XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ATTG
FRAN
FRIE
LNZG
MOND
SCAL
SGRV
SGTV
TIMK
VÖCK
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Kremstal / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
ATTG1
FRAN1
FRIE2
LNZG3
MOND1
SCAL1
SGRV2
SGTV1
TIMK1
VÖCK1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
OMC Regionalklasse
151 Landesliga - Damen
151 Landesliga - Damen - Fr...
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Kremstal / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
722 1. Klasse Perg Umgebung
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
762 1. Klasse Vöcklabruck+GM
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U11 Landeklasse
U11 Qualifikation 1
U11 Qualifikation 2
U11 Landesliga W
U13 Landesliga
U13 Landesklasse
U13 Qualifikation 1
U13 Qualifikation 2
U15 Landesliga
U15 Landesklasse
U15 1. Klasse
U15 Qualifikation 1
U15 Qualifikation 2
U18 Landesliga
U18 Landesklasse
U18 Qualifikation 1
U18 Qualifikation 2
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
ATTG
FRAN
FRIE
LNZG
MOND
SCAL
SGRV
SGTV
TIMK
VÖCK
[alle]
ATTG1
VÖCK1
MOND1
FRAN1
SCAL1
TIMK1
SGTV1
SGRV2
FRIE2
LNZG3
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 451 RK Salzkammergut, Leg 2, Round 7 (duration: 09.03.2020-14.03.2020)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
7
Thu.
12.03.2020 19:30
SGTV1
-
VÖCK1
9:1
NMS Timelkam
Christian Ehrenfellner
Ernst Hofmann
3:1
Heinz Schmutz
Werner Geyer
3:2
Gregor Pillichshammer
Alexander Brandmayr
3:0
Moamer Seta
Robert Fürj
3:2
Moamer Seta
/
Heinz Schmutz
Alexander Brandmayr
/
Werner Geyer
3:0
Heinz Schmutz
Ernst Hofmann
3:1
Christian Ehrenfellner
Werner Geyer
3:1
Gregor Pillichshammer
Robert Fürj
1:3
Moamer Seta
Alexander Brandmayr
3:0
Gregor Pillichshammer
/
Christian Ehrenfellner
Ernst Hofmann
/
Robert Fürj
3:1
Show result
Confirmed by system
2
7
Thu.
12.03.2020 19:15
LNZG3
-
MOND1
Dreifach-Sporthalle Lenzing
Result not submitted.
2
7
Mon.
09.03.2020 19:30
ATTG1
-
SCAL1
8:4
Schulzentrum St. Georgen i.A.
Herbert Tötsch
Dragce Trailovic
3:0
Franz Ebetsberger
Günther Gottschling
2:3
Johannes März
Jonathan Blesinger
0:3
Markus Hemetsberger
Alois Priewasser
3:1
Franz Ebetsberger
/
Johannes März
Günther Gottschling
/
Alois Priewasser
2:3
Herbert Tötsch
Günther Gottschling
3:0
Franz Ebetsberger
Dragce Trailovic
3:0
Markus Hemetsberger
Jonathan Blesinger
3:0
Johannes März
Alois Priewasser
0:3
Markus Hemetsberger
/
Herbert Tötsch
Jonathan Blesinger
/
Dragce Trailovic
3:1
Markus Hemetsberger
Günther Gottschling
3:0
Herbert Tötsch
Alois Priewasser
3:1
Show result
Confirmed by system
2
7
Tue.
10.03.2020 19:30
SGRV2
-
FRIE2
3:8
HS Regau
Sebastian Laubichler
Christoph Burgstaller
0:3
Thomas Hubinger
Reinhold Maier
0:3
Kurt Freyer
Anton Erhart
3:1
Christian Untermoser
René Arnold
0:3
Thomas Hubinger
/
Christian Untermoser
Anton Erhart
/
René Arnold
3:2
Thomas Hubinger
Christoph Burgstaller
2:3
Sebastian Laubichler
Reinhold Maier
0:3
Kurt Freyer
René Arnold
1:3
Christian Untermoser
Anton Erhart
3:0
Kurt Freyer
/
Sebastian Laubichler
Christoph Burgstaller
/
Reinhold Maier
0:3
Thomas Hubinger
René Arnold
0:3
Show result
Confirmed by system
2
7
Fri.
13.03.2020 19:30
TIMK1
-
FRAN1
4:8
NMS Timelkam
Reinhard Höllermann
Norbert Bachinger
2:3
Andreas Reisenauer
Robert Fries
3:2
Gerhard Seemayer
Gerhard Bachinger
0:3
Gerhard Schlager
Johann Zweimüller
3:0
Reinhard Höllermann
/
Andreas Reisenauer
Robert Fries
/
Norbert Bachinger
0:3
Reinhard Höllermann
Robert Fries
3:0
Andreas Reisenauer
Norbert Bachinger
2:3
Gerhard Schlager
Gerhard Bachinger
3:2
Gerhard Seemayer
Johann Zweimüller
1:3
Gerhard Schlager
/
Gerhard Seemayer
Johann Zweimüller
/
Gerhard Bachinger
0:3
Gerhard Schlager
Robert Fries
1:3
Reinhard Höllermann
Johann Zweimüller
1:3
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy