XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
DIET
HAHO
PCHL
RAMI
SGNS
SUEN
VALI
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U17
U15
U13
U11
League
701 Mühlviertel-West
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
742 LL Süd
751 Salzkammergut
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
Team
DIET6
DIET7
HAHO4
PCHL2
RAMI5
SGNS6
SUEN2
VALI5
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
742 1. Klasse LL Süd
751 1. Klasse Salzkammergut
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U13 männlich Landesliga
U13 männlich Landesklasse
U13 männlich Qualifikation 1
U13 männlich Qualifikation 2
U15 männlich Landesliga
U15 männlich 1. Klasse
U15 männlich Qualifikation 1
U15 männlich Qualifikation 2
U17 Landesliga
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
DIET
HAHO
PCHL
RAMI
SGNS
SUEN
VALI
[alle]
SUEN2
PCHL2
HAHO4
RAMI5
VALI5
DIET6
SGNS6
DIET7
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 731 1. Klasse Steyr Umg. / LL, Leg 2, Round 3 (duration: 06.02.2023-11.02.2023)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
3
Thu.
09.02.2023 19:00
SGNS6
-
RAMI5
8:6
VS Sierninghofen
Rosina Gollner
Georg Holzer
0:3
Ralph Hauser
Simon Froschauer
3:1
Martin Schneider sen.
Gerald Holzer
3:2
Harald Theiß
Gerald Ritt
0:3
Martin Schneider sen.
/
Rosina Gollner
Gerald Ritt
/
Simon Froschauer
0:3
Ralph Hauser
Georg Holzer
3:0
Rosina Gollner
Simon Froschauer
0:3
Martin Schneider sen.
Gerald Ritt
2:3
Harald Theiß
Gerald Holzer
3:0
Harald Theiß
/
Ralph Hauser
Gerald Holzer
/
Georg Holzer
3:0
Ralph Hauser
Gerald Ritt
3:1
Harald Theiß
Georg Holzer
0:3
Martin Schneider sen.
Simon Froschauer
3:0
Rosina Gollner
Gerald Holzer
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
3
Wed.
08.02.2023 19:00
SUEN2
-
VALI5
8:3
Volksschule II
Petra Oberneder
Marco Kirchmair
2:3
Wolfgang Stelzer
Florian Berger
3:0
Nikolaos Zacharatos
Sascha Karigl
3:0
Michael Ubillus
Tobias Kragl
3:0
Wolfgang Stelzer
/
Michael Ubillus
Tobias Kragl
/
Marco Kirchmair
3:0
Wolfgang Stelzer
Marco Kirchmair
3:0
Petra Oberneder
Florian Berger
0:3
Nikolaos Zacharatos
Tobias Kragl
1:3
Michael Ubillus
Sascha Karigl
3:1
Nikolaos Zacharatos
/
Petra Oberneder
Sascha Karigl
/
Florian Berger
3:0
Wolfgang Stelzer
Tobias Kragl
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
3
Wed.
08.02.2023 19:00
PCHL2
-
HAHO4
8:2
NMS Sierning
Oliver Rausch
Edwin Mühlberger
0:3
Daniel Kraxberger
Mario Mühlberger
3:1
Bernd Gugenberger
Anna Kleindeßner
3:0
Karl Sandner
Alexander Angerer
3:0
Daniel Kraxberger
/
Karl Sandner
Edwin Mühlberger
/
Mario Mühlberger
3:0
Daniel Kraxberger
Edwin Mühlberger
3:1
Oliver Rausch
Mario Mühlberger
0:3
Bernd Gugenberger
Alexander Angerer
3:1
Karl Sandner
Anna Kleindeßner
3:0
Bernd Gugenberger
/
Oliver Rausch
Alexander Angerer
/
Anna Kleindeßner
3:1
Show result
Confirmed by system
2
3
Wed.
18.01.2023 19:30
DIET7
-
DIET6
2:8
KuBeZ Dietach
Marvin Brich
Franz Pelzguter
1:3
Luka Purkhart
Lisa Geroldinger
3:1
Jasmin Pitra
Johann Heimberger
0:3
Madeleine Schnetzinger
Gerhard Winkler
0:3
Madeleine Schnetzinger
/
Jasmin Pitra
Gerhard Winkler
/
Johann Heimberger
0:3
Luka Purkhart
Franz Pelzguter
3:1
Marvin Brich
Lisa Geroldinger
1:3
Jasmin Pitra
Gerhard Winkler
0:3
Madeleine Schnetzinger
Johann Heimberger
0:3
Marvin Brich
/
Luka Purkhart
Lisa Geroldinger
/
Franz Pelzguter
2:3
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy