XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ALKV
BBRZ
BSVL
FROB
NETT
SGKA
STRG
WILH
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
761 LL - Wels - WL
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
ALKV3
BBRZ3
BSVL5
FROB9
NETT6
SGKA4
STRG4
WILH2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
OMC 19/20 1. Klasse
OMC 19/20 2. Klasse
OMC 19/20 Bezirksklasse
OMC 19/20 Bezirksliga
OMC 19/20 Regionalklasse
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
761 1. Klasse LL - Wels - WL
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
ALKV
BBRZ
BSVL
FROB
NETT
SGKA
STRG
WILH
[alle]
WILH2
ALKV3
BBRZ3
SGKA4
STRG4
BSVL5
NETT6
FROB9
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 711 1. Klasse Linz - Linz U. - UU, Leg 1, Round 1 (duration: 05.10.2020-09.10.2020)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Wed.
07.10.2020 19:00
NETT6
-
BSVL5
7:4
VS Haid
Alexandra Plank
Christian Raninger
0:3
Eleonore Promberger
Edwin Reingruber
0:3
Franz Michael Obermayer
Bernhard Kosar
0:3
Bernhard Hengster
Richard Raab
3:0
Alexandra Plank
Edwin Reingruber
3:2
Eleonore Promberger
Christian Raninger
3:0
Bernhard Hengster
Bernhard Kosar
3:2
Franz Michael Obermayer
Richard Raab
3:1
Bernhard Hengster
Edwin Reingruber
0:3
Alexandra Plank
Richard Raab
3:1
Eleonore Promberger
Bernhard Kosar
3:2
Show result
Confirmed by Away-Team
1
1
Thu.
08.10.2020 19:00
BBRZ3
-
SGKA4
7:4
FAB
Martina Penz
Manuel Kaar
0:3
Hans Ruep
Martin Kaar
3:0
Thomas Panholzer
Fabian Jell
1:3
Gunter Hahn
Josef Mühlberger
2:3
Hans Ruep
Manuel Kaar
3:0
Martina Penz
Martin Kaar
3:1
Thomas Panholzer
Josef Mühlberger
0:3
Gunter Hahn
Fabian Jell
3:1
Hans Ruep
Josef Mühlberger
3:0
Gunter Hahn
Manuel Kaar
3:0
Thomas Panholzer
Martin Kaar
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
1
1
Wed.
07.10.2020 19:45
WILH2
-
FROB9
7:2
VS Dörnbach
Hermann Großauer
Leon Mück
3:0
Jugoslav Trailonic
Patrick Nagel
3:0
Gerhard Ullmann
Victoria Haslehner
3:0
Oliver Krieger
Arthur Schütz
1:3
Jugoslav Trailonic
Leon Mück
3:0
Hermann Großauer
Patrick Nagel
3:0
Gerhard Ullmann
Arthur Schütz
1:3
Oliver Krieger
Victoria Haslehner
3:0
Jugoslav Trailonic
Arthur Schütz
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy