:0
Samuel Durstberger
Sylvia Pichler
3:2
Matthias Schicho
Jürgen Strasser
3:0
Johann Pargfrieder
Otmar Penz
3:0
Michael Schicho
/
Johann Pargfrieder
Sylvia Pichler
/
Helmut Mittermayer
3:0
Michael Schicho
Sylvia Pichler
3:0
Samuel Durstberger
Helmut Mittermayer
3:1
Johann Pargfrieder
Jürgen Strasser
3:2
Matthias Schicho
Otmar Penz
3:2
Samuel Durstberger
/
Matthias Schicho
Otmar Penz
/
Jürgen Strasser
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
2
Thu.
12.10.2023 19:30
FEDO2
-
SARL1
1:9
VS Feldkirchen
Daniel Rabeder
Josef Dickinger
1:3
Michael Grünwald
Klaus Holzmüller
0:3
w.o.
Karl Gindl
0:3
Helmut Gumpenberger
Wolfgang Hauer
0:3
Daniel Rabeder
/
Helmut Gumpenberger
Klaus Holzmüller
/
Wolfgang Hauer
0:3
Daniel Rabeder
Klaus Holzmüller
3:2
Michael Grünwald
Josef Dickinger
0:3
Helmut Gumpenberger
Karl Gindl
0:3
w.o.
Wolfgang Hauer
0:3
w.o.
/
w.o.
Karl Gindl
/
Josef Dickinger
0:3
Show result
Confirmed by system
1
2
Fri.
13.10.2023 19:30
FEDO3
-
STRH3
3:8
VS Feldkirchen
Klemens Peilsteiner
Johann Eckmayr
3:0
Herman Gumpenberger
Engelbert Eckmayr
0:3
Hans Ahamer
Stephan Mangold
0:3
Johann Preining
Martin Weiß
1:3
Klemens Peilsteiner
/
Hans Ahamer
Stephan Mangold
/
Johann Eckmayr
2:3
Klemens Peilsteiner
Engelbert Eckmayr
3:2
Herman Gumpenberger
Johann Eckmayr
0:3
Johann Preining
Stephan Mangold
3:2
Hans Ahamer
Martin Weiß
2:3
Johann Preining
/
Herman Gumpenberger
Engelbert Eckmayr
/
Martin Weiß
0:3
Johann Preining
Engelbert Eckmayr
1:3
Show result
Confirmed by system
1
2
Wed.
11.10.2023 19:00
SARL2
-
WLDG3
10:0
Theresia Kiesel Halle
Vitus Kehrer
Nico Buschbacher
3:1
Franz Hauer
Elias Bayer
3:0
Thomas Scharinger
Christian Buschbacher
3:0
Reinhard Höglinger
Moritz Ammersdorfer
3:0
Franz Hauer
/
Thomas Scharinger
Elias Bayer
/
Christian Buschbacher
3:0
Franz Hauer
Nico Buschbacher
3:0
Vitus Kehrer
Elias Bayer
3:0
Thomas Scharinger
Moritz Ammersdorfer
3:1
Reinhard Höglinger
Christian Buschbacher
3:0
Reinhard Höglinger
/
Vitus Kehrer
Moritz Ammersdorfer
/
Nico Buschbacher
3:2
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy