XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BIED
GALL
GOTS
GUNT
HERZ
LALE
LASS
LEOP
MARK
NEUD
OGÄN
REIN
SGGM
SGOT
SGSPS
SGWV
SIER
SPML1
UGÄN
WÖRD
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Mitte
Nord
Ost
Süd
West
Damen
Senioren
U19
U17
U15
U13
U11
Championship Cup
Challenge Cup
Nachwuchs Challenge Cup
Nachwuchs Rookie Cup
Damen Cup
Qualifikationsspiele
League
Hauptbewerb
Trostbewerb
Round
1. Runde
Achtelfinale
Viertelfinale
Halbfinale
Finalrunde
Team
BIED1
GALL1
GALL2
GOTS1
GUNT1
HERZ1
LALE1
LASS1
LASS2
LASS3
LEOP1
MARK1
NEUD1
OGÄN1
OGÄN2
REIN1
SGGM1
SGOT1
SGOT2
SGOT3
SGSPS1
SGWV1
SGWV2
SIER1
SPML11
UGÄN1
UGÄN2
WÖRD1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Results:
Werner Frank
(
RC-Graph
), 35 matches, 13 wins, 22 losses, winning percentage: 37,1 %
Date
League / Tournament
Leg
R.
Game
Result (Home:Away)
all seasons
2022/2023
all leagues and tournaments
only leagues
only tournaments
2. Klasse Süd B (1200 Punkte) (2022/2023)
Challenge Cup Hauptbewerb (2022/2023)
all
1
2
all
1
2
3
4
5
6
7
all opponents
Ajdaranovic Novak
Bauer Leonie
Belic Aleksandar
Binder Florian
Chladek Bernhard
Chladek Florian
Fangl Thomas
Gamauf Julian
Garaus Alexander
Grabenweger Karl
Grohmann Georg
Hofbauer Simon
Hrabal Paul
Häring Wolfgang
Kleemaier Johann
Klikowitsch Josef
Neubauer Anton
Nicolae Isac
Pawelka Raimund
Pistori Alexander
Pumm Karl
Rus Florin
Stickler Daniel
Vermeulen Marcel
Wagner Christoph
Wagner Thomas
Zernpfennig Verena
Öhler Bernd
players of all clubs
GUNT
HERZ
KOTT
LANZ
LASS
NEUD
OGÄN
SGOT
SVSW
UGÄN
all
W
L
07.05.2023
Challenge Cup Hauptbewerb
1
5
5:
Werner Frank (BIED1)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
-
Marcel Vermeulen (HERZ1)
RC Rating (30.06.2023): 1233 ± 50
0:3
07.05.2023
Challenge Cup Hauptbewerb
1
4
5:
Werner Frank (BIED1)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
-
Verena Zernpfennig (OGÄN1)
RC Rating (30.06.2023): 1270 ± 44
1:3
07.05.2023
Challenge Cup Hauptbewerb
1
5
3:
Werner Frank (BIED1)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
-
Simon Hofbauer (HERZ1)
RC Rating (30.06.2023): 891 ± 66
2:3
07.05.2023
Challenge Cup Hauptbewerb
1
4
3:
Werner Frank (BIED1)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
-
Paul Hrabal (OGÄN1)
RC Rating (30.06.2023): 777 ± 49
3:2
17.04.2023
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
2
7
Florian Chladek (SGOT4)
RC Rating (30.06.2023): 921 ± 58
-
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
3:2
17.04.2023
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
2
7
Bernhard Chladek (SGOT4)
RC Rating (30.06.2023): 844 ± 58
-
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
3:2
03.04.2023
Challenge Cup Hauptbewerb
1
3
5:
Werner Frank (BIED1)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
-
Raimund Pawelka (OGÄN2)
RC Rating (30.06.2023): 1208 ± 70
0:3
03.04.2023
Challenge Cup Hauptbewerb
1
3
3:
Werner Frank (BIED1)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
-
Isac Nicolae (OGÄN2)
RC Rating (30.06.2023): 731 ± 55
3:0
13.03.2023
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
2
6
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
-
Karl Pumm (LANZ2)
RC Rating (30.06.2023): 1011 ± 61
1:3
13.03.2023
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
2
6
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
-
Wolfgang Häring (LANZ2)
RC Rating (30.06.2023): 1044 ± 59
2:3
10.03.2023
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
2
5
Christoph Wagner (NEUD13)
RC Rating (30.06.2023): 1356 ± 42
-
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
3:0
10.03.2023
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
2
5
Thomas Wagner (NEUD13)
RC Rating (30.06.2023): 1689 ± 320
-
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
3:1
20.02.2023
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
2
4
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
-
Georg Grohmann (GUNT8)
RC Rating (30.06.2023): 610 ± 68
3:2
20.02.2023
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
2
4
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
-
Alexander Garaus (GUNT8)
RC Rating (30.06.2023): 905 ± 61
3:0
10.02.2023
Challenge Cup Hauptbewerb
1
2
5:
Werner Frank (BIED1)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
-
Alexander Pistori (LASS2)
RC Rating (30.06.2023): 665 ± 71
3:0
10.02.2023
Challenge Cup Hauptbewerb
1
2
3:
Werner Frank (BIED1)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
-
Leonie Bauer (LASS2)
RC Rating (30.06.2023): 397 ± 59
3:1
17.02.2023
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
2
3
Thomas Fangl (KOTT2)
RC Rating (30.06.2023): 987 ± 61
-
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
3:0
17.02.2023
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
2
3
Daniel Stickler (KOTT2)
RC Rating (30.06.2023): 1125 ± 59
-
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
3:0
17.02.2023
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
2
3
Johann Kleemaier (KOTT2)
RC Rating (30.06.2023): 915 ± 60
-
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
1:3
23.01.2023
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
2
2
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
-
Florian Binder (SVSW1)
RC Rating (30.06.2023): 1242 ± 90
0:3
23.01.2023
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
2
2
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
-
Novak Ajdaranovic (SVSW1)
RC Rating (30.06.2023): 1319 ± 51
1:3
20.10.2022
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
1
7
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
-
Karl Grabenweger (SGOT4)
RC Rating (30.06.2023): 923 ± 61
2:3
20.10.2022
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
1
7
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
-
Florian Chladek (SGOT4)
RC Rating (30.06.2023): 921 ± 58
2:3
20.10.2022
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
1
7
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
-
Julian Gamauf (SGOT4)
RC Rating (30.06.2023): 696 ± 77
3:1
18.11.2022
Challenge Cup Hauptbewerb
1
1
6:
Aleksandar Belic (UGÄN2)
RC Rating (30.06.2023): 989 ± 73
-
Werner Frank (BIED1)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
3:0
18.11.2022
Challenge Cup Hauptbewerb
1
1
3:
Anton Neubauer (UGÄN2)
RC Rating (30.06.2023): 832 ± 62
-
Werner Frank (BIED1)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
2:3
10.10.2022
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
1
5
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
-
Christoph Wagner (NEUD13)
RC Rating (30.06.2023): 1356 ± 42
0:3
10.10.2022
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
1
5
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
-
Bernd Öhler (NEUD13)
RC Rating (30.06.2023): 1115 ± 76
1:3
08.10.2022
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
1
4
Alexander Garaus (GUNT8)
RC Rating (30.06.2023): 905 ± 61
-
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
2:3
08.10.2022
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
1
4
Georg Grohmann (GUNT8)
RC Rating (30.06.2023): 610 ± 68
-
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
1:3
26.09.2022
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
1
3
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
-
Josef Klikowitsch (KOTT2)
RC Rating (30.06.2023): 908 ± 74
3:0
26.09.2022
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
1
3
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
-
Johann Kleemaier (KOTT2)
RC Rating (30.06.2023): 915 ± 60
1:3
26.09.2022
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
1
3
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
-
Thomas Fangl (KOTT2)
RC Rating (30.06.2023): 987 ± 61
0:3
24.09.2022
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
1
2
Florin Rus (SVSW1)
RC Rating (30.06.2023): 916 ± 64
-
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
2:3
24.09.2022
2. Klasse Süd B (1200 Punkte)
1
2
Florian Binder (SVSW1)
RC Rating (30.06.2023): 1242 ± 90
-
Werner Frank (BIED3)
RC Rating (30.06.2023): 860 ± 55
3:0
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
NÖTTV-contact
|
Privacy Policy