XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
FULP
HALS
INNS
KIRB
RUM
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Austragung laufend
Zusammenfassungen
Unterstufe U13
League
Damenklasse
U15 Schüler Liga
U18 Jugend Liga
U15 Schüler Klasse
U18 Jugend Klasse
Qualifikation LL B/LL C
Qualifikation LL C/GKl
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
Leg 2:
1
2
3
4
5
Team
FULP1
HALS1
INNS1
KIRB1
KIRB2
RUM1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Tiroler MM Damen
[alle]
Damenklasse
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
[alle]
RUM
[alle]
SGKF1 (1. Damen-Bundesliga)
KIRB1 (1. Damen-Bundesliga)
INNS1 (1. Herren-Bundesliga)
INNS2 (2. Herren-Bundesliga)
KIRB1 (Landesliga A)
REUT1 (Landesliga A)
INZI1 (Landesliga A)
KIJO1 (Landesliga A)
KUST1 (Landesliga A)
JOHN1 (Landesliga A)
SVGT1 (Landesliga A)
FULP1 (Landesliga A)
SVGT2 (Landesliga A)
REUT2 (Landesliga A)
INNS3 (Landesliga A)
INNS4 (Landesliga A)
SILZ1 (Landesliga B)
SCHZ1 (Landesliga B)
JENB1 (Landesliga B)
HALS1 (Landesliga B)
WOHO1 (Landesliga B)
KRAM1 (Landesliga B)
KUST2 (Landesliga B)
INZI2 (Landesliga B)
FULP2 (Landesliga B)
KUST3 (Landesliga B)
SVGT3 (Landesliga B)
SVGT4 (Landesliga B)
MILS1 (Landesliga C1)
PSVT1 (Landesliga C1)
HOPD1 (Landesliga C2)
WATT1 (Landesliga C2)
RUM1 (Landesliga C1)
VOZI1 (Landesliga C1)
TFES1 (Landesliga C1)
RUM2 (Landesliga C2)
HALS2 (Landesliga C2)
KIRB2 (Landesliga C1)
SCHZ2 (Landesliga C2)
JOHN2 (Landesliga C1)
KIJO2 (Landesliga C2)
PSVT2 (Landesliga C2)
KRAM2 (Landesliga C2)
WATT2 (Landesliga C1)
WOHO2 (Landesliga C1)
FULP3 (Landesliga C2)
KIJO3 (Landesliga C1)
REUT3 (Landesliga C1)
WOHO3 (Landesliga C2)
INZI3 (Landesliga C2)
KUST4 (Landesliga C2)
INNS5 (Landesliga C1)
MAST1 (GKL Innsbruck 2)
IVB1 (GKL Innsbruck 1)
LECK1 (GKL Innsbruck 2)
MIEM1 (GKL Innsbruck 1)
FISG1 (GKL Innsbruck 1)
RAIK1 (GKL Innsbruck 2)
MILS2 (GKL Innsbruck 2)
TFES2 (GKL Innsbruck 2)
JENB2 (GKL Unterland/Ost...)
RUM3 (GKL Innsbruck 1)
KIRB3 (GKL Unterland/Ost...)
JOHN3 (GKL Unterland/Ost...)
KRAM3 (GKL Unterland/Ost...)
WATT3 (GKL Innsbruck 2)
MILS3 (GKL Innsbruck 1)
HALS3 (GKL Innsbruck 2)
WATT4 (GKL Innsbruck 1)
FULP4 (GKL Innsbruck 1)
WOHO4 (GKL Unterland/Ost...)
KIJO4 (GKL Unterland/Ost...)
HALS4 (GKL Innsbruck 1)
RUM4 (GKL Innsbruck 2)
KIRB4 (GKL Unterland/Ost...)
JOHN4 (GKL Unterland/Ost...)
INZI4 (GKL Innsbruck 1)
KIJO5 (GKL Unterland/Ost...)
RUM5 (GKL Innsbruck 1)
WOHO5 (GKL Unterland/Ost...)
SVGT5 (GKL Innsbruck 1)
INNS6 (GKL Innsbruck 2)
SVGT6 (GKL Innsbruck 2)
MILS1 (Qualifikation LL ...)
MIEM1 (Qualifikation LL ...)
WOHO1 (Qualifikation LL ...)
INZI2 (Qualifikation LL ...)
RUM2 (Qualifikation LL ...)
WATT3 (Qualifikation LL ...)
RUM1 (Damenklasse)
FULP1 (Damenklasse)
HALS1 (Damenklasse)
KIRB1 (Damenklasse)
INNS1 (Damenklasse)
KIRB2 (Damenklasse)
INZI1 (U13 Endrunde)
FULP1 (U13 Endrunde)
KIRB1 (U13 Endrunde)
INNS1 (U13 Endrunde)
RUM1 (U13 Endrunde)
KIRB3 (U13 Endrunde)
WOHO1 (U13 Vorrunde Früh...)
FULP1 (U13 Vorrunde Herb...)
RUM1 (U13 Vorrunde Herb...)
INNS1 (U13 Vorrunde Herb...)
INNS1 (U13 Vorrunde Früh...)
KIRB1 (U13 Vorrunde Herb...)
INZI1 (U13 Vorrunde Herb...)
KUST1 (U13 Vorrunde Herb...)
KIRB2 (U13 Vorrunde Herb...)
RUM2 (U13 Vorrunde Herb...)
RUM2 (U13 Vorrunde Früh...)
KIRB2 (U13 Vorrunde Früh...)
FULP2 (U13 Vorrunde Früh...)
FULP2 (U13 Vorrunde Herb...)
FULP3 (U13 Vorrunde Früh...)
KIRB3 (U13 Vorrunde Herb...)
KIRB3 (U13 Vorrunde Früh...)
FULP3 (U13 Vorrunde Herb...)
KIRB4 (U13 Vorrunde Herb...)
KIRB4 (U13 Vorrunde Früh...)
KIRB1 (U15 Schüler Liga)
RUM1 (U15 Schüler Liga)
VOZI1 (U15 Schüler Liga)
INNS1 (U15 Schüler Liga)
RUM2 (U15 Schüler Liga)
KRAM1 (U15 Schüler Klasse)
FULP1 (U15 Schüler Klasse)
KIJO1 (U15 Schüler Klasse)
JENB1 (U15 Schüler Klasse)
KIRB2 (U15 Schüler Klasse)
VOZI2 (U15 Schüler Klasse)
KRAM2 (U15 Schüler Klasse)
RUM3 (U15 Schüler Klasse)
INNS1 (U18 Jugend Liga)
RUM1 (U18 Jugend Liga)
KIRB1 (U18 Jugend Liga)
KIJO1 (U18 Jugend Liga)
RUM2 (U18 Jugend Liga)
WATT1 (U18 Jugend Klasse)
SVGT1 (U18 Jugend Klasse)
VOZI1 (U18 Jugend Klasse)
LECK1 (U18 Jugend Klasse)
KIRB2 (U18 Jugend Klasse)
RUM3 (U18 Jugend Klasse)
RUM4 (U18 Jugend Klasse)
RUM5 (U18 Jugend Klasse)
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Damenklasse, RUM1 (TTC Rum)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Sun.
28.11.2010 10:00
RUM1
-
FULP1
0:3
Melanie Mitterberger
Barbara Obernosterer
0:3
Julia Hauser
Elisabeth Ranalter
0:3
Julia Hauser
/
Juliane Gasser
Barbara Obernosterer
/
Elisabeth Ranalter
0:3
Show result
Game closed
1
2
Sun.
28.11.2010 11:00
RUM1
-
KIRB2
1:3
Melanie Mitterberger
Sophia Schönbuchner
0:3
Juliane Gasser
Laura Auer
2:3
Julia Hauser
/
Juliane Gasser
Sophia Schönbuchner
/
Laura Auer
3:1
Juliane Gasser
Sophia Schönbuchner
0:3
Show result
Game closed
1
3
Sun.
28.11.2010 12:00
HALS1
-
RUM1
3:1
Doris Brenner
Melanie Mitterberger
3:0
Sonja Weber
Julia Hauser
2:3
Doris Brenner
/
Sonja Weber
Julia Hauser
/
Juliane Gasser
3:0
Doris Brenner
Julia Hauser
3:2
Show result
Game closed
1
4
Sun.
28.11.2010 13:00
RUM1
-
INNS1
0:3
Juliane Gasser
Melina Kofler
0:3
Julia Hauser
Sibylle Höfer
0:3
Julia Hauser
/
Melanie Mitterberger
Sibylle Höfer
/
Melina Kofler
0:3
Show result
Game closed
1
5
Sun.
28.11.2010 14:00
KIRB1
-
RUM1
3:0
Theresa Prosch
Juliane Gasser
3:0
Ines Maier
Julia Hauser
3:0
Ines Maier
/
Theresa Prosch
Julia Hauser
/
Juliane Gasser
3:0
Show result
Game closed
2
1
Sun.
20.02.2011 10:00
FULP1
-
RUM1
3:0
Turnhalle TV Hall 1862 (T)
Barbara Obernosterer
Melanie Mitterberger
3:0
Elisabeth Ranalter
Julia Hauser
3:1
Barbara Obernosterer
/
Elisabeth Ranalter
Melanie Mitterberger
/
Julia Hauser
3:0
Show result
Game closed
2
2
Sun.
20.02.2011 11:00
KIRB2
-
RUM1
1:3
Turnhalle TV Hall 1862 (T)
Sophia Schönbuchner
Melanie Mitterberger
3:0
Laura Auer
Julia Hauser
1:3
Sophia Schönbuchner
/
Laura Auer
Melanie Mitterberger
/
Julia Hauser
0:3
Sophia Schönbuchner
Julia Hauser
1:3
Show result
Game closed
2
3
Sun.
20.02.2011 12:00
RUM1
-
HALS1
1:3
Turnhalle TV Hall 1862 (T)
Julia Hauser
Andrea Moser
3:1
Melanie Mitterberger
Doris Brenner
0:3
Julia Hauser
/
Melanie Mitterberger
Andrea Moser
/
Doris Brenner
0:3
Julia Hauser
Doris Brenner
0:3
Show result
Game closed
2
4
Sun.
20.02.2011 13:00
INNS1
-
RUM1
3:2
Turnhalle TV Hall 1862 (T)
Melina Kofler
Melanie Mitterberger
3:0
Karin Salcher
Julia Hauser
2:3
Melina Kofler
/
Karin Salcher
Melanie Mitterberger
/
Julia Hauser
3:2
Melina Kofler
Julia Hauser
0:3
Karin Salcher
Melanie Mitterberger
3:1
Show result
Game closed
2
5
Sun.
20.02.2011 14:00
RUM1
-
KIRB1
1:3
Turnhalle TV Hall 1862 (T)
Melanie Mitterberger
Michaela Rieder
0:3
Julia Hauser
Katharina Hörbiger
3:2
Melanie Mitterberger
/
Juliane Gasser
Michaela Rieder
/
Katharina Hörbiger
0:3
Julia Hauser
Michaela Rieder
0:3
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
TTTV-contact
|
Privacy Policy