XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
HORN
SGLH
TRAM
TULL
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Mitte
Nord
Ost
Süd
West
Damen
Senioren
U19
U17
U15
U13
U11
Championship Cup
Challenge Cup
Nachwuchs Challenge Cup
Nachwuchs Rookie Cup
Damen Cup
Qualifikationsspiele
League
Nord/Mitte/West Platz 1-4
Nord/Mitte/West Platz 5-7
Nord/Mitte/West Vorrunde A
Nord/Mitte/West Vorrunde B
Süd/Ost Platz 1-3
Süd/Ost Platz 10-11
Süd/Ost Platz 4-6
Süd/Ost Platz 7-9
Süd/Ost Vorrunde A
Süd/Ost Vorrunde B
Süd/Ost Vorrunde C
Round
1
2
3
Team
HORN1
SGLH2
TRAM1
TULL1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Results:
Matus Diskanec
(
RC-Graph
), 52 matches, 28 wins, 24 losses, winning percentage: 53,8 %
Date
League / Tournament
Leg
R.
Game
Result (Home:Away)
all seasons
2023/2024
all leagues and tournaments
only leagues
only tournaments
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte) (2023/2024)
Nachwuchs Challenge Cup Süd/Ost Platz 1-3 (2023/2024)
Nachwuchs Challenge Cup Süd/Ost Vorrunde C (2023/2024)
NÖTTV 3. Nachwuchsliga (Tulln) (2023/2024)
NÖTTV Landesmeisterschaften AK/U21 2023 (2023/2024)
NÖTTV Landesmeisterschaften Nachwuchs 2023 (2023/2024)
all
1
2
all
1
2
3
4
5
6
7
8
9
all opponents
Brauner David
Eberl Jeremy
Ertl Maximilian
Fellinger Daniel
Fischer Gerhard
Friesl Hans
Goldnagl Rene
Gumpinger Maximilian
Hartmann Achim
Hartmann Laurin
Heschik Thomas
Hütter Justin
Kask Alexander
Kaufmann Philip
Klimek Erich
Kolland Dieter
Konicek Michael
Krebs Andreas
Lind Moritz
Liptak Gabor
Mate Rafael
Matz Isabella
Menner Lucas
Michl Harald
Nowack August
Nowak Thao
Obermüller Paul
Pavousek Ilse
Putz Jano
Sagawe Daniel
Sam Gerhard
Steiner Anton
Stepanoy Dominik
Stoklasa Günther
Tauchner Norbert
Täubl Andreas
Veith Martin
Vogler Emilia
Weber Maximilian
Welzel Elias
Zetik Jacob
Zitzmann Hermes-Leander
players of all clubs
ALTE
BAAC
BIED
BRUC
BTTA
EAMS
GRDI
GRIM
HORN
KLOS
LANZ
MATZ
MIST
SGGM
SGWV
SSTO
STEI
STVG
TULL
WEIG
ZIST
all
W
L
13.04.2024
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
2
8
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
Michael Konicek (BIED4)
RC Rating (30.06.2024): 673 ± 56
3:0
13.04.2024
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
2
8
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
Günther Stoklasa (BIED4)
RC Rating (30.06.2024): 458 ± 68
3:0
06.04.2024
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
2
7
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
Thomas Heschik (BTTA2)
RC Rating (30.06.2024): 774 ± 53
3:1
06.04.2024
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
2
7
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
Andreas Täubl (BTTA2)
RC Rating (30.06.2024): 972 ± 54
0:3
10.03.2024
NÖTTV 3. Nachwuchsliga (Tulln)
Gruppe 5
Matus Diskanec (BRUC)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
Martin Veith (STVG)
RC Rating (30.06.2024): 843 ± 50
L
10.03.2024
NÖTTV 3. Nachwuchsliga (Tulln)
Gruppe 5
Lucas Menner (KLOS)
RC Rating (30.06.2024): 796 ± 47
-
Matus Diskanec (BRUC)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
L
10.03.2024
NÖTTV 3. Nachwuchsliga (Tulln)
Gruppe 5
Matus Diskanec (BRUC)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
Emilia Vogler (GRDI)
RC Rating (30.06.2024): 1021 ± 53
W
10.03.2024
NÖTTV 3. Nachwuchsliga (Tulln)
Gruppe 5
Hermes-Leander Zitzmann (MIST)
RC Rating (30.06.2024): 757 ± 38
-
Matus Diskanec (BRUC)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
L
10.03.2024
NÖTTV 3. Nachwuchsliga (Tulln)
Gruppe 5
Daniel Fellinger (ZIST)
RC Rating (30.06.2024): 822 ± 51
-
Matus Diskanec (BRUC)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
W
10.03.2024
NÖTTV 3. Nachwuchsliga (Tulln)
Gruppe 5
Jacob Zetik (MIST)
RC Rating (30.06.2024): 981 ± 53
-
Matus Diskanec (BRUC)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
L
08.03.2024
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
2
6
Maximilian Weber (SGGM10)
RC Rating (30.06.2024): 765 ± 61
-
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
3:2
08.03.2024
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
2
6
Jano Putz (SGGM10)
RC Rating (30.06.2024): 884 ± 50
-
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
3:0
02.03.2024
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
2
5
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
Harald Michl (WEIG4)
RC Rating (30.06.2024): 883 ± 45
2:3
02.03.2024
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
2
5
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
Ilse Pavousek (WEIG4)
RC Rating (30.06.2024): 572 ± 58
3:0
23.02.2024
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
2
4
Gabor Liptak (STEI2)
RC Rating (30.06.2024): 666 ± 60
-
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
1:3
23.02.2024
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
2
4
Gerhard Fischer (STEI2)
RC Rating (30.06.2024): 763 ± 75
-
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
3:1
12.01.2024
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
2
1
Alexander Kask (GRIM4)
RC Rating (30.06.2024): 631 ± 55
-
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
2:3
12.01.2024
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
2
1
Norbert Tauchner (GRIM4)
RC Rating (30.06.2024): 738 ± 78
-
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
1:3
12.01.2024
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
2
1
August Nowack (GRIM4)
RC Rating (30.06.2024): 1008 ± 61
-
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
3:0
16.12.2023
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
1
9
Achim Hartmann (BAAC8)
RC Rating (30.06.2024): 1063 ± 68
-
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
3:1
16.12.2023
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
1
9
Laurin Hartmann (BAAC8)
RC Rating (30.06.2024): 985 ± 41
-
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
3:1
16.12.2023
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
1
9
Andreas Krebs (BAAC8)
RC Rating (30.06.2024): 823 ± 80
-
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
1:3
06.12.2023
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
1
8
Dieter Kolland (BIED4)
RC Rating (30.06.2024): 817 ± 59
-
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
3:0
06.12.2023
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
1
8
Günther Stoklasa (BIED4)
RC Rating (30.06.2024): 458 ± 68
-
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
2:3
10.11.2023
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
1
7
Andreas Täubl (BTTA2)
RC Rating (30.06.2024): 972 ± 54
-
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
3:0
10.11.2023
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
1
7
Thomas Heschik (BTTA2)
RC Rating (30.06.2024): 774 ± 53
-
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
1:3
18.11.2023
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
1
6
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
Maximilian Weber (SGGM10)
RC Rating (30.06.2024): 765 ± 61
3:1
18.11.2023
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
1
6
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
David Brauner (SGGM10)
RC Rating (30.06.2024): 650 ± 94
3:0
12.11.2023
NÖTTV Landesmeisterschaften AK/U21 2023
Nebenbewerb bis 1000 RC-Punkte
Matus Diskanec (BRUC)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
Maximilian Ertl (TULL)
RC Rating (30.06.2024): 767 ± 51
W
12.11.2023
NÖTTV Landesmeisterschaften AK/U21 2023
Nebenbewerb bis 1000 RC-Punkte
Matus Diskanec (BRUC)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
Philip Kaufmann (EAMS)
RC Rating (30.06.2024): 887 ± 69
L
12.11.2023
NÖTTV Landesmeisterschaften AK/U21 2023
Nebenbewerb bis 750 RC-Punkte
Rene Goldnagl (SSTO)
RC Rating (30.06.2024): 570 ± 49
-
Matus Diskanec (BRUC)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
L
11.11.2023
NÖTTV Landesmeisterschaften Nachwuchs 2023
U15 Einzel männlich
Daniel Sagawe (BAAC)
RC Rating (30.06.2024): 1011 ± 48
-
Matus Diskanec (BRUC)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
L
11.11.2023
NÖTTV Landesmeisterschaften Nachwuchs 2023
U15 Einzel männlich
Maximilian Gumpinger (HORN)
RC Rating (30.06.2024): 501 ± 50
-
Matus Diskanec (BRUC)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
W
11.11.2023
NÖTTV Landesmeisterschaften Nachwuchs 2023
U15 Einzel männlich
Rafael Mate (BAAC)
RC Rating (30.06.2024): 196 ± 51
-
Matus Diskanec (BRUC)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
W
11.11.2023
NÖTTV Landesmeisterschaften Nachwuchs 2023
U15 Einzel männlich
Matus Diskanec (BRUC)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
Moritz Lind (KLOS)
RC Rating (30.06.2024): 779 ± 71
W
11.11.2023
NÖTTV Landesmeisterschaften Nachwuchs 2023
Bewerb U17 Einzel männlich
Matus Diskanec (BRUC)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
Thao Nowak (TULL)
RC Rating (30.06.2024): 1721 ± 47
L
11.11.2023
NÖTTV Landesmeisterschaften Nachwuchs 2023
Bewerb U17 Einzel männlich
Matus Diskanec (BRUC)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
Paul Obermüller (ALTE)
RC Rating (30.06.2024): 498 ± 74
W
11.11.2023
NÖTTV Landesmeisterschaften Nachwuchs 2023
Bewerb U17 Einzel männlich
Elias Welzel (MIST)
RC Rating (30.06.2024): 1491 ± 39
-
Matus Diskanec (BRUC)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
L
24.09.2023
Nachwuchs Challenge Cup Süd/Ost Platz 1-3
1
1
Jeremy Eberl (BRUC2)
RC Rating (30.06.2024): 1192 ± 52
-
Matus Diskanec (BRUC1)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
3:1
24.09.2023
Nachwuchs Challenge Cup Süd/Ost Platz 1-3
1
3
Matus Diskanec (BRUC1)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
Laurin Hartmann (BAAC1)
RC Rating (30.06.2024): 985 ± 41
1:3
24.09.2023
Nachwuchs Challenge Cup Süd/Ost Platz 1-3
1
1
Justin Hütter (BRUC2)
RC Rating (30.06.2024): 1007 ± 73
-
Matus Diskanec (BRUC1)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
0:3
24.09.2023
Nachwuchs Challenge Cup Süd/Ost Platz 1-3
1
3
Matus Diskanec (BRUC1)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
Isabella Matz (BAAC1)
RC Rating (30.06.2024): 548 ± 44
3:0
24.09.2023
Nachwuchs Challenge Cup Süd/Ost Vorrunde C
1
3
Matus Diskanec (BRUC1)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
Jano Putz (SGGM1)
RC Rating (30.06.2024): 884 ± 50
3:2
24.09.2023
Nachwuchs Challenge Cup Süd/Ost Vorrunde C
1
2
Jacob Zetik (SGWV1)
RC Rating (30.06.2024): 981 ± 53
-
Matus Diskanec (BRUC1)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
0:3
24.09.2023
Nachwuchs Challenge Cup Süd/Ost Vorrunde C
1
1
Dominik Stepanoy (MATZ2)
RC Rating (30.06.2024): 101 ± 59
-
Matus Diskanec (BRUC1)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
0:3
24.09.2023
Nachwuchs Challenge Cup Süd/Ost Vorrunde C
1
3
Matus Diskanec (BRUC1)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
Maximilian Weber (SGGM1)
RC Rating (30.06.2024): 765 ± 61
3:0
23.09.2023
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
1
2
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
Anton Steiner (LANZ4)
RC Rating (30.06.2024): 604 ± 80
1:3
23.09.2023
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
1
2
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
Erich Klimek (LANZ4)
RC Rating (30.06.2024): 891 ± 58
0:3
23.09.2023
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
1
2
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
Gerhard Sam (LANZ4)
RC Rating (30.06.2024): 461 ± 65
3:0
09.10.2023
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
1
1
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
August Nowack (GRIM4)
RC Rating (30.06.2024): 1008 ± 61
0:3
09.10.2023
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
1
1
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
Hans Friesl (GRIM4)
RC Rating (30.06.2024): 713 ± 57
3:1
09.10.2023
3. Klasse Süd B (1000 RC-Punkte)
1
1
Matus Diskanec (BRUC6)
RC Rating (30.06.2024): 737 ± 57
-
Alexander Kask (GRIM4)
RC Rating (30.06.2024): 631 ± 55
3:1
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
NÖTTV-contact
|
Privacy Policy