XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BLUD
BREG
DORN
FELD
HOER
KENN
KLAU
LING
LOCH
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesliga
1. Klasse
2. - 5. Klasse
Cupbewerb
League
VTTV - Mannschaftscup
Round
1
Viertelfinale
Halbfinale
Finale
Team
BLUD1
BREG1
DORN1
FELD1
FELD2
HOER1
HOER2
KENN1
KLAU1
LING1
LOCH1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
VTTV - Mannschaftscup
[alle]
VTTV - Mannschaftscup
[a]
1
[a]
1
2
3
4
[alle]
FELD
[alle]
KENN1 (1. Herren-Bundesl...)
ALTA1 (Landesliga Herbst)
LUST1 (Landesliga FJ UP)
GOEF1 (Landesliga FJ UP)
KLAU1 (Landesliga Herbst)
BLUD1 (Landesliga FJ UP)
GOEF1 (Landesliga Herbst)
KLAU1 (Landesliga FJ OP)
FELD1 (Landesliga FJ OP)
HOER1 (Landesliga FJ OP)
ALTA1 (Landesliga FJ OP)
LUST1 (Landesliga Herbst)
FELD1 (Landesliga Herbst)
HOER1 (Landesliga Herbst)
BLUD1 (Landesliga Herbst)
KENN2 (Landesliga FJ OP)
FELD2 (Landesliga Herbst)
KENN2 (Landesliga Herbst)
HOER2 (Landesliga Herbst)
HOER2 (Landesliga FJ UP)
FELD2 (Landesliga FJ UP)
ALTA2 (Landesliga Herbst)
ALTA2 (Landesliga FJ UP)
KENN3 (Landesliga FJ OP)
KENN3 (Landesliga Herbst)
LOCH1 (1. Klasse Herbst)
DORN1 (1. Klasse Herbst)
FRAS1 (1. Klasse FJ OP)
FRAS1 (1. Klasse Herbst)
DORN1 (1. Klasse FJ OP)
GAIS1 (1. Klasse FJ UP)
GAIS1 (1. Klasse Herbst)
LOCH1 (1. Klasse FJ UP)
BREG1 (1. Klasse FJ UP)
BREG1 (1. Klasse Herbst)
BLUD2 (1. Klasse FJ OP)
GOEF2 (1. Klasse FJ UP)
GOEF2 (1. Klasse Herbst)
KLAU2 (1. Klasse FJ UP)
LUST2 (1. Klasse Herbst)
BLUD2 (1. Klasse Herbst)
LUST2 (1. Klasse FJ OP)
KLAU2 (1. Klasse Herbst)
ALTA3 (1. Klasse FJ OP)
ALTA3 (1. Klasse Herbst)
HOER3 (1. Klasse Herbst)
HOER3 (1. Klasse FJ OP)
HOER4 (1. Klasse FJ UP)
HOER4 (1. Klasse Herbst)
LING1 (2. Klasse)
RANK1 (2. Klasse)
GISI1 (2. Klasse)
LAUT1 (2. Klasse)
GAIS2 (2. Klasse)
KLAU3 (2. Klasse)
FELD3 (2. Klasse)
LUST3 (2. Klasse)
KENN4 (2. Klasse)
ALTA4 (2. Klasse)
BREG2 (3. Klasse)
RANK2 (3. Klasse)
FRAS2 (3. Klasse)
GISI2 (3. Klasse)
BLUD3 (3. Klasse)
BREG3 (3. Klasse)
FELD4 (3. Klasse)
LUST4 (3. Klasse)
KLAU4 (3. Klasse)
HOER5 (3. Klasse)
DORN2 (4. Klasse)
LOCH2 (4. Klasse)
LING2 (4. Klasse)
GOEF3 (4. Klasse)
DORN3 (4. Klasse)
FRAS3 (4. Klasse)
BLUD4 (4. Klasse)
BREG4 (4. Klasse)
ALTA5 (4. Klasse)
KLAU5 (4. Klasse)
LAUT2 (5. Klasse)
RANK3 (5. Klasse)
LOCH3 (5. Klasse)
GAIS3 (5. Klasse)
RANK4 (5. Klasse)
GISI4 (5. Klasse)
DORN4 (5. Klasse)
FELD5 (5. Klasse)
KENN5 (5. Klasse)
LUST5 (5. Klasse)
ALTA6 (5. Klasse)
KENN6 (5. Klasse)
KENN1 (Elite-League)
KENN1 (Pool B)
KENN1 (Herren Eröffnungs...)
KENN1 (VTTV - Mannschaft...)
HOER1 (VTTV - Mannschaft...)
FELD1 (VTTV - Mannschaft...)
LING1 (VTTV - Mannschaft...)
DORN1 (VTTV - Mannschaft...)
BLUD1 (VTTV - Mannschaft...)
LOCH1 (VTTV - Mannschaft...)
KLAU1 (VTTV - Mannschaft...)
BREG1 (VTTV - Mannschaft...)
HOER2 (VTTV - Mannschaft...)
FELD2 (VTTV - Mannschaft...)
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: VTTV - Mannschaftscup, FELD2 (Feldkirch)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Thu.
16.01.2020 19:30
LOCH1
-
FELD2
4:8
Mehrzweckhalle
Patrick Kircher
Tobias Göbel
2:3
Kazim Pilik
Andreas Wald
0:3
Alexander Kuntschik
Thomas Stadelmann
3:0
Dieter Hagen
Günter Amann
3:1
Jenö Horvath
Ingo Pretterhofer
3:2
Paul Hehle
Dragan Marinkovic
3:1
Dieter Hagen
/
Patrick Kircher
Tobias Göbel
/
Günter Amann
1:3
Jenö Horvath
/
Kazim Pilik
Andreas Wald
/
Ingo Pretterhofer
1:3
Paul Hehle
/
Alexander Kuntschik
Thomas Stadelmann
/
Dragan Marinkovic
1:3
Patrick Kircher
Günter Amann
2:3
Kazim Pilik
Ingo Pretterhofer
0:3
Alexander Kuntschik
Dragan Marinkovic
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
2
Mon.
27.01.2020 19:45
FELD2
-
KLAU1
3:8
Volksschulhalle Tisis
Dragan Marinkovic
Elias Kohl
1:3
Philipp Ender
Günther Schulz
0:3
Anton Kriegler
Markus Baur
0:3
Thomas Stadelmann
Josef Nachbaur jun.
1:3
Frank Scheuermann
Martin Peter
2:3
Steffen Berger
Quido Lenz
3:1
Thomas Stadelmann
/
Dragan Marinkovic
Elias Kohl
/
Josef Nachbaur jun.
3:2
Frank Scheuermann
/
Philipp Ender
Günther Schulz
/
Martin Peter
3:0
Steffen Berger
/
Anton Kriegler
Markus Baur
/
Quido Lenz
2:3
Dragan Marinkovic
Josef Nachbaur jun.
1:3
Philipp Ender
Martin Peter
1:3
Show result
Confirmed by referent
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
VTTV-contact
|
Privacy Policy