XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BACH
EBSW
GSCH
NEUK
RÜST
SGTV
TIMK
VÖCK
WLFG
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U17
U15
U13
U11
League
601 Linz/Mühlviertel West
602 Mühlviertel Mitte Nord
611 Linz Umg. / MV - FR
612 Linz Umg. / MV - PE
621 Enns Umg. / MV Ost
631 Steyr Umg. / LL
632 Steyr Umg. Süd
641 Linz / Wels -Umgebung
651 LL - WE - WL - GM
652 Salzkammergut
661 LL - Wels Umg. Nord
662 Vöcklabruck/Hausruck
671 Innviertel/Braunau
672 Innviertel/Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
BACH4
EBSW3
GSCH2
NEUK2
RÜST4
SGTV2
TIMK2
VÖCK3
WLFG2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
752 1. Klasse Salzkammergut 2
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
801 2. Klasse Linz / Mühlvi...
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
BACH
EBSW
GSCH
NEUK
RÜST
SGTV
TIMK
VÖCK
WLFG
[alle]
WLFG2
NEUK2
GSCH2
SGTV2
TIMK2
EBSW3
VÖCK3
RÜST4
BACH4
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 662 Bezirksklasse Vöcklabruck/Hausruck, Leg 2, Round 1 (duration: 22.01.2024-)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
1
Mon.
22.01.2024 19:30
VÖCK3
-
SGTV2
9:1
VS Vöcklamarkt
Mario Auer
Reinhard Brand
3:0
Roland Alexander Brandmayr
Josef Ortner
3:1
Alfred Pühringer
Erwin Wandl
3:0
Karl Schneeweiß
Karl Schürrer
3:2
Karl Schneeweiß
/
Mario Auer
Karl Schürrer
/
Reinhard Brand
3:0
Mario Auer
Josef Ortner
3:1
Roland Alexander Brandmayr
Reinhard Brand
3:0
Karl Schneeweiß
Erwin Wandl
3:0
Alfred Pühringer
Karl Schürrer
1:3
Roland Alexander Brandmayr
/
Alfred Pühringer
Josef Ortner
/
Erwin Wandl
3:0
Show result
Confirmed by system
2
1
Thu.
25.01.2024 19:45
BACH4
-
WLFG2
3:8
VS Bachmanning
Thomas Radler
Hubert Distler
3:1
Ernst Mittermayr
Daniel Purrer
2:3
Heimo Waltenberger
Hannes Thaller
1:3
Peter Brandstötter
Alois Purrer
2:3
Ernst Mittermayr
/
Thomas Radler
Hubert Distler
/
Alois Purrer
3:0
Thomas Radler
Daniel Purrer
2:3
Ernst Mittermayr
Hubert Distler
3:1
Peter Brandstötter
Hannes Thaller
0:3
Heimo Waltenberger
Alois Purrer
1:3
Peter Brandstötter
/
Heimo Waltenberger
Daniel Purrer
/
Hannes Thaller
0:3
Peter Brandstötter
Daniel Purrer
1:3
Show result
Confirmed by system
2
1
Fri.
26.01.2024 19:30
GSCH2
-
TIMK2
6:8
VS Gschwandt
Franz Mayrhofer
Samuel Auer
0:3
Martin Reiter
Eckhard Födinger
3:1
Imre Lemesanszki
Gerhard Seemayer
1:3
Tom Kronberger
Johann Weißl
3:2
Martin Reiter
/
Tom Kronberger
Samuel Auer
/
Gerhard Seemayer
3:0
Martin Reiter
Samuel Auer
2:3
Franz Mayrhofer
Eckhard Födinger
0:3
Imre Lemesanszki
Johann Weißl
1:3
Tom Kronberger
Gerhard Seemayer
3:1
Imre Lemesanszki
/
Franz Mayrhofer
Eckhard Födinger
/
Johann Weißl
0:3
Martin Reiter
Johann Weißl
3:2
Tom Kronberger
Samuel Auer
3:0
Imre Lemesanszki
Eckhard Födinger
2:3
Franz Mayrhofer
Gerhard Seemayer
0:3
Show result
Confirmed by system
2
1
Fri.
26.01.2024 19:30
RÜST4
-
EBSW3
1:9
VS Rüstorf
Manuel Schmidberger
Daniel Vas
2:3
Toni Prantl
Christian Rauscher
2:3
Jindra Strupl
Johann Pramendorfer
3:1
Martin Rebhan
Lorenz Rauscher
0:3
Manuel Schmidberger
/
Martin Rebhan
Christian Rauscher
/
Johann Pramendorfer
0:3
Manuel Schmidberger
Christian Rauscher
0:3
Toni Prantl
Daniel Vas
1:3
Martin Rebhan
Johann Pramendorfer
1:3
Jindra Strupl
Lorenz Rauscher
0:3
Toni Prantl
/
Jindra Strupl
Lorenz Rauscher
/
Daniel Vas
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy