RankRank |
T-Abbr. |
MTeam matches (M)Number of team matches. |
W / LWins / Losses (W / L)Match-Ratio: Won double matches / Lost double matches |
GamesGamesGame-Ration: Won games / Lost games (double) |
Pair-Results |
Player-Results |
1. |
NEUD10 |
15 |
14 |
: |
1 |
43 |
: |
17 |
Schürer-Waldheim Chr. / Sturm And. |
2:0 |
Sturm And. / Vukadin Chr. |
1:0 |
Schürer-Waldheim Chr. / Vukadin Chr. |
1:0 |
Schürer-Waldheim Chr. / Freingruber Ren. |
10:1 |
|
Sturm Andreas |
3:0 |
Vukadin Christian |
2:0 |
Schürer-Waldheim Christian |
13:1 |
Freingruber René |
10:1 |
|
2. |
WEIG5 |
15 |
13 |
: |
2 |
42 |
: |
15 |
Matejka Fra. / Gollwitzer Son. |
1:0 |
Matejka Fra. / Reichl Mar. |
12:1 |
Vejnoska Dan. / Schuster Flo. |
0:1 |
|
Gollwitzer Sonja |
1:0 |
Matejka Franz |
13:1 |
Reichl Marcus |
12:1 |
Vejnoska Daniel |
0:1 |
Schuster Florian |
0:1 |
|
3. |
NEUD9 |
16 |
11 |
: |
5 |
37 |
: |
22 |
Bradvarov Kon. / Gafler Hei. |
1:0 |
Gafler Hei. / Sellmeister Fri. |
1:0 |
Loreth Rob. / Gafler Hei. |
9:5 |
|
Bradvarov Konstantin |
1:0 |
Sellmeister Fritz |
1:0 |
Gafler Heinz |
11:5 |
Loreth Robert |
9:5 |
|
4. |
MÖLL3 |
14 |
7 |
: |
7 |
25 |
: |
26 |
Janda Pet. / David Fra. |
2:0 |
Lang Wal. / Burgmann Rei. |
1:0 |
Janda Pet. / Burgmann Rei. |
3:2 |
Eisner Kla. / David Fra. |
1:1 |
Steindl Tho. / Wolf Rud. |
0:1 |
Eisner Kla. / Promitzer Wal. |
0:1 |
Eisner Kla. / Burgmann Rei. |
0:2 |
|
Lang Walter |
1:0 |
Janda Peter |
5:2 |
David Franz |
3:1 |
Burgmann Reinhard |
4:4 |
Eisner Klaus |
1:4 |
Steindl Thomas |
0:1 |
Wolf Rudolf |
0:1 |
Promitzer Walter |
0:1 |
|
5. |
LEOP2 |
16 |
7 |
: |
9 |
28 |
: |
32 |
Peschka Fra. / Frischmann Die. |
7:6 |
Kocic Ste. / Frischmann Die. |
0:3 |
|
Peschka Franz |
7:6 |
Frischmann Dietmar |
7:9 |
Kocic Stefan |
0:3 |
|
6. |
KOTT2 |
16 |
5 |
: |
11 |
26 |
: |
39 |
Fangl Tho. / Fuxa Her. |
4:8 |
John-Scheder Ale. / Fuxa Her. |
1:1 |
Fangl Tho. / John-Scheder Ale. |
0:1 |
Hölbel Die. / Fuxa Her. |
0:1 |
|
Fuxa Herbert |
5:10 |
Fangl Thomas |
4:9 |
John-Scheder Alexander |
1:2 |
Hölbel Dieter |
0:1 |
|
7. |
LANZ2 |
15 |
4 |
: |
11 |
22 |
: |
36 |
Plocknitzer Kor. / Baldauf Wer. |
2:6 |
Pötsch Jos. / Baldauf Wer. |
1:2 |
Pötsch Jos. / Plocknitzer Kor. |
1:3 |
|
Baldauf Werner |
3:8 |
Plocknitzer Kornelius |
3:9 |
Pötsch Josef |
2:5 |
|
8. |
BTTA2 |
15 |
4 |
: |
11 |
21 |
: |
36 |
Volek Ric. / Steininger Jak. |
1:0 |
Gschiegl Ern. / Mitterstöger Wal. |
2:3 |
Volek Ric. / Mitterstöger Wal. |
1:7 |
Volek Ric. / Gschiegl Ern. |
0:1 |
|
Steininger Jakob |
1:0 |
Mitterstöger Walter |
3:10 |
Gschiegl Ernst |
2:4 |
Volek Richard |
2:8 |
|
9. |
GUNT8 |
16 |
4 |
: |
12 |
21 |
: |
42 |
Hellerschmid Mic. / Christ Kat. |
3:3 |
Hellerschmid Mic. / Bacher Kar. |
1:4 |
Christ Kat. / Bacher Kar. |
0:1 |
Strelec Hei. / Christ Kat. |
0:2 |
Garaus Ale. / Hellerschmid Mic. |
0:2 |
|
Hellerschmid Michael |
4:9 |
Christ Katharina |
3:6 |
Bacher Karin |
1:5 |
Garaus Alexander |
0:2 |
Strelec Heinz |
0:2 |
|