XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
AFUE
ATU
FEL
HAR
KAIN
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
STM U18 männlich
STM U18 weiblich
STM U13 männlich
STM U13 weiblich
STM U11
STM U15 männlich
STM U15 weiblich
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
Team
AFUE2
AFUE3
ATU3
FEL1
FEL2
HAR1
HAR2
KAIN1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Damen
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Ennstal
2. Klasse Graz A
2. Klasse Graz B
U18 Jugend Nord
U18 Jugend Süd
U15 Schüler Nord
U15 Schüler Süd
Mannschaft Herren HR
DA Mannschaft HR
Finalrunde
VR Gr A
VR Gr B
Finalrunde
VR Gr A
VR Gr B
Hauptrunde
Finalrunde
VR Gr A
VR Gr B
VR Gr C
VR Gr D
STM U18 Finalrunde 1-3
STM U18 VR A
STM U18 VR B
U13 Unterstufe Nord
U13 Unterstufe Süd
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
AFUE
ATU
FEL
HAR
KAIN
[alle]
FEL1
HAR1
KAIN1
FEL2
HAR2
AFUE2
ATU3
AFUE3
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsliga Südost, Leg 2, Round 5 (original date: 05.03.2016)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
5
Sat.
05.03.2016 14:00
HAR2
-
KAIN1
6:1
NMS Kaindorf
Christian Schwaiger
Werner Krugleitner
3:0
Kurt Nusshold
Christian Schneider
3:0
Siegfried Breitenfelder
Michael Krugleitner
3:1
Kurt Nusshold
/
Siegfried Breitenfelder
Michael Krugleitner
/
Werner Krugleitner
3:0
Kurt Nusshold
Werner Krugleitner
3:2
Christian Schwaiger
Michael Krugleitner
0:3
Siegfried Breitenfelder
Christian Schneider
3:0
Show result
Game closed
2
5
Sat.
05.03.2016 14:00
FEL2
-
AFUE3
6:1
NMS Kaindorf
Alfred Kerschenbauer
Stefan Schnecker
3:2
Walter Herler
Jakob Rath
3:0
Stefan Koller
Heinz König
3:0
Stefan Koller
/
Walter Herler
Stefan Schnecker
/
Heinz König
3:0
Walter Herler
Stefan Schnecker
3:0
Alfred Kerschenbauer
Heinz König
0:3
Stefan Koller
Jakob Rath
3:2
Show result
Game closed
2
5
Sat.
05.03.2016 14:00
ATU3
-
HAR1
6:4
NMS Kaindorf
Robert Fessler
Günther Watzlik
3:0
Michael Friedrich
Jürgen Faltisek
3:1
Wolfgang Haidvogel
Kalman Gaspar
0:3
Wolfgang Haidvogel
/
Robert Fessler
Kalman Gaspar
/
Günther Watzlik
2:3
Robert Fessler
Jürgen Faltisek
3:2
Wolfgang Haidvogel
Günther Watzlik
3:0
Michael Friedrich
Kalman Gaspar
2:3
Wolfgang Haidvogel
Jürgen Faltisek
3:0
Robert Fessler
Kalman Gaspar
0:3
Michael Friedrich
Günther Watzlik
3:0
Show result
Game closed
2
5
Sat.
05.03.2016 14:00
AFUE2
-
FEL1
1:6
NMS Kaindorf
Alexander Freitag
Karlheinz Maitz
1:3
Christoph Müller
Reinhard Uller
0:3
Markus Schwarz
Peter Sauruck
0:3
Markus Schwarz
/
Christoph Müller
Karlheinz Maitz
/
Peter Sauruck
0:3
Christoph Müller
Karlheinz Maitz
2:3
Alexander Freitag
Peter Sauruck
0:3
Markus Schwarz
Reinhard Uller
3:1
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy