XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ANNA
GALZ
GURN
KBSV
LEPE
LIEB
PAUL
SPEW
VÖLA
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Allgemein
Senioren
Unter 19
Unter 15
Unter13
League
Kärntner Liga
Entscheidung Unterliga
Qualifikation Liga
Unterliga Ost
Unterliga West
1. Klasse Ost
1. Klasse West
Entscheidung 1.Klasse
2. Klasse Ost
2. Klasse West
Entscheidung 2.Klasse
3. Klasse Ost
3. Klasse West
Entscheidung 3.Klasse
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Team
ANNA3
GALZ1
GURN2
GURN3
KBSV1
LEPE2
LIEB2
PAUL2
SPEW
LAVA
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Mannschaftsmeisterschaft
[alle]
Kärntner Liga
Entscheidung Unterliga
Qualifikation Liga
Unterliga Ost
Unterliga West
1. Klasse Ost
1. Klasse West
Entscheidung 1.Klasse
2. Klasse Ost
2. Klasse West
Entscheidung 2.Klasse
3. Klasse Ost
3. Klasse West
Entscheidung 3.Klasse
Senioren Liga
Senioren Klasse Ost
Senioren Klasse West
Unter 13
Unter 15 Liga
Unter 15 Klasse
Unter 19
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
[alle]
ANNA
GALZ
GURN
KBSV
LEPE
LIEB
PAUL
SPEW
VÖLA
[alle]
LAVA
SPEW
GALZ1
KBSV1
PAUL2
GURN2
LIEB2
LEPE2
ANNA3
GURN3
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 2. Klasse Ost, Leg 2, Round 4 (duration: 14.03.2022-20.03.2022)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
4
Tue.
03.05.2022 19:30
KBSV1
-
ANNA3
9:1
SS Waidmannsdorf /Turnhalle
Josef Eberhard
Robert Ripfl
2:3
Sebastian Berger
Walter Gratzer
3:1
Walter Jonach
Georg Schreier
3:2
Sebastian Berger
/
Walter Jonach
Robert Ripfl
/
Georg Schreier
3:0
Sebastian Berger
Robert Ripfl
3:1
Josef Eberhard
Georg Schreier
3:1
Walter Jonach
Walter Gratzer
3:0
Sebastian Berger
Georg Schreier
3:0
Walter Jonach
Robert Ripfl
3:0
Josef Eberhard
Walter Gratzer
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
4
Fri.
18.03.2022 19:00
LAVA
-
GURN3
10:0
VS Lavamünd / Turnhalle
Tobias Miklautz
Reinhard Felsberger
3:0
Gerhard Kollmann
Pascal Loritsch
3:0
Marvin Schildberger
Helmut Nagele
3:0
Marvin Schildberger
/
Tobias Miklautz
Pascal Loritsch
/
Helmut Nagele
3:2
Gerhard Kollmann
Reinhard Felsberger
3:0
Tobias Miklautz
Helmut Nagele
3:2
Marvin Schildberger
Pascal Loritsch
3:0
Gerhard Kollmann
Helmut Nagele
3:1
Marvin Schildberger
Reinhard Felsberger
3:0
Tobias Miklautz
Pascal Loritsch
3:2
Show result
Confirmed by Away-Team
2
4
Thu.
24.03.2022 19:30
GURN2
-
LEPE2
3:7
GH Felsberger
Gerhard Hafner
Simon Osina
0:3
Peter Koch
Igor Orasche
0:3
Robert Nekam
Romario Orasche
3:1
Gerhard Hafner
/
Peter Koch
Simon Osina
/
Igor Orasche
1:3
Peter Koch
Simon Osina
0:3
Gerhard Hafner
Romario Orasche
3:2
Robert Nekam
Igor Orasche
1:3
Peter Koch
Romario Orasche
1:3
Robert Nekam
Simon Osina
3:1
Gerhard Hafner
Igor Orasche
2:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
4
Fri.
18.03.2022 19:00 (PT)
LIEB2
-
PAUL2
1:9
MS St.Paul i. Lav.
Johanna Pink
Lukas Rothleitner
0:3
Karl Funder
Günter Stauber
0:3
Walter Wallner
Franz Krall
3:2
Karl Funder
/
Johanna Pink
Franz Krall
/
Lukas Rothleitner
2:3
Johanna Pink
Günter Stauber
1:3
Walter Wallner
Lukas Rothleitner
0:3
Karl Funder
Franz Krall
0:3
Walter Wallner
Günter Stauber
1:3
Johanna Pink
Franz Krall
1:3
Karl Funder
Lukas Rothleitner
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
KTTV-contact
|
Privacy Policy