XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BACH
EBSW
GASP
LNZG
NEUK
OHLS
REGA
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U17
U15
U13
U11
League
701 Mühlviertel-West
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
742 LL Süd
751 Salzkammergut
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
Team
BACH5
EBSW4
GASP2
LNZG5
NEUK3
OHLS3
REGA2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
742 1. Klasse LL Süd
751 1. Klasse Salzkammergut
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U13 männlich Landesliga
U13 männlich Landesklasse
U13 männlich Qualifikation 1
U13 männlich Qualifikation 2
U15 männlich Landesliga
U15 männlich 1. Klasse
U15 männlich Qualifikation 1
U15 männlich Qualifikation 2
U17 Landesliga
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
BACH
EBSW
GASP
LNZG
NEUK
OHLS
REGA
[alle]
GASP2
REGA2
NEUK3
OHLS3
EBSW4
BACH5
LNZG5
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 742 1. Klasse LL Süd, Leg 2, Round 3 (duration: 06.02.2023-11.02.2023)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
3
Tue.
07.02.2023 19:30
NEUK3
-
LNZG5
2:8
VS Neukirchen
Josef Kogler
Christian Pohl
3:0
Thomas Köttl
Dominik Fadljevic
1:3
Hans Schendl
Josef Lackerbauer
0:3
Simon Kirchebner
Stefan Aumüller
1:3
Josef Kogler
/
Hans Schendl
Stefan Aumüller
/
Josef Lackerbauer
0:3
Josef Kogler
Dominik Fadljevic
3:1
Thomas Köttl
Christian Pohl
2:3
Simon Kirchebner
Josef Lackerbauer
1:3
Hans Schendl
Stefan Aumüller
0:3
Simon Kirchebner
/
Thomas Köttl
Dominik Fadljevic
/
Christian Pohl
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
3
Fri.
10.02.2023 19:30
OHLS3
-
GASP2
10:0
NMS Ohlsdorf
Rene Konrad
Gerhard Paul
3:2
Herbert Schachinger
Alfred Meisinger
3:0
Rainer Buchinger
Franz Mayrhofer
3:1
Klaus Petz
Helmuth Moser
3:1
Klaus Petz
/
Herbert Schachinger
Helmuth Moser
/
Alfred Meisinger
3:0
Herbert Schachinger
Gerhard Paul
3:0
Rene Konrad
Alfred Meisinger
3:2
Rainer Buchinger
Helmuth Moser
3:2
Klaus Petz
Franz Mayrhofer
3:0
Rainer Buchinger
/
Rene Konrad
Gerhard Paul
/
Franz Mayrhofer
3:2
Show result
Confirmed by Away-Team
2
3
Wed.
08.02.2023 19:30
EBSW4
-
BACH5
3:8
VS Eberschwang
Manuel Pramendorfer
Olivia Berger
1:3
Manfred Anzinger
Kevin Thurnberger
3:1
Josef Steinbacher
Manfred Graf
1:3
Walter Pramendorfer
Jakob Kronsteiner
1:3
Manfred Anzinger
/
Walter Pramendorfer
Jakob Kronsteiner
/
Olivia Berger
3:0
Manfred Anzinger
Olivia Berger
1:3
Manuel Pramendorfer
Kevin Thurnberger
3:2
Josef Steinbacher
Jakob Kronsteiner
0:3
Walter Pramendorfer
Manfred Graf
0:3
Josef Steinbacher
/
Manuel Pramendorfer
Kevin Thurnberger
/
Manfred Graf
1:3
Manfred Anzinger
Jakob Kronsteiner
2:3
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy