XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
FERS
GAMI
HAUS
OBER
RAND
SGUR
SGYB
WAIY
WOLF
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Mitte
Nord
Ost
Süd
West
Damen
Nachwuchs weiblich
Senioren
U21
U18
U15
U13
U11
Championship Cup
Challenge Cup
Nachwuchs Championship Cup
Nachwuchs Challenge Cup
Nachwuchs Rookie Cup
Qualifikationsspiele
Kids Challenge
League
Unterliga (1450 RC-Punkte)
1. Klasse (1250 RC-Punkte)
2. Klasse A (1100 RC-Punkte)
2. Klasse B (1100 RC-Punkte)
3. Klasse A (850 RC-Punkte)
3. Klasse B (850 RC-Punkte)
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
FERS1
GAMI2
HAUS3
OBER3
RAND2
SGUR5
SGUR7
SGYB3
WAIY3
WOLF4
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Results:
Wolfgang Kapusta
(
RC-Graph
), 31 matches, 16 wins, 15 losses, winning percentage: 51,6 %
Date
League / Tournament
Leg
R.
Game
Result (Home:Away)
all seasons
2019/2020
all leagues and tournaments
only leagues
only tournaments
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte) (2019/2020)
all
1
2
all
1
2
3
4
5
6
7
9
all opponents
Brandecker Robert
Etlinger Manfred
Glösmann Felix
Grabner Benjamin
Grosser Wolfgang
Halbmayr Rafael
Hausberger Friedrich
Hausberger Thomas
Hubegger Leopold
Kaindl Niklas
Konecny Paul
Masek Herbert
Nadler Markus
Pointner Paul
Potzmader Robert
Rumpl Gerhard
Scharner Herbert
Scheinhart Martina
Schragl Herbert
Teufel Harald
Tunc Varujan
Unterberger Josef
Vinkov Karl-Heinz
Zehethofer Johannes
players of all clubs
FERS
GAMI
RAND
SGUR
SGYB
WAIY
WOLF
all
W
L
27.02.2020
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
2
9
VIII:
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
-
Martina Scheinhart (RAND2)
RC Rating (30.06.2020): 782 ± 69
3:0
27.02.2020
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
2
9
VI:
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
-
Harald Teufel (RAND2)
RC Rating (30.06.2020): 907 ± 60
3:1
27.02.2020
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
2
9
III:
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
-
Leopold Hubegger (RAND2)
RC Rating (30.06.2020): 1257 ± 66
3:2
21.02.2020
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
2
5
VIII:
Robert Potzmader (FERS1)
RC Rating (30.06.2020): 892 ± 62
-
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
2:3
21.02.2020
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
2
5
IV:
Johannes Zehethofer (FERS1)
RC Rating (30.06.2020): 1099 ± 62
-
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
3:1
21.02.2020
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
2
5
I:
Benjamin Grabner (FERS1)
RC Rating (30.06.2020): 445 ± 181
-
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
0:3
13.02.2020
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
2
4
IX:
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
-
Karl-Heinz Vinkov (SGUR5)
RC Rating (30.06.2020): 889 ± 64
3:2
13.02.2020
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
2
4
V:
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
-
Robert Brandecker (SGUR5)
RC Rating (30.06.2020): 1157 ± 64
2:3
13.02.2020
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
2
4
I:
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
-
Josef Unterberger (SGUR5)
RC Rating (30.06.2020): 1046 ± 61
3:2
11.02.2020
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
2
3
VIII:
Herbert Schragl (WOLF4)
RC Rating (30.06.2020): 869 ± 67
-
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
3:0
11.02.2020
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
2
3
IV:
Felix Glösmann (WOLF4)
RC Rating (30.06.2020): 1199 ± 71
-
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
3:0
11.02.2020
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
2
3
I:
Manfred Etlinger (WOLF4)
RC Rating (30.06.2020): 906 ± 62
-
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
1:3
23.01.2020
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
2
2
IV:
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
-
Wolfgang Grosser (WAIY3)
RC Rating (30.06.2020): 730 ± 75
1:3
23.01.2020
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
2
2
II:
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
-
Paul Konecny (WAIY3)
RC Rating (30.06.2020): 671 ± 90
3:0
25.01.2020
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
2
1
VIII:
Gerhard Rumpl (SGYB3)
RC Rating (30.06.2020): 1056 ± 63
-
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
3:1
25.01.2020
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
2
1
IV:
Thomas Hausberger (SGYB3)
RC Rating (30.06.2020): 1095 ± 64
-
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
2:3
25.01.2020
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
2
1
I:
Friedrich Hausberger (SGYB3)
RC Rating (30.06.2020): 765 ± 80
-
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
0:3
11.12.2019
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
1
9
VIII:
Harald Teufel (RAND2)
RC Rating (30.06.2020): 907 ± 60
-
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
3:1
11.12.2019
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
1
9
IV:
Leopold Hubegger (RAND2)
RC Rating (30.06.2020): 1257 ± 66
-
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
2:3
11.12.2019
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
1
9
I:
Martina Scheinhart (RAND2)
RC Rating (30.06.2020): 782 ± 69
-
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
0:3
12.11.2019
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
1
7
V:
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
-
Rafael Halbmayr (SGUR7)
RC Rating (30.06.2020): 1081 ± 64
2:3
12.11.2019
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
1
7
I:
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
-
Paul Pointner (SGUR7)
RC Rating (30.06.2020): 649 ± 86
3:0
23.10.2019
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
1
6
VIII:
Herbert Masek (GAMI2)
RC Rating (30.06.2020): 986 ± 66
-
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
3:1
23.10.2019
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
1
6
IV:
Markus Nadler (GAMI2)
RC Rating (30.06.2020): 1117 ± 64
-
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
3:1
23.10.2019
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
1
6
I:
Varujan Tunc (GAMI2)
RC Rating (30.06.2020): 927 ± 65
-
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
3:1
04.10.2019
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
1
4
VII:
Robert Brandecker (SGUR5)
RC Rating (30.06.2020): 1157 ± 64
-
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
3:2
04.10.2019
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
1
4
V:
Karl-Heinz Vinkov (SGUR5)
RC Rating (30.06.2020): 889 ± 64
-
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
3:2
04.10.2019
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
1
4
III:
Niklas Kaindl (SGUR5)
RC Rating (30.06.2020): 887 ± 67
-
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
2:3
08.10.2019
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
1
3
IX:
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
-
Herbert Scharner (WOLF4)
RC Rating (30.06.2020): 1013 ± 72
2:3
08.10.2019
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
1
3
V:
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
-
Herbert Schragl (WOLF4)
RC Rating (30.06.2020): 869 ± 67
3:1
08.10.2019
2. Klasse West A (1100 RC-Punkte)
1
3
I:
Wolfgang Kapusta (HAUS3)
RC Rating (30.06.2020): 1012 ± 66
-
Manfred Etlinger (WOLF4)
RC Rating (30.06.2020): 906 ± 62
1:3
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
NÖTTV-contact
|
Privacy Policy