XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ALTB
EBBE
FROB
LIAG
MGLZ
NETT
STRG
URFA
VÖLI
WALD
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
501 Linz Umg./MV West
511 Linz Umg./MV Mitte
521 Linz Umg./MV Ost
531 Steyr Umg. / LL
541 Kremstal / Wels
551 Salzkammergut
561 Wels u. Umland
571 Innv.u.Umland
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
ALTB1
EBBE2
FROB7
LIAG1
MGLZ1
NETT3
STRG2
URFA3
VÖLI5
WALD2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
OMC 19/20 1. Klasse
OMC 19/20 2. Klasse
OMC 19/20 Bezirksklasse
OMC 19/20 Bezirksliga
OMC 19/20 Regionalklasse
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
761 1. Klasse LL - Wels - WL
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
ALTB
EBBE
FROB
LIAG
MGLZ
NETT
STRG
URFA
VÖLI
WALD
[alle]
MGLZ1
ALTB1
LIAG1
WALD2
STRG2
EBBE2
NETT3
URFA3
VÖLI5
FROB7
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 511 Bezirksliga Linz Umg./MV Mitte, Leg 1, Round 3 (duration: 19.10.2020-23.10.2020)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
3
Wed.
21.10.2020 19:00
MGLZ1
-
STRG2
5:7
VS 4 Mozartschule
Ludwig Neulinger
Philip Deutsch
0:3
Kurt Kostolnik
Oliver Hochrathner
0:3
Erwin Hofer
Thomas Wanecek
2:3
Gerhard Hofer
Wilhelm Danninger
3:0
Ludwig Neulinger
Oliver Hochrathner
0:3
Kurt Kostolnik
Philip Deutsch
1:3
Gerhard Hofer
Thomas Wanecek
3:0
Erwin Hofer
Wilhelm Danninger
0:3
Gerhard Hofer
Oliver Hochrathner
3:0
Ludwig Neulinger
Wilhelm Danninger
3:2
Kurt Kostolnik
Thomas Wanecek
3:2
Erwin Hofer
Philip Deutsch
0:3
Show result
Confirmed by system
1
3
Fri.
23.10.2020 19:00
NETT3
-
LIAG1
VS Haid
Result not submitted.
1
3
Fri.
23.10.2020 18:30
WALD2
-
EBBE2
Leonardo da Vinci Schule
Result not submitted.
1
3
Fri.
23.10.2020 19:00
ALTB1
-
URFA3
VS Altenberg
Result not submitted.
1
3
Wed.
21.10.2020 19:15
VÖLI5
-
FROB7
7:3
Sportanlage Auwiesen
Tobias Bratter
Harald Leopoldseder
2:3
Samuel Schinko
Edgar Yi Jin Li
3:0
Michael Schinko
Christa Wellinger
3:2
Elena Schinko
Matthias Knoblauch
2:3
Samuel Schinko
Harald Leopoldseder
3:0
Tobias Bratter
Edgar Yi Jin Li
3:2
Michael Schinko
Matthias Knoblauch
1:3
Elena Schinko
Christa Wellinger
3:0
Samuel Schinko
Matthias Knoblauch
3:0
Elena Schinko
Harald Leopoldseder
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy