XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007
2005/2006
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
FLÖT
GEB
KAI
KUN
LSV
OLYM
PER
SGML
SKLW
SSH
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Herren Klassen
Herren Gruppen
Damen
Nachwuchs
Senioren
Herren
andere
League
Gruppe Ia
Gruppe Ib
Gruppe IIa
Gruppe IIb
Gruppe IIIa
Gruppe IIIb
Gruppe IV
Gruppe V
Gruppe VI
Gruppe VII
Gruppe VIII
Gruppe IX
Gruppe X
Gruppe XI
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Team
FLÖT11
GEB5
KAI9
KUN3
LSV13
OLYM10
PER4
SGML18
SKLW16
SSH11
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Gruppe XI
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
[alle]
KAI
[alle]
FLÖT1 (Cup Herren A)
POSW1 (Cup Herren A)
SGML1 (Cup Herren A)
DOEB1 (Cup Herren A)
TT141 (Cup Herren A)
POLI1 (Cup Herren A)
KONT1 (Cup Herren A)
OLYM1 (Cup Herren A)
SGML2 (Cup Herren A)
POLI2 (Cup Herren A)
FLÖT1 (Cup Herren B)
OLYM1 (Cup Herren B)
LSV1 (Cup Herren B)
HAK1 (Cup Herren B)
KONT1 (Cup Herren B)
T211 (Cup Herren B)
ERS1 (Cup Herren B)
POSW1 (Cup Herren B)
SGML1 (Cup Herren B)
SGML2 (Cup Herren B)
KONT1 (Cup Herren C)
OLYM1 (Cup Herren C)
POLI1 (Cup Herren C)
SGML1 (Cup Herren C)
GEB1 (Cup Herren C)
FLÖT1 (Cup Herren C)
KORN1 (Cup Herren C)
T211 (Cup Herren C)
LSV1 (Cup Herren C)
POSW1 (Cup Herren C)
FLD1 (Cup Herren D)
KUN1 (Cup Herren D)
SGML1 (Cup Herren D)
DOEB1 (Cup Herren D)
GEB1 (Cup Herren D)
WUW1 (Cup Herren D)
OLYM1 (Cup Herren D)
SVSM1 (Cup Herren D)
LSV1 (Cup Herren D)
POLI1 (Cup Herren D)
MLT1 (Cup Herren D)
POLI2 (Cup Herren D)
OLYM1 (Cup Senioren A)
EDEN1 (Cup Senioren A)
SKLW1 (Cup Senioren A)
LSV1 (Cup Senioren A)
SGML1 (Cup Senioren A)
HAK1 (Cup Senioren A)
OLYM2 (Cup Senioren A)
LSV2 (Cup Senioren A)
FLÖT1 (1. Damen-Bundesliga)
OLYM1 (2. Damen-Bundesliga)
SGML1 (2. Damen-Bundesliga)
KONT1 (2. Damen-Bundesliga)
ORF1 (WIENER DAMEN-LIGA)
KAI1 (WIENER DAMEN-LIGA)
EDEN1 (WIENER DAMEN-LIGA)
SGML1 (WIENER DAMEN-LIGA)
LSV1 (WIENER DAMEN-LIGA)
HAK1 (WIENER DAMEN-LIGA)
GEB1 (Damen Gruppe Ib)
SKLW1 (Damen Gruppe Ib)
KORN1 (Damen Gruppe Ia)
WPAE1 (Damen Gruppe Ia)
HAN1 (Damen Gruppe Ia)
FLÖT2 (Damen Gruppe Ib)
SGML2 (Damen Gruppe Ia)
LSV2 (Damen Gruppe Ia)
KAI2 (Damen Gruppe Ia)
HAK2 (Damen Gruppe Ia)
KORN2 (Damen Gruppe Ib)
EDEN2 (Damen Gruppe Ib)
EDEN3 (Damen Gruppe Ia)
LSV3 (Damen Gruppe Ib)
SGML3 (Damen Gruppe Ib)
SKLW1 (1. Herren-Bundesliga)
SGML1 (2. Herren-Bundesl...)
SGML1 (2. Herren-Bundesl...)
FLÖT1 (2. Herren-Bundesl...)
FLÖT1 (2. Herren-Bundesl...)
KONT1 (WIENER LIGA)
POLI1 (WIENER LIGA)
OLYM1 (WIENER LIGA)
LSV1 (WIENER LIGA)
KORN1 (WIENER LIGA)
DOEB1 (WIENER LIGA)
EDEN1 (WIENER LIGA)
SPI1 (WIENER LIGA)
SKLW2 (WIENER LIGA)
EDEN2 (WIENER LIGA)
FLÖT2 (WIENER LIGA)
SGML2 (WIENER LIGA)
SSH1 (1. KLASSE A)
WILI1 (1. KLASSE A)
WUW1 (1. KLASSE A)
NFS1 (1. KLASSE B)
POSW1 (1. KLASSE B)
ORF1 (1. KLASSE B)
HOTI1 (1. KLASSE B)
OLYM2 (1. KLASSE A)
DOEB2 (1. KLASSE A)
SPI2 (1. KLASSE A)
KORN2 (1. KLASSE A)
NFS2 (1. KLASSE A)
POLI2 (1. KLASSE B)
KONT2 (1. KLASSE B)
LSV2 (1. KLASSE B)
KORN3 (1. KLASSE B)
KONT3 (1. KLASSE A)
POLI3 (1. KLASSE A)
SKLW3 (1. KLASSE A)
LSV3 (1. KLASSE A)
OLYM3 (1. KLASSE B)
EDEN3 (1. KLASSE B)
SGML3 (1. KLASSE B)
EDEN4 (1. KLASSE A)
SKLW4 (1. KLASSE B)
AK1 (2. KLASSE A)
HAK1 (2. KLASSE A)
PER1 (2. KLASSE B)
KAI1 (2. KLASSE A)
WPAE1 (2. KLASSE B)
T211 (2. KLASSE B)
POSW2 (2. KLASSE A)
WUW2 (2. KLASSE A)
SSH2 (2. KLASSE A)
SSH3 (2. KLASSE B)
FLÖT3 (2. KLASSE B)
NFS3 (2. KLASSE B)
SPI3 (2. KLASSE B)
POSW3 (2. KLASSE B)
KONT4 (2. KLASSE A)
FLÖT4 (2. KLASSE A)
SGML4 (2. KLASSE A)
NFS4 (2. KLASSE A)
SGML5 (2. KLASSE B)
FLÖT5 (2. KLASSE B)
EDEN5 (2. KLASSE A)
SKLW5 (2. KLASSE B)
SKLW6 (2. KLASSE A)
SKLW7 (2. KLASSE B)
MAU1 (3. KLASSE A)
TYR1 (3. KLASSE A)
FLD1 (3. KLASSE B)
WPAE2 (3. KLASSE B)
WILI2 (3. KLASSE B)
KAI2 (3. KLASSE B)
DOEB3 (3. KLASSE A)
WUW3 (3. KLASSE B)
SSH4 (3. KLASSE B)
SPI4 (3. KLASSE A)
KORN4 (3. KLASSE A)
LSV4 (3. KLASSE B)
OLYM4 (3. KLASSE A)
LSV5 (3. KLASSE A)
NFS5 (3. KLASSE A)
SSH5 (3. KLASSE A)
KONT5 (3. KLASSE B)
KONT6 (3. KLASSE A)
FLÖT6 (3. KLASSE B)
SGML6 (3. KLASSE B)
SGML7 (3. KLASSE A)
SGML8 (3. KLASSE B)
SKLW8 (3. KLASSE B)
SKLW9 (3. KLASSE A)
REN1 (4. KLASSE B)
ERS1 (4. KLASSE A)
IST1 (4. KLASSE B)
OLD1 (4. KLASSE B)
SVSM1 (4. KLASSE A)
HAN1 (4. KLASSE B)
PER2 (4. KLASSE A)
FLD2 (4. KLASSE B)
SVSM2 (4. KLASSE B)
WILI3 (4. KLASSE B)
KAI3 (4. KLASSE A)
WPAE3 (4. KLASSE A)
KAI4 (4. KLASSE B)
WILI4 (4. KLASSE A)
WUW4 (4. KLASSE B)
KORN5 (4. KLASSE B)
WUW5 (4. KLASSE A)
KORN6 (4. KLASSE A)
NFS6 (4. KLASSE B)
EDEN6 (4. KLASSE A)
KONT7 (4. KLASSE A)
FLÖT7 (4. KLASSE A)
SKLW10 (4. KLASSE B)
SKLW11 (4. KLASSE A)
TT141 (Gruppe Ia)
UNO1 (Gruppe Ia)
REN2 (Gruppe Ib)
OLD2 (Gruppe Ib)
ORF2 (Gruppe Ib)
HAN2 (Gruppe Ib)
MAU2 (Gruppe Ia)
HAK2 (Gruppe Ia)
MAU3 (Gruppe Ib)
POLI4 (Gruppe Ib)
POSW4 (Gruppe Ib)
KAI5 (Gruppe Ib)
OLYM5 (Gruppe Ia)
LSV6 (Gruppe Ia)
SSH6 (Gruppe Ib)
WUW6 (Gruppe Ia)
SSH7 (Gruppe Ia)
EDEN7 (Gruppe Ib)
NFS7 (Gruppe Ia)
KONT8 (Gruppe Ia)
EDEN8 (Gruppe Ia)
SGML9 (Gruppe Ib)
EDEN9 (Gruppe Ib)
GEB1 (Gruppe IIb)
T212 (Gruppe IIa)
UNO2 (Gruppe IIa)
ERS2 (Gruppe IIb)
AK2 (Gruppe IIb)
PER3 (Gruppe IIa)
HAK3 (Gruppe IIb)
ORF3 (Gruppe IIb)
DOEB4 (Gruppe IIa)
HAK4 (Gruppe IIa)
REN4 (Gruppe IIb)
POSW5 (Gruppe IIa)
POLI5 (Gruppe IIa)
KAI6 (Gruppe IIb)
OLYM6 (Gruppe IIa)
LSV7 (Gruppe IIb)
FLÖT8 (Gruppe IIb)
SSH8 (Gruppe IIa)
KONT9 (Gruppe IIb)
EDEN10 (Gruppe IIa)
KONT10 (Gruppe IIa)
EDEN11 (Gruppe IIb)
SKLW12 (Gruppe IIb)
SWW1 (Gruppe IIIa)
TYR2 (Gruppe IIIa)
FLD3 (Gruppe IIIa)
UNO3 (Gruppe IIIa)
SVSM4 (Gruppe IIIa)
ORF4 (Gruppe IIIa)
WPAE4 (Gruppe IIIa)
REN5 (Gruppe IIIb)
DOEB5 (Gruppe IIIa)
HAK5 (Gruppe IIIa)
WILI5 (Gruppe IIIb)
WPAE5 (Gruppe IIIb)
REN6 (Gruppe IIIa)
POLI6 (Gruppe IIIa)
HAK6 (Gruppe IIIb)
WUW7 (Gruppe IIIb)
OLYM7 (Gruppe IIIb)
NFS8 (Gruppe IIIb)
FLÖT9 (Gruppe IIIb)
SGML10 (Gruppe IIIb)
SGML11 (Gruppe IIIa)
KONT11 (Gruppe IIIb)
SGML12 (Gruppe IIIb)
SKLW13 (Gruppe IIIb)
SU91 (Gruppe IV)
FLD4 (Gruppe IV)
UNO4 (Gruppe IV)
SPI5 (Gruppe IV)
POSW6 (Gruppe IV)
WPAE6 (Gruppe IV)
KAI7 (Gruppe IV)
KORN7 (Gruppe IV)
LSV8 (Gruppe IV)
SSH9 (Gruppe IV)
EDEN12 (Gruppe IV)
SGML13 (Gruppe IV)
HAN3 (Gruppe V)
OLD3 (Gruppe V)
SPI6 (Gruppe V)
WPAE7 (Gruppe V)
KORN8 (Gruppe V)
WPAE8 (Gruppe V)
WUW8 (Gruppe V)
KONT12 (Gruppe V)
EDEN13 (Gruppe V)
SGML14 (Gruppe V)
SKLW14 (Gruppe V)
KUN1 (Gruppe VI)
GEB2 (Gruppe VI)
SWW2 (Gruppe VI)
TT142 (Gruppe VI)
ERS3 (Gruppe VI)
SVSM5 (Gruppe VI)
POLI7 (Gruppe VI)
HAK7 (Gruppe VI)
SPI7 (Gruppe VI)
LSV9 (Gruppe VI)
SKLW15 (Gruppe VI)
SGML15 (Gruppe VI)
GEH1 (Gruppe VII)
WIDO1 (Gruppe VII)
KUN2 (Gruppe VII)
TYR3 (Gruppe VII)
T213 (Gruppe VII)
TT143 (Gruppe VII)
TT144 (Gruppe VII)
HAN4 (Gruppe VII)
WPAE9 (Gruppe VII)
SSH10 (Gruppe VII)
LSV10 (Gruppe VII)
FLÖT10 (Gruppe VII)
WIDO2 (Gruppe VIII)
GEB3 (Gruppe VIII)
TT145 (Gruppe VIII)
SVSM6 (Gruppe VIII)
WILI6 (Gruppe VIII)
OLYM8 (Gruppe VIII)
NFS9 (Gruppe VIII)
LSV11 (Gruppe VIII)
EDEN14 (Gruppe VIII)
SGML16 (Gruppe VIII)
MLT1 (Gruppe IX)
HAN5 (Gruppe IX)
WILI7 (Gruppe IX)
SVSM7 (Gruppe IX)
KAI8 (Gruppe IX)
POLI8 (Gruppe IX)
HAK8 (Gruppe IX)
WUW9 (Gruppe IX)
WPAE10 (Gruppe IX)
EDEN15 (Gruppe IX)
EDEN16 (Gruppe IX)
MLT2 (Gruppe X)
T214 (Gruppe X)
GEB4 (Gruppe X)
FLD5 (Gruppe X)
POSW7 (Gruppe X)
POLI9 (Gruppe X)
OLYM9 (Gruppe X)
LSV12 (Gruppe X)
EDEN17 (Gruppe X)
SGML17 (Gruppe X)
EDEN18 (Gruppe X)
KUN3 (Gruppe XI)
PER4 (Gruppe XI)
GEB5 (Gruppe XI)
KAI9 (Gruppe XI)
OLYM10 (Gruppe XI)
FLÖT11 (Gruppe XI)
SSH11 (Gruppe XI)
LSV13 (Gruppe XI)
SKLW16 (Gruppe XI)
SGML18 (Gruppe XI)
LSV1 (U18-LIGA)
POLI1 (U18-LIGA)
FLÖT1 (U18-LIGA)
SKLW1 (U18-LIGA)
EDEN1 (U18-LIGA)
KAI1 (U18-LIGA)
HAK1 (U18 Gruppe I)
FLÖT2 (U18 Gruppe I)
SGML2 (U18 Gruppe I)
SKLW2 (U18 Gruppe I)
POLI2 (U18 Gruppe I)
SGML3 (U18 Gruppe I)
DOEB1 (U18 Gruppe II)
WPAE1 (U18 Gruppe II)
OLYM1 (U18 Gruppe II)
WILI1 (U18 Gruppe II)
KORN1 (U18 Gruppe II)
POLI3 (U18 Gruppe II)
SGML1 (U15-LIGA)
LSV1 (U15-LIGA)
KAI1 (U15-LIGA)
FLÖT1 (U15-LIGA)
EDEN1 (U15-LIGA)
SKLW1 (U15-LIGA)
SKLW2 (U15-LIGA)
OLYM1 (U15 Gruppe I)
DOEB1 (U15 Gruppe I)
WPAE1 (U15 Gruppe I)
KORN1 (U15 Gruppe I)
KORN2 (U15 Gruppe I)
SGML2 (U15 Gruppe I)
FLÖT2 (U15 Gruppe I)
SKLW3 (U15 Gruppe I)
SGML3 (U15 Gruppe I)
POLI1 (U15 Gruppe II)
WILI1 (U15 Gruppe II)
KAI2 (U15 Gruppe II)
DOEB2 (U15 Gruppe II)
LSV2 (U15 Gruppe II)
OLYM2 (U15 Gruppe II)
FLÖT3 (U15 Gruppe II)
OLYM3 (U15 Gruppe II)
LSV1 (Senioren Gruppe Ib)
OLYM1 (Senioren Gruppe Ib)
WILI1 (Senioren Gruppe Ia)
SKLW1 (Senioren Gruppe Ia)
SKLW2 (Senioren Gruppe Ib)
SKLW3 (Senioren Gruppe Ib)
SKLW4 (Senioren Gruppe Ia)
SKLW5 (Senioren Gruppe Ia)
ERS1 (Senioren Gruppe II)
SGML1 (Senioren Gruppe II)
ORF1 (Senioren Gruppe II)
SSH1 (Senioren Gruppe II)
SPI1 (Senioren Gruppe II)
SKLW6 (Senioren Gruppe II)
SVSM1 (Senioren Gruppe IIIa)
HAK1 (Senioren Gruppe IIIb)
KAI1 (Senioren Gruppe IIIb)
KAI2 (Senioren Gruppe IIIa)
ERS2 (Senioren Gruppe IIIa)
SVSM2 (Senioren Gruppe IIIb)
SKLW7 (Senioren Gruppe IIIa)
SKLW8 (Senioren Gruppe IIIb)
NFS1 (Senioren Gruppe IV)
HAK2 (Senioren Gruppe IV)
OLYM2 (Senioren Gruppe IV)
SGML2 (Senioren Gruppe IV)
SKLW9 (Senioren Gruppe IV)
DOEB1 (U13-LIGA)
KAI1 (U13-LIGA)
FLÖT1 (U13-LIGA)
SGML1 (U13-LIGA)
KORN1 (U13-LIGA)
SGML2 (U13-LIGA)
OLYM1 (U13 Gruppe I)
SKLW1 (U13 Gruppe I)
WPAE1 (U13 Gruppe I)
MAU1 (U13 Gruppe I)
SGML3 (U13 Gruppe I)
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gruppe XI, KAI9 (WAT Kaisermühlen)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Tue.
20.09.2011 19:00
KUN3
-
KAI9
0:7
Committee decision:
disrespect of regulations of home team.
Show result
Confirmed by system
1
2
Tue.
27.09.2011 19:00
KAI9
-
SKLW16
1:6
Katalin Kovacs
Gerh. Hanzal sen.
Franz Raffeis
Tristan Luther
Walter Wolf
Kurt Weiss
Franz Raffeis
/
Walter Wolf
Tristan Luther
/
Gerh. Hanzal sen.
Franz Raffeis
Gerh. Hanzal sen.
Katalin Kovacs
Kurt Weiss
Walter Wolf
Tristan Luther
Show result
Confirmed by system
1
3
Thu.
29.09.2011 19:00
FLÖT11
-
KAI9
6:1
Arnold Pessl
Walter Wolf
Manfred Repper
Katalin Kovacs
Sylvia Drahosch
Franz Raffeis
Arnold Pessl
/
Manfred Repper
Katalin Kovacs
/
Franz Raffeis
Manfred Repper
Walter Wolf
Arnold Pessl
Franz Raffeis
Sylvia Drahosch
Katalin Kovacs
Show result
Confirmed by system
1
4
Wed.
05.10.2011 19:00
GEB5
-
KAI9
7:0
Michael Polster
Walter Wolf
Erich Hauerstorfer
Katalin Kovacs
Christian Troll
Franz Raffeis
Christian Troll
/
Erich Hauerstorfer
Franz Raffeis
/
Walter Wolf
Erich Hauerstorfer
Walter Wolf
Michael Polster
Franz Raffeis
Christian Troll
Katalin Kovacs
Show result
Confirmed by system
1
7
Tue.
08.11.2011 19:00
KAI9
-
SGML18
1:6
Walter Wolf
Patrick Berta
Katalin Kovacs
Barbara Binder
Franz Raffeis
Gerhard Weisskircher
Franz Raffeis
/
Walter Wolf
Gerhard Weisskircher
/
Patrick Berta
Walter Wolf
Barbara Binder
Franz Raffeis
Patrick Berta
Katalin Kovacs
Gerhard Weisskircher
Show result
Confirmed by system
1
8
Fri.
18.11.2011 19:00
OLYM10
-
KAI9
6:1
Robert Rauner
Franz Raffeis
Nenad Adamovic
Katalin Kovacs
Fabian Müller
Walter Wolf
Robert Rauner
/
Fabian Müller
Katalin Kovacs
/
Franz Raffeis
Robert Rauner
Katalin Kovacs
Fabian Müller
Franz Raffeis
Nenad Adamovic
Walter Wolf
Show result
Confirmed by system
1
9
Mon.
22.11.2010 19:00
KAI9
-
LSV13
1:6
Walter Wolf
Günter Weik
Franz Raffeis
Andreas Pfeffer
Katalin Kovacs
Reiner Priegl
Franz Raffeis
/
Walter Wolf
Reiner Priegl
/
Günter Weik
Franz Raffeis
Günter Weik
Walter Wolf
Reiner Priegl
Katalin Kovacs
Andreas Pfeffer
Show result
Confirmed by system
1
10
Wed.
30.11.2011 19:00
SSH11
-
KAI9
5:5
w.o.
Walter Wolf
Michael Plocar
Katalin Kovacs
Sieglinde Lang
Franz Raffeis
Michael Plocar
/
Sieglinde Lang
Walter Wolf
/
Katalin Kovacs
Michael Plocar
Walter Wolf
w.o.
Franz Raffeis
Sieglinde Lang
Katalin Kovacs
Michael Plocar
Franz Raffeis
Sieglinde Lang
Walter Wolf
w.o.
Katalin Kovacs
Show result
Confirmed by system
1
11
Mon.
05.12.2011 19:00
KAI9
-
PER4
1:6
Franz Raffeis
Jürgen Anderl
Walter Wolf
Lukas Mayer
Katalin Kovacs
Karin Filipp
Franz Raffeis
/
Walter Wolf
Lukas Mayer
/
Karin Filipp
Franz Raffeis
Lukas Mayer
Katalin Kovacs
Jürgen Anderl
Walter Wolf
Karin Filipp
Show result
Confirmed by system
2
1
Tue.
17.01.2012 19:00
KAI9
-
KUN3
1:6
Franz Raffeis
Bernd Spritzendorfer
Walter Wolf
Markus Lutz
Katalin Kovacs
Friedrich Rosenkranz
Franz Raffeis
/
Walter Wolf
Bernd Spritzendorfer
/
Friedrich Rosenkranz
Walter Wolf
Bernd Spritzendorfer
Franz Raffeis
Friedrich Rosenkranz
Katalin Kovacs
Markus Lutz
Show result
Confirmed by system
2
2
Mon.
23.01.2012 19:00
SKLW16
-
KAI9
7:0
Tristan Luther
Walter Wolf
Kurt Weiss
Katalin Kovacs
Gerh. Hanzal sen.
Franz Raffeis
Tristan Luther
/
Kurt Weiss
Franz Raffeis
/
Katalin Kovacs
Kurt Weiss
Walter Wolf
Tristan Luther
Franz Raffeis
Gerh. Hanzal sen.
Katalin Kovacs
Show result
Confirmed by system
2
3
Tue.
31.01.2012 19:00
KAI9
-
FLÖT11
0:7
Walter Wolf
Sylvia Drahosch
Katalin Kovacs
Rüdiger Korkisch
Franz Raffeis
Arnold Pessl
Walter Wolf
/
Franz Raffeis
Sylvia Drahosch
/
Rüdiger Korkisch
Katalin Kovacs
Sylvia Drahosch
Walter Wolf
Arnold Pessl
Franz Raffeis
Rüdiger Korkisch
Show result
Confirmed by system
2
4
Tue.
21.02.2012 19:00
KAI9
-
GEB5
0:7
Franz Raffeis
Michael Polster
Katalin Kovacs
Anna Novacek
Walter Wolf
Christian Troll
Franz Raffeis
/
Walter Wolf
Michael Polster
/
Christian Troll
Franz Raffeis
Anna Novacek
Walter Wolf
Michael Polster
Katalin Kovacs
Christian Troll
Show result
Confirmed by system
2
7
Mon.
12.03.2012 19:00
SGML18
-
KAI9
7:0
Gerhard Weisskircher
Franz Raffeis
Patrick Berta
Katalin Kovacs
Barbara Binder
Walter Wolf
Gerhard Weisskircher
/
Patrick Berta
Franz Raffeis
/
Katalin Kovacs
Patrick Berta
Franz Raffeis
Gerhard Weisskircher
Walter Wolf
Barbara Binder
Katalin Kovacs
Show result
Confirmed by system
2
8
Tue.
20.03.2012 19:00
KAI9
-
OLYM10
0:7
Walter Wolf
Robert Rauner
Katalin Kovacs
Mario Ottomaier
Franz Raffeis
Moritz Emersberger
Walter Wolf
/
Franz Raffeis
Robert Rauner
/
Moritz Emersberger
Walter Wolf
Mario Ottomaier
Franz Raffeis
Robert Rauner
Katalin Kovacs
Moritz Emersberger
Show result
Confirmed by system
2
9
Wed.
28.03.2012 19:00
LSV13
-
KAI9
6:2
Andrea Brandstetter
Katalin Kovacs
Bernhard Kulisz
Walter Wolf
Reiner Priegl
Franz Raffeis
Bernhard Kulisz
/
Reiner Priegl
Franz Raffeis
/
Walter Wolf
Bernhard Kulisz
Katalin Kovacs
Andrea Brandstetter
Franz Raffeis
Reiner Priegl
Walter Wolf
Bernhard Kulisz
Franz Raffeis
Show result
Confirmed by system
2
10
Tue.
17.04.2012 19:00
KAI9
-
SSH11
1:6
Franz Raffeis
Roberto Marcucci
Walter Wolf
Christian Stranski
Katalin Kovacs
Michael Plocar
Franz Raffeis
/
Walter Wolf
Roberto Marcucci
/
Christian Stranski
Walter Wolf
Roberto Marcucci
Franz Raffeis
Michael Plocar
Katalin Kovacs
Christian Stranski
Show result
Confirmed by system
2
11
Thu.
26.04.2012 19:00
PER4
-
KAI9
6:1
Andreas Bergaus
Katalin Kovacs
Franz Spaczek
Walter Wolf
Jürgen Anderl
Franz Raffeis
Karin Filipp
/
Franz Spaczek
Franz Raffeis
/
Katalin Kovacs
Franz Spaczek
Katalin Kovacs
Andreas Bergaus
Franz Raffeis
Jürgen Anderl
Walter Wolf
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
WTTV-contact
|
Privacy Policy