XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
HALS
INZI
KIJO
RUM
SVGT
WOHO
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Austragung laufend
Zusammenfassungen
Unterstufe U13
League
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga A Oberes Playoff
Landesliga A Unteres Playoff
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga B Oberes Playoff
Landesliga B Unteres Playoff
Landesliga C1
Landesliga C2
Gebietsklasse Innsbruck 1
Gebietsklasse Innsbruck 2
Gebietsklasse Unterland/Ostt.
Round
Leg 1:
F01
F02
F03
F04
F05
Leg 2:
F06
F07
F08
F09
F10
Team
HALS1
INZI2
KIJO2
RUM1
SVGT3
WOHO1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Tiroler MM Allgemein
[alle]
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga A Oberes Playoff
Landesliga A Unteres Playoff
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga B Oberes Playoff
Landesliga B Unteres Playoff
Landesliga C1
Landesliga C2
Gebietsklasse Innsbruck 1
Gebietsklasse Innsbruck 2
Gebietsklasse Unterland/Ostt.
Qualifikation LL B/LL C
Damenklasse
U13 Endrunde Frühjahr Gruppe A
U13 Endrunde Frühjahr Gruppe B
U13 Endrunde Frühjahr Plätz...
U13 Endrunde Frühjahr Plätz...
U13 Endrunde Herbst Gruppe A
U13 Endrunde Herbst Gruppe B
U13 Endrunde Herbst Plätze ...
U13 Endrunde Herbst Plätze ...
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe A
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe B
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe C
U13 Vorrunde Frühjahr Playoff
U13 Vorrunde Herbst Gruppe A
U13 Vorrunde Herbst Gruppe B
U13 Vorrunde Herbst Gruppe C
U13 Vorrunde Herbst Gruppe D
U15 Schüler Liga
U15 Schüler Klasse
U18 Jugend Liga
U18 Jugend Klasse
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
[alle]
HALS
INZI
KIJO
RUM
SVGT
WOHO
[alle]
HALS1
RUM1
WOHO1
INZI2
KIJO2
SVGT3
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Landesliga B Unteres Playoff, Leg 2, Round 2 (duration: 11.03.2012-17.03.2012)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
2
Thu.
15.03.2012 20:00
INZI2
-
HALS1
4:6
HS Inzing, Turnhalle Gymnastiksaal (H)
Wolfgang Haselwanter
Peter Hagen
0:3
Christoph Sigl
Dietmar Roth
3:1
Alfons Valtiner
Josef Felderer
1:3
Christoph Sigl
/
Wolfgang Haselwanter
Dietmar Roth
/
Josef Felderer
3:0
Christoph Sigl
Peter Hagen
3:1
Wolfgang Haselwanter
Josef Felderer
0:3
Alfons Valtiner
Dietmar Roth
3:0
Christoph Sigl
Josef Felderer
2:3
Alfons Valtiner
Peter Hagen
2:3
Wolfgang Haselwanter
Dietmar Roth
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
2
Mon.
12.03.2012 20:00
KIJO2
-
WOHO1
2:6
VS Kitzbühel, Turnhalle (K)
Walter Reichhart
Andreas Tipelius
0:3
Franz Kutnohorsky
Martin Kronbichler
0:3
Johann Lackner
Andreas Sieberer
3:2
Franz Kutnohorsky
/
Johann Lackner
Martin Kronbichler
/
Andreas Sieberer
1:3
Walter Reichhart
Martin Kronbichler
0:3
Johann Lackner
Andreas Tipelius
3:1
Franz Kutnohorsky
Andreas Sieberer
2:3
Johann Lackner
Martin Kronbichler
2:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
2
Fri.
16.03.2012 20:00
RUM1
-
SVGT3
6:4
HS Rum, Sporthalle
Thomas Lechner
Thomas Eder
3:2
Markus Rett
Oliver Huter
3:0
Hannes Hauser
Slim Denguir
0:3
Hannes Hauser
/
Markus Rett
Slim Denguir
/
Thomas Eder
2:3
Thomas Lechner
Oliver Huter
3:0
Hannes Hauser
Thomas Eder
2:3
Markus Rett
Slim Denguir
1:3
Hannes Hauser
Oliver Huter
3:2
Thomas Lechner
Slim Denguir
3:2
Markus Rett
Thomas Eder
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
TTTV-contact
|
Privacy Policy