XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
GLOB
JUD
KNI
OBD
ZEL
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
STM U18 männlich
STM U18 weiblich
STM U13 männlich
STM U13 weiblich
STM U11
STM U15 männlich
STM U15 weiblich
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
Team
GLOB1
GLOB2
JUD1
KNI2
KNI3
OBD2
OBD3
ZEL4
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Damen
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Ennstal
2. Klasse Graz A
2. Klasse Graz B
U18 Jugend Nord
U18 Jugend Süd
U15 Schüler Nord
U15 Schüler Süd
Mannschaft Herren HR
DA Mannschaft HR
Finalrunde
VR Gr A
VR Gr B
Finalrunde
VR Gr A
VR Gr B
Hauptrunde
Finalrunde
VR Gr A
VR Gr B
VR Gr C
VR Gr D
STM U18 Finalrunde 1-3
STM U18 VR A
STM U18 VR B
U13 Unterstufe Nord
U13 Unterstufe Süd
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
GLOB
JUD
KNI
OBD
ZEL
[alle]
GLOB1
JUD1
GLOB2
OBD2
KNI2
OBD3
KNI3
ZEL4
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsliga Nordwest, Leg 2, Round 2 (duration: 08.02.2016-12.02.2016)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
2
Thu.
10.03.2016 18:45 (PT)
OBD3
-
GLOB2
2:6
Volksschule Großlobming
Robert Moitzi
Phillip Geiersberger
1:3
Peter Rottensteiner
Manfred Hirtler
0:3
Josef Pojer
Georg Geiersberger
0:3
Josef Pojer
/
Robert Moitzi
Georg Geiersberger
/
Phillip Geiersberger
3:0
Robert Moitzi
Manfred Hirtler
3:1
Josef Pojer
Phillip Geiersberger
1:3
Peter Rottensteiner
Georg Geiersberger
1:3
Josef Pojer
Manfred Hirtler
0:3
Show result
Game closed
2
2
Fri.
12.02.2016 19:00
OBD2
-
JUD1
6:2
VS Obdach
Stefan Bauer
Hubert F. Stöckl
1:3
Gerhard Stelzer
Erwin Sulzbacher
3:0
Karl Miessbacher
Joachim Rainer
3:1
Karl Miessbacher
/
Gerhard Stelzer
Hubert Stöckl
/
Joachim Rainer
3:0
Gerhard Stelzer
Hubert F. Stöckl
3:0
Stefan Bauer
Joachim Rainer
0:3
Karl Miessbacher
Erwin Sulzbacher
3:0
Gerhard Stelzer
Joachim Rainer
3:0
Show result
Game closed
2
2
Thu.
11.02.2016 18:45
KNI2
-
KNI3
7:0
Landschacher Volksschule
Dietmar Gruber
Simon Eiletz
3:0
Peter Liebminger
Simon Sarcletti
3:1
Bernd Worsch
Erich Liebminger
3:0
Dietmar Gruber
/
Bernd Worsch
Simon Sarcletti
/
Erich Liebminger
3:0
Dietmar Gruber
Simon Sarcletti
3:0
Bernd Worsch
Simon Eiletz
3:0
Peter Liebminger
Erich Liebminger
3:2
Show result
Game closed
2
2
Fri.
12.02.2016 18:45
ZEL4
-
GLOB1
5:5
Turnsaal HS Zeltweg
Manuel Körner
Wolfgang Wächter
3:0
Martin Messner
Andreas Gruber
0:3
Rupert Moser
Wolfgang Gruber
2:3
Rupert Moser
/
Manuel Körner
Wolfgang Gruber
/
Andreas Gruber
3:0
Manuel Körner
Andreas Gruber
0:3
Rupert Moser
Wolfgang Wächter
3:0
Martin Messner
Wolfgang Gruber
3:0
Rupert Moser
Andreas Gruber
0:3
Manuel Körner
Wolfgang Gruber
2:3
Martin Messner
Wolfgang Wächter
3:0
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy