XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ALTA
BLUD
BREG
DORN
FELD
GOEF
HOER
KENN
LING
RANK
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesliga + Cupbewerb
1. Klasse
2. - 6. Klasse
League
Landesliga FJ OP
Landesliga FJ UP
Landesliga Herbst
VTTV - Mannschaftscup
Round
1
2
Halbfinale
Finale
Team
ALTA1
BLUD1
BREG1
DORN1
DORN2
FELD1
FELD2
GOEF1
HOER1
HOER2
KENN1
LING1
RANK1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
VTTV - Mannschaftscup
[alle]
VTTV - Mannschaftscup
[a]
1
[a]
1
2
3
4
[alle]
ALTA
[alle]
KENN1 (Österreichischer ...)
KENN1 (2. Herren-Bundesl...)
KENN1 (2. Herren-Bundesl...)
HOER1 (Landesliga FJ OP)
BLUD1 (Landesliga Herbst)
HOER1 (Landesliga Herbst)
FELD1 (Landesliga Herbst)
KLAU1 (Landesliga Herbst)
DORN1 (Landesliga Herbst)
HARD1 (Landesliga Herbst)
GOEF1 (Landesliga Herbst)
ALTA1 (Landesliga Herbst)
ALTA1 (Landesliga FJ OP)
FELD1 (Landesliga FJ OP)
GOEF1 (Landesliga FJ OP)
DORN1 (Landesliga FJ OP)
BLUD1 (Landesliga FJ UP)
HARD1 (Landesliga FJ UP)
KLAU1 (Landesliga FJ UP)
KENN2 (Landesliga FJ OP)
KENN2 (Landesliga Herbst)
ALTA2 (Landesliga FJ UP)
HOER2 (Landesliga FJ UP)
DORN2 (Landesliga FJ UP)
HOER2 (Landesliga Herbst)
ALTA2 (Landesliga Herbst)
DORN2 (Landesliga Herbst)
BREG1 (1. Klasse Herbst)
LUST1 (1. Klasse FJ OP)
LAUT1 (1. Klasse Herbst)
LUST1 (1. Klasse Herbst)
LOCH1 (1. Klasse Herbst)
FRAS1 (1. Klasse Herbst)
FRAS1 (1. Klasse FJ UP)
BREG1 (1. Klasse FJ UP)
LAUT1 (1. Klasse FJ OP)
LOCH1 (1. Klasse FJ UP)
BLUD2 (1. Klasse FJ OP)
KLAU2 (1. Klasse FJ UP)
BLUD2 (1. Klasse Herbst)
KLAU2 (1. Klasse Herbst)
FELD2 (1. Klasse Herbst)
FELD2 (1. Klasse FJ OP)
KENN3 (1. Klasse FJ OP)
ALTA3 (1. Klasse FJ UP)
HOER3 (1. Klasse FJ UP)
ALTA3 (1. Klasse Herbst)
KENN3 (1. Klasse Herbst)
HOER3 (1. Klasse Herbst)
KENN4 (1. Klasse Herbst)
KENN4 (1. Klasse FJ OP)
GISI1 (2. Klasse)
RANK1 (2. Klasse)
GAIS1 (2. Klasse)
BREG2 (2. Klasse)
LUST2 (2. Klasse)
FRAS2 (2. Klasse)
DORN3 (2. Klasse)
BLUD3 (2. Klasse)
HOER4 (2. Klasse)
GOEF2 (3. Klasse)
LOCH2 (3. Klasse)
LAUT2 (3. Klasse)
BREG3 (3. Klasse)
KLAU3 (3. Klasse)
FELD3 (3. Klasse)
LUST3 (3. Klasse)
FELD4 (3. Klasse)
HOER5 (3. Klasse)
KENN5 (3. Klasse)
GOET1 (4. Klasse)
RANK2 (4. Klasse)
GISI2 (4. Klasse)
GAIS2 (4. Klasse)
LOCH3 (4. Klasse)
ALTA4 (4. Klasse)
DORN4 (4. Klasse)
BREG4 (4. Klasse)
LUST4 (4. Klasse)
KENN6 (4. Klasse)
GISI3 (5. Klasse)
GOEF3 (5. Klasse)
RANK3 (5. Klasse)
LAUT3 (5. Klasse)
FRAS3 (5. Klasse)
KLAU4 (5. Klasse)
FRAS4 (5. Klasse)
BLUD4 (5. Klasse)
ALTA5 (5. Klasse)
LUST5 (5. Klasse)
LING1 (6. Klasse)
GOET2 (6. Klasse)
GAIS3 (6. Klasse)
GOEF4 (6. Klasse)
RANK4 (6. Klasse)
GAIS4 (6. Klasse)
KLAU5 (6. Klasse)
BREG5 (6. Klasse)
FELD5 (6. Klasse)
LUST6 (6. Klasse)
ALTA6 (6. Klasse)
LUST7 (6. Klasse)
BLUD1 (VTTV - Mannschaft...)
BREG1 (VTTV - Mannschaft...)
DORN1 (VTTV - Mannschaft...)
FELD1 (VTTV - Mannschaft...)
GOEF1 (VTTV - Mannschaft...)
HOER1 (VTTV - Mannschaft...)
KENN1 (VTTV - Mannschaft...)
RANK1 (VTTV - Mannschaft...)
LING1 (VTTV - Mannschaft...)
ALTA1 (VTTV - Mannschaft...)
DORN2 (VTTV - Mannschaft...)
HOER2 (VTTV - Mannschaft...)
FELD2 (VTTV - Mannschaft...)
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: VTTV - Mannschaftscup, ALTA1 (Altach)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Fri.
23.01.2015 19:00
DORN2
-
ALTA1
0:8
Musikmittelschule
Lukas Sumper
Sarah Kainz
0:3
Michael Kohlbrenner
Carlos Da Cunha Marques
0:3
Jürgen Trampitsch
Clemens Mair
0:3
Thomas Mazzurana
Fredy Welte
0:3
Reinhard Wedam
Wolfgang Mayer
0:3
Libor Bily
Rajko Schermer
0:3
Lukas Sumper
/
Thomas Mazzurana
Fredy Welte
/
Sarah Kainz
0:3
Michael Kohlbrenner
/
Reinhard Wedam
Wolfgang Mayer
/
Carlos Da Cunha Marques
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
2
Thu.
29.01.2015 19:30 (PT)
GOEF1
-
ALTA1
2:8
MS-Sporthalle
Peter Gut
Fredy Welte
2:3
Markus Schöch
Wolfgang Mayer
0:3
Herwig Seidler
Rajko Schermer
0:3
Igor Tomic
Sarah Kainz
3:2
Stefan Vith
Carlos Da Cunha Marques
0:3
Josef Konrad
Clemens Mair
1:3
Igor Tomic
/
Peter Gut
Fredy Welte
/
Sarah Kainz
3:1
Stefan Vith
/
Markus Schöch
Wolfgang Mayer
/
Carlos Da Cunha Marques
0:3
Josef Konrad
/
Herwig Seidler
Rajko Schermer
/
Clemens Mair
0:3
Peter Gut
Sarah Kainz
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
3
Sat.
31.01.2015
KENN1
-
ALTA1
8:3
MS-Sporthalle
Miroslav Sklensky
Fredy Welte
3:1
Lukas Mittringer
Wolfgang Mayer
0:3
Marvin Rist
Rajko Schermer
0:3
Istvan Toth
Sarah Kainz
3:0
Markus Jäger
Carlos Da Cunha Marques
3:0
Dieter Weiskopf
Clemens Mair
0:3
Istvan Toth
/
Miroslav Sklensky
Fredy Welte
/
Sarah Kainz
3:0
Markus Jäger
/
Lukas Mittringer
Wolfgang Mayer
/
Carlos Da Cunha Marques
3:0
Dieter Weiskopf
/
Marvin Rist
Rajko Schermer
/
Clemens Mair
3:2
Miroslav Sklensky
Sarah Kainz
3:0
Lukas Mittringer
Carlos Da Cunha Marques
3:2
Show result
Game unconfirmed
1
4
Sat.
31.01.2015 15:00
ALTA1
-
FELD1
8:2
MS-Sporthalle
Sarah Kainz
Emanuel Bachinger
3:1
Carlos Da Cunha Marques
Thomas Schallegger
2:3
Clemens Mair
Tobias Göbel
2:3
Fredy Welte
Wolfgang Schuf
3:0
Wolfgang Mayer
Robert Matlaszkovszky
3:1
Rajko Schermer
Ingo Pretterhofer
3:0
Fredy Welte
/
Sarah Kainz
Emanuel Bachinger
/
Wolfgang Schuf
3:0
Wolfgang Mayer
/
Carlos Da Cunha Marques
Thomas Schallegger
/
Robert Matlaszkovszky
3:0
Rajko Schermer
/
Clemens Mair
Tobias Göbel
/
Ingo Pretterhofer
3:2
Sarah Kainz
Wolfgang Schuf
3:1
Show result
Game unconfirmed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
VTTV-contact
|
Privacy Policy