XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BRAU
BUKI
FEMO
FRIE
HOAC
METT
OSTM
SCAL
STJO
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
601 Linz/Mühlviertel West
602 Mühlviertel Mitte Nord
611 Linz Umg. / MV - FR
612 Linz Umg. / MV - PE
621 Enns Umg. / MV Ost
622 Mühlviertel Perg
631 Steyr Umg. / LL
632 Steyr Umg. Süd
641 Linz / Wels -Umgebung
642 Wels - Kremstal
651 LL - WE - WL - GM
652 Salzkammergut
661 LL - Wels Umg. Nord
662 Vöcklabruck/Hausruck
671 Innviertel/Braunau
672 Innviertel/Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
BRAU3
BUKI1
BUKI2
FEMO1
FRIE3
HOAC3
METT3
OSTM3
SCAL2
STJO1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
OMC Regionalklasse
151 Landesliga - Damen
151 Landesliga - Damen - Fr...
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Kremstal / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
722 1. Klasse Perg Umgebung
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
762 1. Klasse Vöcklabruck+GM
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U11 Landeklasse
U11 Qualifikation 1
U11 Qualifikation 2
U11 Landesliga W
U13 Landesliga
U13 Landesklasse
U13 Qualifikation 1
U13 Qualifikation 2
U15 Landesliga
U15 Landesklasse
U15 1. Klasse
U15 Qualifikation 1
U15 Qualifikation 2
U18 Landesliga
U18 Landesklasse
U18 Qualifikation 1
U18 Qualifikation 2
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
BRAU
BUKI
FEMO
FRIE
HOAC
METT
OSTM
SCAL
STJO
[alle]
STJO1
FEMO1
BUKI1
SCAL2
BUKI2
BRAU3
METT3
OSTM3
HOAC3
FRIE3
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 671 Bezirksklasse Innviertel/Braunau, Leg 2, Round 7 (duration: 09.03.2020-14.03.2020)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
7
Mon.
09.03.2020 19:30
METT3
-
BRAU3
8:3
Mettmach
Norbert Pointecker
Bernhard Streif
2:3
Wilfried Leonhartsberger
Wolfgang Schmid
3:0
Franz Adlmanseder
Johann Heimberger
3:1
Claus Grabmann
Moritz Stegfellner
2:3
Claus Grabmann
/
Wilfried Leonhartsberger
Bernhard Streif
/
Moritz Stegfellner
3:2
Wilfried Leonhartsberger
Bernhard Streif
3:0
Norbert Pointecker
Wolfgang Schmid
2:3
Franz Adlmanseder
Moritz Stegfellner
3:0
Claus Grabmann
Johann Heimberger
3:0
Franz Adlmanseder
/
Norbert Pointecker
Wolfgang Schmid
/
Johann Heimberger
3:1
Wilfried Leonhartsberger
Moritz Stegfellner
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
7
Tue.
10.03.2020 19:30
STJO1
-
BUKI2
8:2
Mehrzweckhalle Sankt Johann am Walde
Anton Gufler
Alexander Nowotka
3:1
Konrad Nagl
Nadine Schinagl
3:0
Georg Wührer
Andreas Woisetschläger
3:0
Günther Hangler
Piotr Pieczora
3:1
Georg Wührer
/
Konrad Nagl
Piotr Pieczora
/
Alexander Nowotka
2:3
Konrad Nagl
Alexander Nowotka
3:0
Anton Gufler
Nadine Schinagl
3:0
Georg Wührer
Piotr Pieczora
0:3
Günther Hangler
Andreas Woisetschläger
3:0
Anton Gufler
/
Günther Hangler
Nadine Schinagl
/
Andreas Woisetschläger
3:1
Show result
Confirmed by system
2
7
Mon.
09.03.2020 19:30
FRIE3
-
BUKI1
8:4
NMS Friedburg
Helmut Berrer
Georg Öller
3:1
Stefan Mühlberger
Christian Huemer
0:3
Peter Schindecker
Manfred Ortner
3:0
Andreas Andraschko
Markus Pointner
3:0
Andreas Andraschko
/
Helmut Berrer
Manfred Ortner
/
Georg Öller
3:0
Helmut Berrer
Christian Huemer
0:3
Stefan Mühlberger
Georg Öller
3:0
Andreas Andraschko
Manfred Ortner
3:1
Peter Schindecker
Markus Pointner
3:1
Stefan Mühlberger
/
Peter Schindecker
Christian Huemer
/
Markus Pointner
1:3
Andreas Andraschko
Christian Huemer
2:3
Helmut Berrer
Markus Pointner
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
2
7
Thu.
12.03.2020 19:30
SCAL2
-
OSTM3
Freizeithalle Schalchen
Result not submitted.
2
7
Fri.
13.03.2020 20:00
HOAC3
-
FEMO1
NMS Hochburg-Ach
Result not submitted.
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy